telefon:
224 920 848
224 918 840


e-mail:
podatelna@gybot.cz
Gymnázium,
Praha 2,
Botičská 1


Botičská 1
128 01 Praha 2
Hlavní město Prahazřizovatel: Hlavní město Praha
Druhý DOD bude 16. 1. 2023 od 15.00 do 18.00. více
Použijte tento odkaz a vítejte v naší škole. více
cz en de fr ru

Chovatelský kroužek

Chovatelský kroužek je každý čtvrtek od 14.45. Dozvíte se zde spoustu zajímavostí ze života akvarijních a terarijních zvířat, zejména o těch, která můžete potkat na našem gymnáziu. Uslyšíte, jak vypadají, jak a kde žijí, a samozřejmě spoustu praktických rad, jak jim vytvořit ideální podmínky v domácím prostředí, nebo také jak je odchovat.

Druhou část kroužku tvoří samotná péče o náš chovatelský koutek – krmení, čištění a další činnosti, které vedou ke spokojenosti jeho obyvatel.

Podívejte se na webové stránky kroužku.

Novinky září 2015

Leguán zelený Plakát Od příznivce našeho gymnázia jsme dostali krásného leguána zeleného (Iguana iguana) a ve středu 9. byla první schůzka.

 

Novinky červenec – srpen 2015

Terária v učebně 39 Terária v učebně 39 Zabydlování zviřátek v učebně 29

Zviřátka v učebně 29 Zviřátka v učebně 29

Veškeré zvířectvo jsme přestěhovali z učebny 39 v prvním patře do učebny 29 v přízemí.

 

Novinky únor 2014

S koncem pololetí se rozrostlo naše zvířectvo o dvě samičky gekončíka nočního, Eublepharis macularis, nyní u nás můžete vidět tedy 3 gekončíky! Tito tvorové jsou oblíbení mezi chovateli díky svému pestrobarevnému zbarvení, ale také horlivě studováni kvůli absenci pohlavních chromozomů.

Zažili jsme také velké stěhování – terária s hady (hroznýšicí Adélou a užovkou Naděždou) se přesunula k ostatním do učebny 49.

Novinky září říjen 2013

Po roce se opět narodili osmáci degu (Octodon degus), z čehož máme velikou radost, protože se na jaře k naší skupince přidaly nové samičky. Celá skupinka těchto jihoamerických hlodavců se dobře sžila a po tří měsíční době březosti se na konci září narodilo 5 mláďat.

Od bývalé studentky se nám podařilo získat želvu vroubenou (Testudo marginata), asi 5 let starou, takže doufejme, že tu s námi bude ještě dalších 50 let.

V malém krajním teráriu se po krysách akáciových zabydlely 4 nové bodlinatky jihoafrické (Acomys spinosissimus), které patří vůbec k nejmenším zástupcům svého rodu.

Neváhejte a přijďte se k nám podívat!

Informace rád podá Kryštof Lindner, případně Petr Šíma, kabinet chemie. 

Nové stránky chovatelského kroužku s novinkami a zajímavostmi najdete zde.


Celkem 0 komentářů Komentovat