CSS – Praha 2019

Ve druhém květnovém týdnu hostila naše škola studenty ze tří zahraničních škol a ujala se programu na téma Spolupráce středních škol a vědeckých pracovišť.

V pondělí jsme navštívili Pražskou ZOO a prošli si ji s odborným výkladem. Odpoledne pak byly ve škole připraveny čtyři workshopy, kde si studenti mohli po skupinách vyzkoušet střílení ze vzduchovek, lekci českého jazyka v podobě autorské hry O masové chaloupce, seznámit se s naším zookoutkem a s připravit se na robotickou soutěž, která na studenty čekala v závěru týdne. Večerní program prvního společného dne byl naplněn seznamovací grillovací party na zahradě gymnázia.

Úterní program jsme zahájili přednáškou o antibiotikách a poté jsme na robotickém semináři sestrojovali roboty do soutěže. Odpoledne patřilo zajímavé exkurzi do IKEM.

Středeční sváteční den jsme strávili mimo Prahu návštěvou hradu Konopiště a přilehlého okolí a odpolední prohlídkou Koněpruských jeskyní jsme denní program zakončili.

Čtvrtek ráno zavedl všechny studenty na Přírodovědnou fakultu UK, aby se seznámili s interaktivní periodickou tabulkou a shlédli několik efektních pokusů. Poté následovala komentovaná prohlídka centra Prahy pod vedením studentů naší školy se zastávkou na Staroměstské radnici, kde byla celá skupina slavnostně přivítána primátorem města Prahy.

Páteční dopoledne patřilo návštěvě Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze, kde si studenti vyslechli zajímavé přednášky a prohlédli si vybraná pracoviště. Vyvrcholením celého týdne byla pak odpolední robotická soutěž, při které skupinky studentů soutěžili o to, čí robot projede nejrychleji překážkovou dráhu. Vítězové byli odměněni sladkými cenami.

Zpět na Erasmus+ CSS

angličtina

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout