telefon:
224 920 848
224 918 840


e-mail:
podatelna@gybot.cz
Gymnázium,
Praha 2,
Botičská 1


Botičská 1
128 01 Praha 2
Hlavní město Prahazřizovatel: Hlavní město Praha
Vstupenky na maturitní ples si můžete kupovat do 14.... více
Použijte tento odkaz a vítejte v naší škole. více
cz en de fr ru

Kalendář akcí ve školním roce 2017/2018

DatumAkce
pátek 1. VII až pátek 31. VIII.

I během hlavních prázdnin pannoval ve škole činorodý ruch. Prohlédněte si obrázky v rubrice Fotogalerie.

1. Ještě v červnu jsme opravili fasádu do Vyšehradské a Botičské. Obrázek není, protože je vidět z Vyšehradské a Botičské.

2. Kamenný soklu u chodníku v Botičské a vyšehradské je kamenicky restaurován, takže vypadá jako z kamene a jako za mlada.

3. Síť Wi-Fi je rekonstruována. Slibujeme si od ní vyšší rychlost a propustnost.

4. Na záchodě ve 2. patře je nová karma. Co je karma je vysvětleno na http://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=karma.

5. Za to nemůžeme, ale platany v gymnaziálním areálu dostaly lupénku a ne celkem úplně, avšak větším dílem částečně, schodily kůru. Asi se lekly, protože podle oficiálního prohlášení Asociace nezávislých kůrovců se na ně, až sežerou všechny smrky, hodlají vrhnout.

6. Schodiěte je vymalováno a nalakováno. Zábradlí má teď madla šedá nísto hnědá.

neděle 17. až pátek 22. VI. Přirodovědný kurz 2. ročníku v rekreačním zařízení Loučkovice.
pondělí 11. VI. Plakát koncertu Kouzelný svět pohádek. Koncert sboru Divertimento Chor a studetů hudební výchovy v divadle Gong.
pondělí 4. až pátek 15. VI. Plakát akce Výstava studentských výtvarných prací v učebně 57.
neděle 3. až sobota 6. VI. Studenti třetího ročníku na sportovním kurzu v Doubí u Třeboně.
pátek 1. až sobota 2. VI. Plakát akce Přednášková noc.
nedělě 27. V. KNP navštíví s entomologem Ondrou Kouklíkem (PřF UK, NM, chovatelský kroužek GB) vrch Lovoš a malebné Opárenské údolí.
szředa 16. V. Jarka už není. Se smutkem v duši a tísní v srdci oznamujeme, že nás opustil vynikající člověk, naše dlouholetá kolegyně a kamarádka sbormistryně prof. Jaroslava Halamová.
sobota 12. V. Ilustrační foto Tradiční volejbalový turnaj smíšených družstev absolventů, studentů a profesorů.
středa 2. V. Foto z akce Pracovní seminář o průtokové cytometrie pro 15 studentů 1. až 3. ročníku v rámci mezinárodního kongresu Cyto 2018.
pondělí 30. IV. a 7. V. Ředitelské volno pro studenty.
středa 25. až pátek 27. IV. Naše gymnázium nyvštívila Česká školní inspekce. Naprosto ideální termín, protože díky pečlivému naplánování všech akcí se návštěva překrývá se státní maturitou a ta zase se státními přijímačkami.
neděle 22. IV. Plakát akce Galakoncert k 25. výročí založení školního pěveckého sboru Divertimento chor v Salesiánském divadle.
středa 18. IV. Bourání haly Zbourali jsme halu a zahájili tak letní sezonu v gymnaziálním sportovním areálu.
pondělí 16. VI. Druhý termín 1. kola přijimacích zkoušek. Výsledky státní části přijímaček cermat zveřejní v pátek 27. 4., tj. za 10 pracovních dnů. Školy musí výsledky zveřejnit nejpozději ve středu 2. 5. tj. za 2 pracovní dny.
neděle 15. až sobota 21. IV. PlakátSkupina 7 našich studentů se v rámci zahraničního programu Citizen Science at School vypravila do belgického Merchtemu nedaleko Bruselu, aby se zapojila do dalšího mezinárodního programu na téma spolupráce univerzit a středních škol v oblasti přírodních věd.
neděle 15. IV. V rámci dubnové exkurze Klubu náruživých přírodovědců zajedeme trochu dál, až do východočeské metropole Hradce Králové, kde nás Michael Mikát z PřF UK provede po unikátním stanovišti přírodní památky Na Plachtě, bývalém vojenském cvičišti.
čtvrtek 12. IV. První termín 1. kola přijímacích zkoušek.
úterý 27. III. Plakát akce Malování kraslic.
neděle 25. III. Jarní exkurze Klubu náruživých přírodovědců na Kladensko do Třebichovické olšinky přímo do záplavy kvetoucích bledulí jarních.
pátek 23. III. Logo soutěže převzato z https://math.naboj.org/index.php Celkem 10 studentů reprezentovalo v pátek 23. 3. naše gymnázium v mezinárodní soutěži Matematický náboj pro pětičlenné týmy středoškoláků. Celá soutěž trvá 120 minut, během nichž se družstva snaží vyřešit co nejvíce úloh.
středa 21. III. Ilustrační foto Literární soutěže Gymnázia Botičská se zúčastnilo dvacet čtyři studentů od prvního do čtvrtého ročníku. Převažovaly texty prozaické, sedm příspěvků bylo z oblasti poezie a šest textů publicistických (fejeton, reportáž).
pátek 16. III. Logo převzato z http://os-semovec.skole.hr/upload/os-semovec/images/newsimg/975/klokan.jpg Mezinárodně koordinované soutěže Matematický klokan se zůčastnilo přes 100 studentů ze všech ročníků.
čtvrtek 15. III. Foto z akce Přednáška prof. Janouška o současné literatuře pro studenty 4. ročníku a zájemce z ostatních.
středa 14. III. Studenti 3. ročníku byli na zajímavých pokusech z fyziky v MFF UK.
úterý 13. III. Beseda s bývalým velvyslancem České republiky T. Pojarem v Izraeli na téma Izrael.
úterý 6. až neděle 11. III. Vrána letí zrána Již šestá navštěva Izraele. Letos se budeme pohybovat hlavně v pouštích a studovat tamní zvířenu, kytičky a zvyky.
pondělí 5. až úterý 6. III. Logo soutěže Školní kolo SOČ se zúčastnilo 14 studentů a 10z nich postupuje do pražského kola.
pondělí 5. III. První strana Vyšlo 64. číslo školního časopisu B-kompex.
neděle 25. II. až pátek 2. III. Výběrový lyžařský kurz pro studenty z 2. až 4. ročníku.
čtvrtek 22. II. Školní kolo soutěže ve francouzské konverzaci.
20. až 25. II. Lyžařský kurz studentů 1.B.
pondělí 19. II. Plakát plesu Jíž 60. maturitní ples našeho gymnázia, jako obvykle v Paláci Lucerna.
středa 14. II.  Školní kolo Biologické olympiády. Zúčastnilo se ho 43 studentů a v kategorii A zvítězil Tadeáš Ryšan (4.C), v kategorii B Barbora Černá (2.A).
středa 14. II. CvzE Školu navštívila a o své zkušenosti s programem studentům vyprávěla účastnice zlaté úrovně programu DofE (Cena vévody z Edinburghu) Eliška Vašířová. Do tohoto programu je naše škola zapojena již od začátku školního roku a žáci se do něj mohou kdykoli přihlásit.
středa 14. II. Foto z akce Recitační soutěž a přírodovědné gymnázium? Ano, a účast byla a nemalá. Ani se nikdo nepozastavil nad faktem, že se této soutěže zúčastnili i studenti maturitního ročníku, a to dobrovolně! V každém případě zazněly verše Baudelaira, Goetha, Orwela i Žáčka a Jirouse. Studenti si poradili i s dramatickými texty Moliera a Svěráka a Smoljaka. Porota s velkým potěšením přivítala i talentované studenty prvního ročníku. Máme radost a už teď se těšíme na příští ročník. Celkovým vítězem se stala studentka 3.D Tereza Kroužková s dvojjazyčným přednesem Prévertovy Snídaně (Déjeneur du matin).
čtvrtek 1. II. Plakát sbírkyS knihou nejdál dojdeš! Charitativní akce Gymnázia Botičská. Studenti a učitelé přinesli knihy, které už nechtěli, a ty se prodávaly za 10 nebo 20 Kč. Peníze věnujeme na charitativní účely.
čtvrtek 25. I. Školní kolo konverzační soutěže v angličtině.
čtvrtek 25. I. Zajímavé pokusy z fyziky pro 3. ročník.
středa 24. I. Prachy na dřevě Den finanční gramotnost pro studenty 1. až 3. ročníku.
úterý 23. I. Školní kolo Zeměpisné olympiády.
pondělí 22. až neděle 28. I. Logo V rámci akce Erasmus+ bylo 6 studentů ve Španělsku.
pondělí 22. I. Školní kolo konverzační soutěže v ruštině.
neděle 21. I. Klubu náruživých přírodovědců šmíroval hlodavce pod Vyšehradskou skálou, kolem Podolské vodárny až ke Dvorcům s odbornou pomocí Ing. Jana Andresky, Ph.D., z Pedagogické fakulty UK.
sobota 20. I. Plakát akce Sbor Divertimento chor zpíval na koncertu k uvedení CD „Zpíváme s anděly“ v kostele svatého Michala V Jirchářích.
pondělí 15. I. Druhý den otevřených dveří.
pátek 12. až pátek 19. I. Foto z akce Studenti tříd 1.A a C na lyžařském kurzu v Haus Alpin, Tauplitzalm 13, Rakousko.
čtvrtek 11. I. Foto z akce Zájemci z 3. a 4. ročníku navštívíli Americké centrum, které spadá pod Americké velvyslanectví. Provázel a přednášel zaměstnanec Amerického centra, který pohovořil tom, jak funguje ambasáda o prestiž českého velvyslanectví apod. Také jsme navštívili místní knihovnu. A to vše v angličtině.
středa 10. I. Foto z akce Studenti prvního ročníku byli v MFF Troja na zajímavých pokusech z mechaniky.
pátek 5. I. Školní kolo konverzační soutěže v němčině.
čtvrtek 4. I. Foto z akce Studenti 4. ročníku a třídy 2.B se v Knihovně Václava Havla zúčastnili vzpomínkové akce Čtení pro Josefa Škvoreckého. V rámci semináře českého jazyka připravili scénář na motivy románu Zbabělci, s kterým pak na akci vystoupili. O hudební doprovod jejich vystoupení se postaral student druhého ročníku Vojtěch Cuhra. Mezi známými osobnostmi, jako je například malíř Tomáš Císařovský nebo spisovatel Jáchym Topol, kteří předčítali úryvky z děl Škvoreckého, byli naši studenti příjemným zpestřením.
pátek 22. XII. Obálka časopisu Vyšlo 63. číslo školního časopisu B-kompex.
pátek 22. XII. Finále vánočního volejbalového turnaje VAVOT.
úterý 19. XII. Plakát koncertů Vánoční koncerty sboru Divertimento chor byly v uterý 19. v Emauzském opatství a ve středu 20. odpoledne a v pátek 22. dopoledne na schodech gymnázia.
úterý 12. XII. Studenti převážně z 1.B navštívili Drážďany.
sobota 9. XII. KNP spolu s paleontologem Muzea Beroun Mgr. Štěpánem Rakem vyrazil na 3 významná prvohorní paleontologická naleziště Radotínského údolí – Ortocerový lůmek u Lochkova, Černou rokli a Sudy u Kosoře.
středa 6. XII. Stromeček K slavnostnímu odhalení vánočního stromečku, který zajistil prof. Špinka a vyzdobil pan školník Nerad, nám zazpíval Divertimento chor.
neděle 3.XII. Plakát koncertu Náš pěvecký sbor Divertimento chor zpíval s anděly.
středa 29. XI. Logo převzato z https://online.fyziklani.cz/cs Naši studenti se zúčastnili soutěže Fyzikální online.
neděle 26. XI. Logo akce Finále 10. ročníku Pražského pramene.
čtvrtek 23. až neděle 25. XI. Foto z kurzu Třetí outdoorový kurz přežití byl v Šachově u Borohrádku od 23. do 26. 11. za účasti 8 dívek, 9 chlapců a 3 učitelů.
Všichni prošli zkouškou samostatné orientace v terénu, rituální zkouškou ponoření do chladné vody i přespání ve stanu v lese.
Studenti se seznámili s lanovými překářkami i se střelbou ze vzduchovek. Po celou dobu pobytu se sami starali o jídlo a společně uvařili jídlo o dvou chodech. Všichni zvládli nástrahy kurzu ve zdraví a s veselou myslí.
čtvrtek 23. až sobota 25. XI. Foto našeho stánku Naše gymnázium na výstavě Schola Pragensis 2017.
středa 22. XI. Třídní schůzky, řádná členská schůze SRPGYBOT a volby do Školské rady.
středa 22. XI. Piškvorky V oblastním kole soutěže v piškvorkách naši školu reprezentovala dvě družstva.
pondělí 20. XI. Školního kola Olympiády z češtiny se zúčastnilo 20 studentů ze všech ročníků.
sobota 18. až středa 22. XI. Piškvorky Tři studenti našeho gymnázia se zúčastnili pod patronací Příběhů bezpráví pětidenního česko-německého setkání v braniborském Cottbusu (Chotěbuzi), které bylo ve znamení workšopu na téma druhé světové války.
Součástí setkání byla i návštěva koncentračního tábora Sachsenhausen, prohlídka Berlína a práce s videy a fotkami. Až do dubna budou studenti v rámci jednotlivých družstev vytvářet práce zabývající se místní historií a perzekucí obyvatelstva během nacistické okupace, výsledky pak budou prezentovat na dubnovém setkání v Praze.
středa 15. a čtvrtek 16. XI. Foto z akce Asi 62 studentů z převážně třetího ročníku se zúčastnilo akce Osvětim. Byli jsme přítomni přednášce pana Hořejšího, který nám vyprávěl o životě svého otce pana Karla Hořejšího, vězně z koncentračních táborů v Terezíně a Osvětimi, dále jsme absolvovali komentovanou prohlídku Židovského města pražského spolu s přednáškou o životě kultuře Židů. Vrcholem akce byla exkurze do Auschwitz-Birkenau, která v nás všech zanechala hluboký dojem.
středa 15. XI. Den školy, všichni v obleční růžovém a zeleném nebo s logem gymnázia nebo ve všem najednou. Akci podporuje ČSU a Schools United.
úterý 14. XI. Plakát soutěže Vyhlášena Fotosoutěž 2017 pro studenty gymnázia.
úterý 14. XI. Logo Astronomické olympiády, převzato z http://olympiada.astro.cz Školní kolo Astronomické olympiády.
úterý 14. XI. Plakát akce Chemický kroužek pořádal Makalu Fireworks, přednášku světově uznávaného choreografa ohňostrojů a pyromuzikálů Martina Petera
čtvrtek 9. XI. Na Dnu vědy jseme přivítali vzácné hosty. Pozvání přijal rektor VŠCHT, prof. Ing. Karel Melzoch, CSc., a čtyři absolventi Gymnázia Botičská, dnes vědečtí pracovníci.
středa 8. XI. Studenti z různých ročníků a tříd shlédli a vyslechli divadelní představení Fahrenheita 451 v angličtině.
pátek 3. XI. Plakát akce Již 10. ročník Konferenční noci, akce pořádané studenty pro studenty.
úterý 31. X. Foto akce Zase nás z neznámého důvodu postihly oslavy anglosaského lidového svátku Halloween.
středa 25. X. Školního kola v piškvorkách se zúčastnilo 8 studentů Nejlépe si vedl Jiří Šťastný 4.B, který získal 19 bodů z 28 možných.
úterý 24. X. Školní kolo zeměpisné soutěže Pražský glóbus.
pátek 20. X. Studenti ze 4. ročníku se v rámci oslav Evropského dne jazyků zúčastnili divadelního představení 3 × Über die Liebe v Saleziánském divadle v Kobylisích.
pátek 20. X. Foto z akce Studenti 3.B využili zkrácené výuky a 15 z nich navštívilo památník v Lidicích, které vyhladili 10. 6. 1942 nacisté.
pátek 20. X. Foto z konference, M. Zýková vpravo dole Na mezinárodní konferenci Good Practice in Science Education nás reprezentovali Martina Zýková a Petr Šíma.
úterý 17. X. Hala Nad hřištěm jsme vztyčili nafukovací halu a zahájili tak zimní sezónu našeho sportovního areálu.
pondělí 16. X. až úterý 19. XII. Plakát Kurzy práce s počítači a keramikou pro seniory.
pondělí 16. a středa 18. X. Foto z turnajeNaše školní družstvose zúčastnilo hned dvou turnajů středoškolské ligy ve frisbee v Hradci Králové a v Praze. V Hradci jsme skončili osmí z dvanácti, v Praze šestí ze šesnácti. Bez zajímavosti také není skutečnost, že z obou turnajů jsme si odvezli titul „Spirit“, tedy ocenění pro tým hrající nejvíce v duchu fair-play!
pondělí 16. X. Foto z akce Letos jsme se zase zúčastnili první z akcí „Hrdá škola!“, a to dnem Suit-up, česky dnem formálního oblečení.
neděle 15. X. Exkurze KNP do Jinců na trilobity a i nefosilní přírodu.
středa 11. X. Soutěže Přírodovědný klokan se zúčastnilo 23 studentů z prvního a druhého ročníku.
pátek 6. X. Školní kolo Botanické soutěže pro 2. ročník bylo 1. a 2. vyučovací hodinu.
čtvrtek 5. X. Nová pec Pec nám spadla, ale máme novou. Do keramické dílny jsme namontovali novou pec.
středa 4. X. Plakát Činnost zahájil chemický kroužek.
sobota 30. IX až sobota 7. X. Navštívili nás přátelé z partnerské střední školy v Bergamu.
sobota 30. IX. Sazeči s lípou a Šímou Maturanti z roku 2017 (4.B) zasadili na školním pozemku lípu širolistou.
středa 20. IX. Plakát Chovatelský kroužek zahájil činnost.
úterý 12. až sobota 16. IX. Čtvrtý ročník na jazykově-mediálním kurzu v malebné oblasti Máchova jezera, a sice v rekreačním středisku Poslův mlýn, Doksy.
pondělí 11. IX. Burza učebnic Burza učebnic.
pondělí 11. IX. Podzimní maturita.
pátek 8. až neděle 10. IX. První ročník odjel na Adaptační kurz do Střelských Hoštic.
úterý 5. a středa 6. IX. Projektové dny ve všech ročnících.
pondělí 4. IX. Zahájení školního roku na naší škole letos sledovala i Česká televize, reportáže najdete na Facebooku ČT a další také na Facebooku ČT.

Celkem 0 komentářů Komentovat