Středa

Tento den jsme začaly dvěma workshopy. První skupinka se vydala do sousední školy, kde proběhl workshop s čokoládou. Našim úkolem bylo připravit několik druhů bonbonů. Naučili nás, jak mají vypadat opravdové belgické čokoládové bonbony a jak správně s takovou čokoládou vůbec pracovat. Zjistili jsme, že je to vlastně pořádná dřina a že to není vůbec tak jednoduché, jak se mohlo zdát na první pohled, ale i přesto jsme to dokázali. Následně jsme si naše výrobky rozdělili mezi sebou a balíček belgické čokolády odvezli s sebou domů.

Druhá skupinka zůstala ve škole, kde proběhlo několik menších workshopů. Diskutovali jsme o shlédnutém filmu a také zjišťovali nové informace o hlavním městě Belgie, Bruselu, do kterého jsme následující den měli naplánovanou diskusi. Ověřili jsme si znalost místních památek a zahráli si kvíz. Po ukončení daného workshopu se skupinky vyměnily.

Následně jsme měli polední pauzu na oběd. Zašli jsme si na místní trh pro vafli nebo pro typický sendvič neboli smos.

Po obědě nás čekal výlet vlakem do dvou belgických měst. Část studentů se vydala do města Gent a druhá část do města Leuven. V Gentu studenti navštívili například místní pouť nebo některé zdejší památky. Studenti v Leuvenu se podívali například do největší evropské knihovny nebo do staré části města Groot Begijnhof s charakteristickými domečky. Následně jsme si prošli celé město, zašli si na dobrou večeři a samozřejmě opět na vafli. S plným břichem jsme se ve večerních hodinách vráti zpět domů do Merchtemu. Tento den jsme si opravdu užili!

 Autor: Khrystyna Koval 3.A

Fyzika

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout