Jarní KNP na Kladensku

Jaro už je tady a tak je tu další z přírodovědných exkurzí pořádaných Informačním centrem přírodovědných soutěží v rámci Klubu náruživých přírodovědců.

Jarní exkurze Klubu náruživých přírodovědců nás zavede na Kladensko do Třebichovické olšinky přímo do záplavy kvetoucích bledulí jarních, připojit můžeme i nedalekou opuštěnou kruhovou cihelnu. Od olšinky půjdeme na vedlejší Vinařickou horu, třetihorní stratovulkán s vrstvami lávy a popela. Tam bychom mohli potkat koniklece a další pučící květenu skalních stepí, a dozvíte se leccos o místním vulkanismu. Navíc je tam báječný výhled.

Průvodcem nám bude Bc. Michal Procházka z ČSOP Kladensko, znalec kladenské přírody. Zváni jsou všichni příznivci Biologické olympiády a poznávání přírodnin v terénu.

Sraz v neděli 25. 3. na zastávce autobusu 300 na Nádraží Veleslavín v 8.40. Pojedeme autobusem (v 9.05) do Kladna, kde přestoupíme na autobus směr Slaný (č. 609, vystoupíme na zastávce Třebichovice). Návrat bude po stejné trase v odpoledních hodinách.

Biologie, 9. 3. 2018

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout