DICES – Španělsko 2020

I přes nepříznivé povětrnostní podmínky se celá skupina dopravila v termínu 10.-14.2.2020 do Gjónu podle původního plánu. 

Úterý

První pracovní den začal ve škole slavnostním uvítáním ředitelem školy, pokračoval prezentacemi našich zemí pro nejmenší děti, zhodnocením krátkých filmů o výpočetní technice na školách a byl zakončen robotickým workshopem.

Video z prvního dne

Středa

Druhý den projektu začal návštěvou největší budovy v Gijónu – univerzitního historického komplexu Laboral. Součástí exkurze byla i prohlídka výstavy D3US EX M4CH1NA zaměřené na technologii v umění.

Nejsilnějším zážitkem dne byl kurz surfování, který absolvovali belgičtí, francouzští i čeští studenti ve vlnách únorového Atlantiku.

Podvečer patřil návštěvě Ecomuzea, místního uzavřeného černouhelného dolu. Osmikilometrová jízda důlním vláčkem do nitra hory, následná jízda šachetním výtahem a prohlídka původního zázemí horníků se protáhla až do setmění.

Video z druhého dne

Čtvrtek

Čtvrtek začal interaktivní hodinou o španělštině a kulturních odlišnostech našich zemí. Studenti se ve skupinách seznámili se zajímavými frázemi a diskutovali různé zvyky a komunikační způsoby.

Poté všechny čekala přednáška o bezpečnosti na internetu.

V poledne bylo na programu slavnostní přijetí všech účastníků programu na městské radnici, následované orientační hrou po historické části města.

Video ze třetího dne

angličtina

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout