Úterý

Prvním ránem v Belgii začal náš asi nejnáročnější den z celého Erasmu.

Když jsme se všichni dopravili do areálu školy, sešli jsme se v jídelně, kde začala první část celodenního programu: speeddating. Ve dvojitém kruhu ze židlí jsme se představovali studentům ze Španělska, Belgie, Francie a České republiky. S každým novým studentem nám byla řečena i nová otázka, od které se odvíjelo našich pár minut konverzace. Celá aktivita trvala přibližně hodinu, ale přesto jsem nestihla bohužel promluvit ani s polovinou studentů. I přesto to byla asi nejlepší školní aktivita dne, jelikož právě kvůli poznání lidí z jiných zemí jsem se celého programu Erasmus zúčastnila.

Další aktivitou bylo naučit se pár slov a frází v holandštině. I když jazyk vzdáleně připomíná angličtinu smíchanou s němčinou, bylo to mnohem těžší, než jsem očekávala. Jakmile nám Belgičani řekli správnou výslovnost a my se ji snažili udržet v hlavě, rozdělili jsme se do skupinek a vydali se holandsky objednat ingredience na náš oběd. Má skupinka brala rajčata a sýr, který jsem spolu s jednou francouzskou studentkou úspěšně nakoupila. Když přišla doba oběda, všichni jsme dostali bagety se studenty nakoupenými ingrediencemi.

Když jsme si všichni odpočinuli a najedli se, rozdělili jsme se do dvou skupin. Má skupina šla do jedné ze tříd koukat na film, zatímco druhá se věnovala aktivitě na dvoře.

Film se zabýval problematikou sociálních sítí. Mluvil převážně o faktu, že právě my, uživatelé, jsme produktem, které sítě „prodávají“ za účelem výdělku z reklam. Film byl zajímavý, ovšem hodně vět se stále opakovalo a dal by se zkrátit na poloviční čas.

Po ukončení filmu se skupiny vyměnily. Tím jsem se já a má polovina studentů ocitli na dvoře spolu s chůdami na chození. Chození na chůdách, stiltwalking, je jednou z belgických tradicí a my si ji mohli vyzkoušet. Za pomoci se na nich dokázal udržet každý a někteří dokonce přešli i na vyšší chůdy.

Nastaly téměř dvě hodiny volného času, kdy se většina studentů stavila doma na menší svačinku či odpočinek. Několik z nás si došlo na zmrzlinu a poté jsem já spolu s Adélou, spolužačkou, a našimi Belgičankami vyrazila na menší prohlídku města, kde jsme zůstávaly: Merchtem. Nakonec jsme si zahrály karty doma a už byl opět čas na sraz.

Nyní přišla menší uvítací oslava od starosty města, který měl proslov. Po řádném občerstvení jsme se znovu vrátili do areálu školy, kde jsme měli závěrečnou večeři a dezerty od každého z belgických studentů. Večeře se skládala z rajčatové omáčky s masovými kuličkami a hranolků. Byla dokonce i vegetariánská alternativa s batáty. Hlavní jídlo nakonec nahradily dezerty, které byly naprosto úžasné a snad nikdo neodmítl.

S příchodem tmy se studenti začali vracet domů, ale většina zůstala ještě na rozšiřující prohlídku školy a areálu. Ovšem poté už se rozešli opravdu všichni, a tak skončil náš první den v Belgii.

Autor: Nela Homonická 3.A

Angličtina

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout