Jarní Paříž 2013

Ve školním roce 2012/13 jsme se v březnu vydali s dvaceti studenty naší školy podívat se do hlavního města módy, do Paříže. Zájezd to měl být čistě poznávací bez pomoci a organizace cestovní kanceláře a měl studentům ukázat, jak jednoduše lze v dnešní době cestovat, pokud se člověk jen trochu orientuje na internetu.

V Paříži jsme strávili tři dny a snažili se i přes únavu po celonoční cestě autobusem toho co nejvíce vidět a zažít. První den jsme vyrazili na Eiffelovu věž, kam nás ale bohužel se zavazadly nepustili, takže jsme se k ní už nalehko vrátili následující den. Pokračovali jsme k Vítěznému oblouku a přes světoznámou Champs Elysées až k Louvru, kde se ukrývá Mona Lisa.

Následujícího dne jsme se po vyšplhání na pařížskou Petřínskou rozhlednu prošli podél Seiny až ke katedrále Notre Dame a zanořili se do uliček Latinské čtvrti. Poté jsme nasáli intelektuální atmosféru v Lucemburských zahradách, které se nachází hned vedle Sorbonny, a metrem se přesunuli do umělecké čtvrti Montmartre. Druhý den jsme ukončili v uličce neřesti vedoucí k Moulin rouge.

Poslední den jsme stihli už jen bloudění po hřbitově Père Lachaise a nákup suvenýrů a pohledů do našich domovů. Odpoledne jsme opět skočili do autobusu a rozjeli se zpět do naší milé malé republiky.

Myslím, že zájezd se vydařil a studentům ukázal alespoň malý kousek Francie.

Evžen Markalous

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout