Belgie

Páteční loučení s Belgičany probíhalo tak, že se ráno mírně před devátou všichni čeští studenti sešli před Merchtemskou školou, kam chodí do školy Belgičané. A to proto, že belgičtí studenti již museli znovu zahájit svou školní docházku, aby jim neuniklo příliš z výuky. Zde se vyčkávalo, než se všichni dostaví, a to naneštěstí za nepříznivého počasí, zapříčiněného nízkou teplotou a sněhem.

Když se, vzhledem k nepříznivým podmínkám, se značným a nepříjemným zpožděním dostavili oba profesoři, kteří české studenty doprovázeli, vyrazilo se na vlakovou stanici, nepříliš vzdálenou od místa setkání. Cesta tam byla poměrně nepříjemná především kvůli již zmíněnému chladnému a deštivému počasí. Na vlakové stanici všichni již nedočkavě vyčkávali na vlak, kde by se mohli konečně schovat před mrazem a sněhem. A snad si i trochu odpočinout, či se pokochat výhledem na krásnou zasněženou krajinu z okýnka vyhřátého vagonu ve vlaku. Vlakem naštěstí všichni v pořádku dojeli až do Bruselu, kde jsme měli strávit zbytek dne až do odletu z bruselského letiště. Na bruselském nádraží si všichni čeští studenti odložili svá zavazadla do skříněk, které se dálkově zamykaly přes takový automat. A to by nebyla česká výprava, aby se nepodařilo přehlédnout instrukci o tom, že je nutno nejprve zaplatit a až poté, že je možné skříňku s věcmi zamknout. Čeští studenti tedy nepochybně naskládali své kufry do skříněk a zavřeli je, a poté se dozvěděli, že si skříňku nejprve měli zarezervovat v automatu, tak se musel provést telefonát na infolinku společnosti spravující dané automaty, aby skříňku otevřeli. Po tomto omylu nadešel čas k rozchodu.

Někteří členové skupiny vyrazili v Bruselu na nákupy oblečení či dárků pro své rodiny, v podobě pravé belgické čokolády a pralinek nebo suvenýrů z různých stánků na kouzelných a bohužel přelidněných ulicích Bruselu. Jiní uvědomělejší studenti šli obdivovat krásné bruselské uličky a památky, které se v nich nacházejí spolu s mnohými restauracemi, pekárnami, hospodami, čokoládovnami, kavárnami a cukrárnami kam vyrazili ostatní. Nahlédneme-li na věc z pohledu těchto labužníků, tak výlet do Bruselu byl přímo přenádherný, a to především díky úžasným kulinářským schopnostem místních kuchařů a pekařů, kteří vykouzlili úchvatná jídla, obzvláště vezmeme-li v úvahu mokré a studené počasí, před kterým tyto restaurace poskytly úkryt v teple a suchu. Jiný pohled na tento den se nabízí od těch studentů, kteří se rozhodli vyrazit na nákupy do četných obchodů v ulicích Bruselu, dalo by se říct, že největší úspěch měl Primark, kde si studenti mohli levně koupit další vrstvy, do kterých by se zabalili, aby jim nebyla zima.

Po tom, co si všichni nakoupili, co chtěli a potřebovali a užili si výborných jídel co Bruselské restaurace nabízejí, se všichni vydali zpět na bruselské vlakové nádraží, kde jsme se ráno rozešli a naštěstí bez problémů získali opět všechna svá zavazadla. Pak nastal čas vydat se na letiště, k čemuž stačilo pouze projít nádražím. Vše probíhalo hladce, všichni studenti provedli check-in někteří na letišti jiní prostřednictvím stránek českých aerolinií. Poté nastal čas k tomu, aby všichni prošli přes odbavovací přepážky. Vše probíhalo hladce a bez větších problémů všichni prošli přes přepážky až na jednu studentku, která kvůli okolnostem byla odvedena na policejní stanici, protože belgické letiště pokládalo jednu věc v jejím kufru za ilegální a nebezpečnou. Naštěstí jeden z přítomných profesorů dotyčnou studentku zachránil od toho, aby musela platit pokutu dosahující nepředstavitelné hodnoty 350 euro. A naštěstí se oba navrátili včas k odletu a poté již vše šlo hladce. V pořádku se všichni nalodili do letadla a usedli na svá místa, odlétalo se za kouzelného západu slunce a mírného sněžení, přílet zpět do Prahy proběhl již ve tmě zde již za mírného deště.

Autor: Nicol Jeníková 1.A

Fyzika

Používáme soubory cookies ke zlepšení uživatelského prostředí na těchto webových stránkách, pro analýzu provozu a personalizaci obsahu a reklamy.

přijmout všenastavitodmítnout