Erasmus+ v Belgickém Merchtem 2023

Pondělí

Po celodenní cestě jsme byli přivítáni ve škole a následně jsme se odebrali do svých hostitelských rodin.

Úterý

Ráno jsme se setkali ve škole, kde jsme se pomocí aktivity Speed-date seznámili se svými zahraničními kolegy. Při lekci Holandštiny jsme se naučili potřebné výrazy, abychom pak ve skupinách nakoupili v místních obchůdkách potraviny na sendviče ke společnému obědu.

Odpoledne začalo úvodním dílem seriálu Black Mirror – Nosedive. Příběh donutí k zamyšlení nad vlivem sociálních sítí na naše jednání. Pokračovali jsme fotbalovým turnajem smíšených družstev na místním fotbalovém hřišti.

Večer jsme byli slavnostně přivítáni na radnici města a odtud jsme šli na večeři na přivítanou do školy.

Belgie 2023
Belgie 2023

Středa

Středa byla rozdělena mezi dvě aktivity – čokoládový workshop a příprava a vlastní prezentace vlastních zemí pro děti z prvního stupně. Odpoledne jsme pak měli program s hostitelskými rodinami. Většina z nás jela do historického města Gentu.

Belgie 2023
Belgie 2023
Belgie 2023

Čtvrtek

Čtvrtek jsme strávili v Bruselu. Dopoledne jsme navštívili Parlament a odpoledne jsme prozkoumávali centrum města ve skupinách pomocí hry v aplikaci Actionbound.

Belgie 2023
Belgie 2023
Belgie 2023
Belgie 2023
Belgie 2023

Pátek

Po slavnostním zakončení programu ve škole jsme vyrazili ne celodenní cestu zpět do Prahy.

Belgie 2023
angličtina

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout