Erasmus+ v Praze 2022

V termínu 7.-11.11.2022 proběhl výměnný program s našimi „erasmáckými“ přáteli z Belgie, Francie a Španělska v Praze.

Úterý

Úterní program jsme zahájili v pražské ZOO, kde se studenti zúčastnili komentovaných prohlídek na téma Cesta do Afriky: Tropický deštný les a Cesta za obry zvířecí říše. Následně studenti plnili přidělené úkoly, aby se tak mohli lépe poznat a seznámit mezi sebou.

Další část programu již probíhala v budově školy Gymnázia botičská. Studenti byli rozděleni do pracovních skupin tak, aby byla nutná vzájemná interakce mezi jednotlivými zeměmi. Během dne pak proběhlo několik workshopů. Prvním z nich byla práce s elektronickou stavebnicí Voltík III, kde měli studenti sestavit, vysvětlit a ověřit funkčnost digitálního zámku. Druhou aktivitou bylo branné cvičení zaměřené na střelbu ze vzduchových zbraní. Třetí workshop byl zaměřen na jazykovou provázanost a dovednost. Studenti se zde procvičili ve znalostech jazyků jednotlivých účastníků. Poslední aktivita byla zaměřena přírodovědně a studenti zde měli možnost poznat různé druhy exotických zvířat, která jsou chována na našem gymnáziu. Byli též seznámeni s péčí o ně a chovatelskými postupy. Poslední část programu tohoto dne byla věnována večerní kulturní vycházce na Vyšehrad.

Středa

Program začal na Václavském náměstí studenty vedenou prohlídkou historického centra Prahy zakončenou na Pražském hradě. Studenti si jej ve skupinách prohlédli a po přestávce na oběd jsme se všichni přesunuli na Petřín, kde mohli dle zájmu navštívit Petřínskou rozhlednu a Zrcadlové bludiště.

Čtvrtek

Čtvrteční program začal 60minutovou komentovanou prohlídkou Národního muzea a následně volným programem do oběda. Odpoledne jsme navštívili Planetárium a program Dark Matter v angličtině.

Večerní rozloučení bylo v režii hostujících rodin a studentů.

angličtina

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout