telefon:
224 920 848
224 918 840


e-mail:
podatelna@gybot.cz
Gymnázium,
Praha 2,
Botičská 1


Botičská 1
128 01 Praha 2
Hlavní město Prahazřizovatel: Hlavní město Praha
Vstupenky na maturitní ples si můžete kupovat do 14.... více
Použijte tento odkaz a vítejte v naší škole. více
cz en de fr ru

Kalendář akcí ve školním roce 2016/2017

Sledujte též rubriky Organizace školního roku, Plán kůrzů a soustředění, Přednášeli a besedovaliÚspěchy studentů.

DatumAkce
pondělí 3. VII až pátek 1. IIX 

Ve škole panoval i během prázdnin činorodý ruch. Podívejte se na obrázky.

  • Opravili jsme fasádu do dvora.
  • Do okapů jsme zabudovali vyhřívání, takže holubi se konečně budou moci ohřát i v zimě a nebude jim zamrzat vířivka.
  • Vymalovali jsme učebny ve 3. patře.
  • Nalakovali jsme dveře v 1. patře. Mají krásnou barvu slonoviny a smrdí.
  • Vyvezli jsme neudržitelnou spoustu elektroodpadu k ekologicky udržitelnému zpracování a recyklaci. Bylo ho 652 kg. Matce Přírodě se ulevilo.
  • Vyměnili jsme hadičky, které vedou k vodovodním bateriím, za nové. Ty nikdy, vůbec nikdy, neprasknou a vydrží i přímý zásah střelou M982 Excalibur.
  • Nahradili jsme starý povrch atletické dráhy za nový a rychlejší, takže se budou přepisovat rekordy školy v běhu.
  • Staré doskočiště skoku dalekého jsme vyměnili za nové s gumovými obrubníky a original Mississippi River sand. Světový rekord Mika Powella 895 cm z roku 1991 bude v ohrožení.
  • Předělali jsme keramickou dílnu ve sklepě.
  • Postavili jsme venkovní posilovnu pro venkovní posilování (outdoor workout bodybuilding) studentů, pedagogických i nepedagogických zaměstnanců podle zásdy „Optandum est ut sit mens sana in corpore sano.“. Pro ty, kteří z neznámeho důvodu neumí latinsky, tedy „Je žádoucí, aby byl ve zdravém těle zdravý duch“.
pátek 30. VI. Rozdávání vysvědčení a kýžený konec vyučování a začátek prázdnin.
úterý 27. VI. Plakát slavnostiZahradní slavnost.
úterý 27. VI. Atletický přebor gymnázia.
úterý 27. VI Obálka časopisu Vyšlo 62. číslo školního časopisu B-Komplex.
čtvrtek 22. VI. Plakát koncertu Divertimento chor & studenti hudební výchovy 1. a 2. ročníků Gymnázia Botičská se svými sólisty předvedli spektakulární koncert Léta letí v divadle Gong od 18.30.
úterý 20. VI Foto z akce Profesorka Milada Rezková získala cenu Pražský učitel 2017. Cenu obdržela v úterý 20. června 2017 v Brožíkově síni Staroměstské radnice z rukou radní pro školství a evropské fondy.
středa 14. až středa 21. VI Plakát akce Výstava studentských výtvarných prací.
úterý 6. VI. V Brožíkově síni Staroměstské radnici bylo v pátek 6. 6. slavnostně přijato 6 studentů našeho gymnázia, kteří se v minulém roce úspěšně zúčastnili soutěží vyhlašovaných MŠMT. V reprezentačních prostorách jim byly předány pamětní listy za úspěšné umístění v soutěžích vyhlašovaných a spoluvyhlašovaných MŠMT ČR a Magistrátem hlavního města Prahy
pátek 2. VI. Plakát akce Oblíbená akce Přednášková noc pořádaná studenty pro studenty.
pondělí 29. V. Foto z akce Slavnostní předávání maturitních vysvědčení na radnici Prahy 2.
neděle 21. V. Klub náruživých přírodovědců a Informační centrum přírodovědných soutěží pořádá přírodovědnou exkurzi na kopce Českého středohoří – Ranou a Oblík. Jaro v plném proudu, rostliny a živočichové Českého středohoří na exkurzi s odborníky z PřF UK.
úterý 16. až úterý 23. V. Ústní maturity školní a státní části.
sobota 13. V. Ilustrační foto Tradiční volejbalový turnaj smíšených družstev absolventů, studentů a učitelů.
čtvrtek 4. V. Devátý Cestovatelský seminář »Kuba – perla Karibiku«. Přednáší Kristýna Neffeová (3.B).
pátek 21. IV. Bouráme halu Bouráme nafukovací halu a tím začíná letní provoz v našem sportovním areálu.
pátek 21. IV. Poslední zvonění maturantů ve znamení bezdomovců.
Maturanti dostávají poslední ročníkové vysvědčení a zahajují svatý týden.
středa 19. IV. Třídní schůzky.
středa 19. IV. Druhé kolo přijímaček.
čtvrtek 13. až pondělí 17. IV. Celkem 19. studentů na poznávacím zajezdu v Moskvě.
středa 12. IV. První kolo přijímaček, také státní a jednotné a testy také opravuje CERMAT. Důvod asi stejný jako u maturit. Výsledky budou již 28. 4.
úterý 11. IV. Čtvrťáci zahájili maturity písemkou z češtiny ve státní části maturity. Písemky opravuje CERMAT, protože školní češtináři vnášejí do hodnocení „sociální prvky“, jak řekl 16. 4. na jedné ze stanic Českého rozhlasu ředitel CERMAT Ing. Jiří Zíka.
neděle 9. IV. Foto z akce Vyvrcholení oslav 60. výročí gymnázia slavnostním setkáním absolventů a učitelů v Radiopaláci na Vinohradech. Vystoupili učitélé se spektakulární taneční a pěveckou férií, divadelní soubor Škorně, pěvecký sbor studentů Divertimento chor a pěvecký sbor absolventů Antifona. K tanci i poslechu hrál Petr Kroutil Orchestra, zpíval absolvent gymnázia Petr Kroutil.
pátek 7. IV. Mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Státu Izrael v České republice pan Daniel Meron besedoval anglicky se studenty 4. ročníku a zájemci z ročníků nižších.
čtvrtek 6. IV. Ilustrační foto Cestovatelský seminář Bhútán. Přednášela prof. Stanislava Marešová.
čtvrtek 6. IV. Téměř 80 studentů z 2. až 4. ročníku navštívilo divadelní představení v angličtině.
pondělí 3. až pátek 7. IV. Návštěva studentů z partnerské Goethe-Schule Bochum z Německa.
neděle 1. až sobota 8. IV. Naši studenti jsou na zájezdu v italském Bergamu.
čtvrtek 30. III. Foto z akceNaši školu navštívil mladý básník Jan Těsnohlídek. Studenty okouzlil svým neobvyklým přednesem, stejně jako odzbrojující upřímností svých veršů.
Naopak studenti hosta zaskočili svými dotazy na míru, které svědčily o tom, že se o jeho dílo zajímali již dříve, popřípadě si jej nastudovali předem. Nechyběly ani dotazy začínajících básníků a zájemců o vlastní literární tvorbu. Jádro auditoria tvořili především studenti čtvrtého ročníku, které doplnila řada zájemců z ostatních tříd.
středa 29. III. Foto z akce Slavnostní vyhlášení vítězů 10 olympiád bylo v aule DDM Prahy 2. Mezi oceněnými bylo 6 našich studentů.
úterý 28. III. Celkem 50 studentů prvního ročníku se zůčastnilo mezinárodního šetření PISA, které ověřovalo jejich znalosti z matematiky a přirodovědných oborů.
středa 22. III Literární soutěže našeho gymnázia se zúčastnilo dvacet studentů od prvního do čtvrtého ročníku. Převažovaly texty básnické, šest příspěvků bylo z oblasti prózy a pět textů publicistických (fejeton, reportáž).
úterý 21. III Mezinárodní soutěže Matematický klokan se zúčastnilo 100 studentů.
úterý 7. až neděle 12. III. Foto z akce Jako již tradičně byli naši studenti v rámci projektu GAIA v Izraeli. Po náročném letu do Tel Avivu jsem si prohlédli hlavní město Izraele Jeruzalém. Stihli jsme projít arménskou, židovskou i muslimskou čtvrť. Zastavili jsme se u Zdi nářků, v Chrámu božího hrobu a prošli jsme několik zastavení krížové cesty.
Ve středu jsme navštívíli Caesareum, kde jsme se zabývalit mimo jiné historií tohoto místa a také mořskou biologií. Odpoledne jsme se zúčastnili sympozia GAIA a večer jsme se přesunuli do beduínských stanů v poušti.
pondělí 6. III. Foto z akce Naši školu navštívily studentky pedagogiky z University of Central Florida a vyzkoušely si hodinu s našimi studenty.
pátek 3. III. Foto z akce Studenti 2.D se seznamovali na Úřadu vlády s lidskými právy. Pokud se obávali nudného výčtu práv a svobod, byli mile překvapení. Čekala nás krásná dvouhodinovka plná velkého pracovního nasazení všech zúčastněných. Diskuse, videa, živé případy, samostatné rozhodování – pro nudu a zívání se místo rozhodně nenašlo!
úterý 28. II. a úterý 7. III. Logo soutěžeLetošního školního kola SOČ se zúčastnilo 12 studentů v 7 kategoriích.
pátek 25. II. Diplom Našemu gymnáziu byl opět na tři roky propůjčen titul Škola udržitelného rozvoje 1. stupně. Jedná se o prestižní ocenění, které má 306 mateřských, základních, středních a vyšších odborných škol z celé České republiky.
středa 22. II. Recitační soutěž.
neděle 19. až pátek 24. II. Foto z kurzu 1.C Výběrový lyžařský kurzu v Zell am See – Bruck v Rakousku.
neděle 19. II. Plakát Ornitologicko-geologický výjezd KNP. Geologická tajemství Barrandova s panem Laiblem z Národního muzea a Ornitologické setkání na Střeleckém ostrově s panem Musilem z ČZU.
čtvrtek 16. II. Školní kolo ve francouzské konverzaci.
neděle 12. až pátek 17. II. Foto z kurzu 1.C Studenti 1.C na lyžařském kurzu v Zell am See – Bruck v Rakousku.
pátek 10. II. Družstvo ve složení G. Piskalla, K. Kubíková, J. Beránek (4.C), J. Melenovský (4.A) a O. Daněk (2.B) zvítězilo v Pardubicích v soutěži Chemiklání.
pátek 10. II. Školní kolo Biologické olympiády. Zvítězily A. Poštulková v kategorii B a K. Kubíková v kategorii A.
čtvrtek 9. II. Ředitelské volno.
středa 8. II. Plakát 59. plesu Již 59. maturitní ples, letos ve znamení hraček.
úterý 7. II. Foto z akce Vedení gymnázia již tradičně pohostilo 75 studentů, kteří měli na pololetním vysvědčení vyznamenání. Tak velký počet úspěšných studentů tu již dlouho nebyl.
středa 1. II. Ilustrační foto Cestovatelský seminář Island, přednášel Vít Kaufman.
středa 25. I. Zeměpisná olympiáda
středa 25. I. Prachy Již 7. Den finanční gramotnosti bude pro studenty 1. až 3. ročníku.
pondělí 23. I. Foto z přednášky Prof. PhDr. Pavel Janoušek, CSc., vedoucí vědecký pracovník Ústavu pro českou literaturu AV ČR, přednášel o současné české literatuře studentům 4. ročníku a zájemcům z ostatních tříd.
pondělí 23. I. Obálka almanachu Vyšel almanach k 60. výročí gymnázia, ve kterém je především 60 rozhovorů se zajímavými absolventy naší školy. Dále zde jsou články o historii školy a budovy, fotografie a vzpomínky a informace o výuce v gymnáziu.
čtvrtek 19. I. Plakát semináře Cestovatelský seminář o Srí Lance, přednáší Sára Svobodová.
pondělí 16. I. Druhý den otevřených dveří.
pátek 13. až pátrk 20. I. Foto z lyžáku Studenti 1.A a B byli na lyžařském kurzu v Haus Alpin, Tauplitzalm 13, Rakousko.
čtvrtek 12. I. Školní kolo soutěže v anglickém jazyce.
středa 11. I. Školní kolo soutěže v německém jazyce.
úterý 10. I. Společné foto V rámci projektu Hrdá škola přišli učitelé a studenti oblečeni v modré a černé barvě. Barvy vybrala studentská rada.
úterý 3. I. Foto z přednáškyPřednáška naší absolventky Zuzany Kovácsové o fyzice v medicíně. Fyzika: Vzorečky, nákresy, nekonečné experimenty a protokoly. Protony, fotony, fonony. Fajn. Ale... k čemu mi to je?
Tak třeba protony vyléčí rakovinu, fotony vrátí zrak a fonony zbaví babičku třesu. Použití fyziky v medicíně je mnohem běžnější, než se zdá, pouze se o tom moc nemluví. Je to mladé, rychle se rozvíjející odvětví dostupné nejen pro fyzikální nadšence, ale i pro absolventy biologických, chemických, inženýrských a IT oborů či medicíny.
úterý 3. I. Sedačka ve 3. patře Studenti dostali od Ježíška sedačky do 3. patra.
čtvrtek 22. XII. Soutěžní fotografie Finále a exhibice vánočního turnaje v odbíjené VAVOT a vyhlášení vítězů fotografické soutěže.
čtvrtek 22. XII. Obálka občasníku Vyšlo 61. číslo školního občasníku B-Komplex.
čtvrtek 22. XII. Dopolední koncert sboru Divertimento chor na schodech gymnázia.
středa 21. XII. Odpolední koncert sboru Divertimento chor na schodech gymnázia.
úterý 20. XII. Foto z koncertu Koncert sboru Divertimento chor v Emauzském opatství.
pátrk 16. XII. Plakát představení Divadelní představení souboru Miniškorně Fyzikové.
pátek 9. XII. Plakát semináře Cestovatelský seminář Špicberky. Přednášel Ing. Jakub Šafařík.
čtvrtek 8. XII. Foto z přednášky Přednášku »Volby v USA« přednesl 8. 12. v našem gymnáziu zástupce velvyslance USA pan James Merz.
středa 7. XII. Foto z akce Rozsvítili jsme vánoční stromeček a zazpívali si pod vedením prof. Michálkové koledy.
sobota 3. XII. Ilustrační foto Tradiční, již 8., volejbalový turnaj v hale organizovaný prof. Ivanem Šafaříkem. Překvapení se nekonalo. Už pošesté zvítězilo družstvo, jehož základ tvoří absolventi z roku 1979: Jan Koretz, Aleš Vobruba, Pavel Bartoš a pí Koretzová, kteté doplňují mladší absolventi Michal a Martin Koretzové a Nikola Bělousová.
Kdy už konečně vyhraje někdo jiný? Mladiství »staříci« jsou obdivuhodní, ač nejsou volejbalisti.
Druzí skončili absolventi pod vedením Davida Hybše a třetí byl tým Petra Tuhého. Úroveň turnaje je rok od roku vyšší, všichni se úžasně zlepšují.
středa 30. XI. Logo Fyzikální online Celkem 5 družstev našich studentů se zúčastnilo 6. ročníku Fyziklání online, týmové soutěže v řešení fyzikálních úkolů.
úterý 29. XI. Studenti francouzštiny ze tříd 2.A a D se podívali ve francouzském institutu v rámci francouzského festivalu na film Quand on 17 ans (V sedmnácti).
neděle 27. až úterý 29. XI. Logo akce Finále soutěže Pražský pramen. Všichni účastníci absolvovali zajímavé přednášky, demonstrační experimenty, laboratorní úlohy a exkurze, mj. pozorovali povrch listů, měřili tření mezi různými materiály, čistili povrch mincí, pozorovali povrch zvířat elektronovým mikroskopem, drželi v ruce kůži různých zvířat, viděli několik chemických a fyzikálních pokusů, dozvěděli se o krevsajících parazitech, o kůži a o snímkování povrchu Země. Navštívili jsme Pražskou hvězdárnu, kde jsme pozorovali povrch Slunce a v pražské ZOO viděli mnoho zajímavých zvířat. Další podrobnosti v sekci Pražský pramen.
pátek 25. XI. Školní kolo Ligvistické olympiády.
pátek 25. XI. Plakát akce Konferenční noc. Serie přednášek pořádaná studenty pro studenty.
čtvrtek 24. až sobota 26. XI. Foto našeho stánku Naše gymnázium se účastnilo přehlídky středního a vyššího odborného školství Schola Pragensis v Kongresovém centru.
čtvrtek 24. XI. Plakát semináře Cestovatelský seminář Peru a Bolívie. Přednášel Ing. Jakub Šafařík.
úterý 22. XI. Školní kolo Olympiády v českém jazyce a literatuře.
středa 16. XI. Logo akce V rámci akce Hrdá škola pořádáme noc historických filmů, ke kterým zazní komentáře učitelů dějepisu.
úterý 15. XI. První velká přednášková akce ICPS byla v nové aule 26. Na přednášky k Biologické olympiádě dorazilo přes 60 žáků základních škol a jejich učitelů. Tématem letošního ročníku je Detektivem v přírodě, posluchači vyslechli přednášky o trusu, hálkách a stopách.
úterý 15. XI. Logo Astronomické olympiády Školní kolo Astronomické olympiády.
pátrk 11. XI. Plakát občasníku Vyšlo již 60. číslo školního studentského občasníku B-Komplex.
čtvrtek 10. XI. Den vědy. První část dne byla věnována přednáškám vědců. Navštívl nás profesor Petr Slavíček, fyzikální chemik z VŠCHT, držitel ceny Neuron pro mladé vědce a dva naši mladí absolventi, vědci, Mgr. Klára Steklíková z Ústavu experimentální medicíny AV a Mgr. Lukáš Novák z Katedry parazitologie PřF UK.
Poté se studenti vydali na exkurzi do Ústavu fyzikální chemie, Ústavu hydrodynamiky, Ústavu experimentální botaniky, Ústavu makromolekulární chemie a Etnologického ústavu.
středa 9. až neděle 13. XI. Foto z akce V rámci akce GAIA k nám přijeli izraelští studenti a spolu se studenty našeho gymnázia navštívíli Punkevní jeskyni, Macochu, Křtiny, Starou huť u Adamova, Býčí skálu, muzeum Antropos a Mendelovo muzeum. Fotky si prohlédněte ve fotogalerii.
středa 9. XI. Ilustrační foto Oblastního turnaje v piškvorkách se zúčastnilo 18 studentů ve třech soutěžních družstvech.
čtvrtek 3. XI. První Den otevřených dveří v tomto školním roce.
středa 2. XI. Foto z akce Další z každoročních tradičních událostí v režii komise anglického jazyka – návštěva divadelního představení v angličtině. Letos si 31 studntů užilo dvě hodinky s divadelní společností TNT – Theatre Britain a jejich „kouskem“ Oliver Twist.
středa 2. XI. Foto z akce Dvacet našich studentů se ve středu 2. 11. zúčastnilo předávání čestných doktorátů Univerzity Karlovy v prostorách staroslavného Karolina.
pondělí 31. X. Znehodnocené dýněNaše gymnázium postihla oslava Halloweenu.
úterý 25. X. Glóbus Školní kolo zeměpisné soutěže Pražský glóbus.
neděle 23. X. Bopec Bacín První letošní přírodovědná exkurze Klubu náruživých přírodovědců pro všechny zájemce. KNP navštíví vrcholy Bacín, Šamor a Mramor v jižní části Českého krasu.
sobota 22. X. Pro žáky základních škol a nižších gymnázií pořádalo ICPS laboratorní cvičení v rámci přípravy na Chemickou olympiádu kategorie D.
čtvrtek 20. X. Plakát akce Zapojili jsme se do akce Bankéři jdou do škol, pořádané Českou bankovní asociací, která probíhala ve 122 školách po celé republice. Člen vedení a ředitel Global Banking Services UniCredit Bank pan Pavel Vinter seznámil studenty 3. ročníku s možnostmi internetového bankovnictví, ale i s problematikou kyberbezpečnosti. Peníze však nepřinesl.
čtvrtek 13. až neděle 16. X. Zájemci z řad odolných studentů a učitelů se zůčastnili 2. outdoorového kurzu v okolí ekofarmy Bílý mrak Šachov.
čtvrtek 13. X. Foto z akce Poprvé jsme se zapojili do projektu „Hrdá škola!“, akcí Den Suit-up. Studenti i učitelé přišli do školy ve formálním oblečení.
středa 12. X. Hala Nad hřištěm jsme vztyčili nafukovací halu a zahájili tak zimní sezónu našeho sportovního areálu.
úterý 11. X. HPlakát akceStudenti vyslechli informace zástupců Alfa Agency o kratších i dlouhodobých pobytech v zahraničí a o možnostech studia na středních školách v evropských zemích, USA, Kanadě, Austrálii a na Novém Zélandu. O osobní zkušenosti se s nimi podělili i účastníci kurzů v zahraničí.
pondělí 10. až neděle 16. X. Výměnného pobytu v Groupe scolaire La Croix Rouge v Brestu ve Francii se zúčastní dvacet studentů z druhého a třetího ročníku.
čtvrtek 29. až sobota 1. X. Foto z akce Učitelé gymnázia navštívili partnerskou školu v Břeclavi na svém výjezdním zasedání na konci září. Doufáme, že znovu navázaná spolupráce s gymnáziem v Břeclavi bude pokračovat dál.
pátek 30. IX. Gymnázium Botičská na základě navázané spolupráce se zkouškovým centrem AKCENT IH Praha umožňilo všem studentům vyzkoušet si nanečisto zkoušky FCE či CAE v prostorech gymnázia a následně využít 5% slevu z ceny zkoušek Cambridge English.
pondělí 26. a úterý 27. IX. Podlaha v tělocvičně Ředitelské volno, studenti odpočívají, ale ve škole probíhají akce, které nelze dělat za plného provozu. Letos se hloubkově čistily podlahy, podívejte se na lesk povrchu tělocvičny a chodeb. V aule byla namontována dělící stěna a dodán a sestaven nový nábytek.
pondělí 26. IX. Burza učebnic Studenti 4. a 3. ročníku navštívili výstavu Koruna bez krále, kde je jeden z autorů výstavy – Jakub Doležal – seznámil s příběhem českých korunovačních klenotů po roce 1918.
pondělí 19 až sobota 24. IX. Burza učebnic Celkem 10 studentů druhého a třetího ročníku bylo na výměnném pobytu v německé Bochumi.
úterý 13. až sobota 17. IX. Jazykové maturitní soustředění studentů 4. ročníku v Rekreačním středisku Starline ve Svoru.
pondělí 12. IX. Burza učebnic Burza učebnic.
pondělí 12. IX. Podzimní maturita – ústní zkoušky státní a školní části. Všichni uspěli.
čtvrtek 9. IX. Nádoby na odpad Máme nové nádoby na třídění plastu a papíru. Ve 20 učebnách jsou dvojice bílých kontejnerů na plast a papír. Figuranti ze 4.B všem dalším třídám předvedli, jak se správně třídí (zmuchlaný plast, naopak nezmuchlané papíry apod.) a prvákům až třeťákům oznámili, který měsíc bude vynášení tříděného odpadu na jejich bedrech.
středa 7. IX. Agama kočinčinská – Anička Chovatelský kroužek zahájil činnost.
neděle 4. až úterý 6. IX. Studenti prvního ročníku se ještě ve škole ani nezabydleli a už jsou v rámci Projektových dnů na adaptačním soustředění v rekreačním středisku Sobenský rybník u Rožmitálu pod Třemšínem.
pátek 2. a pondělí 5. IX. Studenti 2. až 4. ročníku absolvují Projektové dny.
Čtvrťáci vytvářeli cizojazyčný mediální produkt „Jsem Čech a jsem hrdý na …“, jehož cílem je přiblížit život v ČR našim zahraničním partnerům.
čtvrtek 1. IX. Nový záchod Začátek výuky. Do školního roku jsme vstoupili s následujícími novinkami:

1. Bývalou učebnu 25, kterou pamatují jen starší maturanti, jsme spojili s učebnou 26 v aulu. Fotografie v rubrice Proměny učebny 26.

2. V prvním jsme vyměnili okna. Výměna začala 25. 7.

3. Ve třetím patře jsou rekonstruované záchody.

4. Učebny 38 a 39 v 1. patře, obě schodiště do 3. patra a chodbu ve 3. patře jsou vymalované.

5. V přízemí jsou nalakované dveře.

6. Vstup do školy z ulice je na čipy.


Celkem 0 komentářů Komentovat