CSS – Španělsko 2018

Ve čtvrtém lednovém týdnu se první skupina studentů zúčastnila výměnného pobytu podporovaného evropským programem Erasmus+ ve španělském městě Gijón. Čekaly nás práce na projektu, návštěva hornického muzea a botanické zahrady, spolupráce s univerzitou inženýrských studií a mnoho dalších zážitků.

Po celodenní cestě jsme se ubytovali v rodinách našich španělských přátel a v prvních dvou dnech jsme absolvovali tvůrčí pracovní dílnu se stavebnicemi, prohlídku historického centra nedalekého Ovieda s průvodcem, veselou večerní prohlídku Gijonu pod vedením španělských studentů, dále lekci španělštiny, orientační závod po historickém centru Gijonu a oficiální přivítání na radnici města. Počasí nám hrálo do karet.

Španělsko 2018
Španělsko 2018

Ani deštivé počasí nás neodradilo od původního plánu a dnes jsme připravili a předvedli prezentace o našich rodných zemích pro žáky prvního stupně místní školy, dále jsme se úspěšně dostali z „escape room“, pomocí našich chytrých kapesních pomůcek jsme hledali odpovědi na otázky při variaci na hru Pokémon Go, zde nazvanou Codema Go (podle zdejší školy).

Odpoledne jsme vyrazili do Muzea černouhelného dolu, abychom se povozili důlním vláčkem a výtahem, abychom si prohlédli strojní zařízení i zázemí pro horníky a abychom mohli kroutit hlavami nad ubohým zařízením zdejšího hornického zdravotnického vybavení.

Španělsko 2018
Španělsko 2018

V pátek jsme zamířili na půdu gijonské Technické univerzity inženýrských studií, abychom si poslechli přednášku studentů o stavbě dronů a práci s nimi, navštívili jsme dílny a pracoviště studentů na doktorandských studiích, kteří nám poskytli komentované prohlídky a vysvětlili, čím se zabývají.

Následovala odborně vedená prohlídka botanické zahrady zakončená návštěvou komplexu bývalé školy pro 1000 žáků a studentů, kde obvykle studovalo i žilo 1600–1700 studentů, která nyní slouží jako kulturní centrum nejen univerzity, ale i města Gijonu. Výhled ze 17. patra tamní věže stál za to.

Španělsko 2018
Španělsko 2018
Španělsko 2018
angličtina

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout