telefon:
224 920 848
224 918 840


e-mail:
podatelna@gybot.cz
Gymnázium,
Praha 2,
Botičská 1


Botičská 1
128 01 Praha 2
Hlavní město Prahazřizovatel: Hlavní město Praha
Vstupenky na maturitní ples si můžete kupovat do 14.... více
Použijte tento odkaz a vítejte v naší škole. více
cz en de fr ru

Informační centrum přírodovědných soutěží

V našem gymnáziu funguje Informační centrum přírodovědných soutěží (ICPS). Činnost centra podporuje grantovým programem hl. město Praha.

Centrum má 2 hlavní úlohy.

Prvním je podpora samostatné přípravy olympioniků z biologie a chemie a soutěžících v Ekologické olympiádě, Botanické soutěži a soutěži Mladý zahrádkář. V učebně 52 vznikla biologicko-chemická knihovna, přístupná studentům základních a středních škol celé Prahy. Do knihovny se přesunuly všechny svazky ze školní studentské knihovny a byly přikoupeny desítky českých i anglických odborných publikací. Více na odkazu Bi-Ch knihovna.

Druhým je organizace přednášek a laboratorních kurzů, které naše gymnázium pořádá ve spolupráci se Stanicí přírodovědců DDM v Drtinově ulici v Praze 5. Před krajskými koly zmíněných soutěží budou tříhodinové bloky přednášek, určených nejen postupujícím do krajského kola, ale všem zájemcům o biologii a chemii. Přednášky jsou bezplatné a všichni jsou srdečně zváni. Je možné se zúčastnit jen vybraných přednášek tříhodinového bloku. Aktuálně chystané i minulé přednášky najdete v rubrice Přednášky (nejen) pro olympioniky. Nově jsou pro studenty a žáky pražských základních škol pořádané exkurze do přírody Prahy a okolí, které slouží jako příprava na praktické poznávání přírodnin v rámci Biologické olympiády. Termíny najdete mezi pořádanými přednáškami.


Celkem 0 komentářů Komentovat