DICES – Praha 2021

Praha 2022

V druhém listopadovém týdnu 2021 hostila naše škola studenty ze tří zahraničních škol a ujala se programu na téma Digitally Competent European Schools.

Španělé v metru

V úterý jsme navštívili Pražskou ZOO a prošli si ji s odborným výkladem na témata Cesta kolem světa nebo Etologie zvířat. Odpoledne pak byly ve škole připraveny čtyři workshopy, kde si studenti mohli po skupinách vyzkoušet střílení ze vzduchovek, lekci češtiny v podobě autorské hry O masové chaloupce, seznámit se s naším zookoutkem a s naučit se jednoduché programování v lekci základů robotiky. Den jsme zakončili večerní procházkou na Vyšehrad s vyhlídkou na osvětlenou noční Prahu.

V zoo

Středeční nabitý program jsme zahájili shlédnutím dokumentárního filmu V síti, který byl součástí tématu projektu v oblasti bezpečnosti na internetu. Následovala komentovaná prohlídka Pražského hradu a odpolední workshopy ve škole, navazující na workshhopy z předchozího dne. V závěru dne proběhla prezentace výsledků meziprojektového dotazníkového šetření „Are we e-safe?“, kde všechny zúčastněné školy okomentovaly své odpovědi. Rozloučili jsme se malým občerstvením.

Občerstvení

Čtvrtek ráno zavedl všechny studenty do Národního muzea, kde měli možnost zúčastnit se jedné ze tří komentovaných prohlídek na různá témata. Pak jsme si pod vedením studentů prohlédli historické centrum Prahy a Petřín. Podle zájmu si studenti mohli prohlédnout Zrcadlové bludiště nebo vystoupit na Petřínskou rozhlednu.

V muzeu
angličtina

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout