telefon:
224 920 848
224 918 840


e-mail:
podatelna@gybot.cz
Gymnázium,
Praha 2,
Botičská 1


Botičská 1
128 01 Praha 2
Hlavní město Prahazřizovatel: Hlavní město Praha
Vstupenky na maturitní ples si můžete kupovat do 14.... více
Použijte tento odkaz a vítejte v naší škole. více
cz en de fr ru

Kalendář akcí ve školním roce 2014/2015

DatumAkce
čtvrtek 25. VI. Plakát slavnosti Zahradní slavnost.
pátek 19. VI. Podruhé bylo v našem gymnáziu jednání pracovní skupiny pro tvorbu úloh Biologické olympiády kategorie C a D.
neděle 7. VI. Třetí ročník odjel na sportovní kurz do Sportcentra Doubí u Třeboně.
pátek 5. VI. Druháci odjeli na přírodovědný kurz do horského hotelu Kodrea v Nových Hutích na Šumavě.
čtvrtek 4. VI. K. Kubíková, Š. Kronus a T. Nejedlý nás reprezentují na národním kole Ekologické olympiády v Seči.
pondělí 1. VI. Foto z akce Slavnostní předávání maturitních vysvědčení v Novoměstské radnici.
pondělí 29. V. Plakát akce Školní sbor Divertimento již tradičně vystoupil v rámci Noci kostelů v kostele sv. Vavřince na Petříně.
sobota 16. V. Již 5. ročník volejbalového turnaje studentů, absolventů a jejich rodinných a příslušníků a učitelů gymnázia pod patronací prof. Ivana Šafaříka. Vítězstvím překvapilo družstvo Katčino překvapení.
středa 6. V. Přednáška RNDr. Jiřího Rameše, CSc., z Fyzikálního ústav Akademie věd ČR, v. v. i., pro studenty 2. ročníku.
pondělí 4. až čtvrtek 28. V. Studenti 4. ročníku maturují.
čtvrtek 30. IV. Ruth Auma Studenti uspořádali akci, při které získali prodejem vlastních pekařských a cukrářských výrobků peníze na školné námi adoptované dívky z Keni.
sobota 24. IV. Poslední zvonění studentů 4. ročníku.
středa 22. a čtvrtek 23. IV. Přijímací zkoušky. Letos jeme vybírali 120 studentů z 234 zájemců.
neděle 12. až středa 22. IV. Želva z Korfu Čtrnáct odvážlivců bylo na daleké cestě do Středomoří, na řecký ostrov Korfu, na výběrový přírodovědný kurz.
pátek 10. až pátek 17. IV. Lyceum Studenti z lycea v italském Bergamu na výměnné akci v našem gymnáziu. 
neděle 5. až pondělí 13. IV. Foto z akce Náš výměnný pobyt s francouzskou školu St. Genes z Bordeaux pokračuje v Praze. Francouzští studenti a jejich učitelky poznávají jak kulturu, tak přírodní krásy Prahy a okolí.
středa 1. IV Poděkování Poděkování za účast našich studentů a učitelů na akci Srdíčkový den.
čtvrtek 26. III. Izraelská nutrie V naší škole bylo založeno Informační centrum přírodovědných soutěží (ICPS). Podrobnosti najdete v rubrice ICPS.
středa 25. III. Celkem 13 studentů od prvního do čtvrtého ročníku se zúčastnilo Literární soutěže Gymnázia Botičská.
neděle 22. až pátek 27. III. Zájemci z řad studentů byli na výběrovém lyžařském kurzu v rakouském Zell am See – Bruck, Gasthof.
pátek 20. III. Školní kolo soutěže Matematický klokan
pátek 20. III. Na našem gymnáziu jednala pracovní skupina Biologické olympiády pro kategorie C a D.
pátek 20. III. Uskutečnilo se školní kolo Chemické olympiády kategorie C.
středa 18. III. Foto z přednášky Autor bestselleru Ekonomie dobra a zla, přeloženého do 14 jazyků, PhDr. Tomáš Sedláček přednášel našim studentům.
neděle 15. III. KNP prošel s naší absolventkou, geoložkou Blankou Pechačovou, nejkrásnější, nejen geologické, části přírodního parku Petrovicko na Sedlčansku.
sobota 7. až sobota 14. III. Celkem 9 našich studentů a 2 učitelé navštívili Izrael, kde spolu se studenty z Gymnázia Arabská byli hosty izraelské školy WBAIS a společně pracovali na projektu GAIA.
úterý 3. III. V pěti oborech školního kola SOČ soutěžilo 16 studentů. Všem účastníkům děkujeme. Postupující do krajského kola jsou uvedeni v této tabulce.
středa 11. a čtvrtek 19. II. Foto z akce Školní kolo Biologické olympiády.
středa 11. II. Školní kolo recitační soutěže Pražský kalich.
pátek 6. II. Foto z akce Studenti, kteří prospěli s vyznamenáním, se setkali s vedením školy. Na setkání studenti dostali poukázky na knihy a podávalo se drobné pohoštění.
úterý 3. II. Plakát plesu 57. maturitní ples opět v Lucerně.
středa 28. I. Již pátý Den finanční gramotnosti pro studenty 1. až 3. ročníku.
pondělí 26. I. Školní kolo konverzační soutěže v angličtině.
čtvrtrk 22. I. Velké logo GB Nový spolek rodičů SRPGYBOT, z. s., vznikl zapsáním do spolkového rejstříku 22. 1. 2015. Spolek začne naplno fungovat od září 2015. Přečtěte si jeho stanovy.
pondělí 19. I. Parte Poslední rozloučení s profesorkou Dagmarou Schrimplovou Dlouhou.
pondělí 19. I. Druhý Den otevřených dveří.
neděle 18. až sobota 24. I. Studenti prvního ročníku jsou na lyžařském kurzu v Rakousku.
neděle 18. I. http://www.tyden.cz/obrazek/4b44605a5cb67/ptaci-morcak-4b44615f86706.jpgKNP za ptáky v Trojské kotlině s odborným výkladem ornitologa Jan Andresky.
středa 14. I. Školní kolo konverzační soutěže v němčině.
pondělí 12. I. Zemřela nezapomenutelná profesorka Dagmar Schrimplová Dlouhá. Kromě příbuzných a přátel na ni budou vzpomínat stovky žáků, kterým pomohla překročit práh dospělosti a nastartovat úspěšný život. V našem gymnáziu učila biologii a zeměpis v rocích 1956 až 1987 a 1997 a 1998.
pátek 19. XII. Vánoční koncert Divertimenta pro studenty »Bav se a zpívej s námi«, po skončení finále VAVOT.
pátek 19. XII. Finále VAVOT, soutěže tříd v odbíjené.
středa 17. XII. Hlavní vánoční koncert Divertimenta »Na schodech« gymnázia.
pondělí 15. XII. Celkem 52 studentů navštívílo Vídeň.
neděle 14. XII. http://www.zsbites.cz/priroda/_img/netopyri/image-08.jpgKNP na exkurzi Netopýři v Americe.
pátek 12. XII. Společné vystoupení sborů Divertimento a Besharmonie v kostele sv. Klimenta.
úterý 9. XII. Obálka časopisu Vyšlo 4. (56) číslo školního časopisu B-Komplex.
pondělí 8. XII. Sbor Divertimento společně zazpívá s GJP VOICES v refektáři Emauzského opatství.
pátek 5. XII. Foto Veronika Kolářová Uzávěrka Fotosoutěže 2014.
pátek 5. XII. Foto z akce Tradiční rozsvěcení vánočního stromu za zpěvu koled u vchodu do budovy gymnázia.
středa 3. XII. Olympiáda v českém jazyce.
sobota 29. XI. Vystoupení sboru Divertimento na Staroměstském náměstí při příležitosti rozsvícení vánočního stromu.
středa 26. XI. Obálka sbírky Na semináři pro učitele biologie a zeměpisu představili učitelé naší školy kolegům z pražských gymnáziích sbírky své úloh z biologie a geologie.
středa 26. XI. Česká lingvistická olympiáda.
neděle 23. až úterý 25. XI. Logo soutěže Finále soutěže Pražský pramen, pořádané naší školou pro žáky základních škol.
sobota 22. XI. Již 4. ročník volejbalového turnaje studentů a absolventů nšeho gymnázia a jejich rodinných příslušníků již počtvrté vyhrál rodinný klan Koretzů (nejstarší absolventi z roku 1979).
pátek 21. až sobota 22. XI. Plakát akce Další ročník studenty organizované vědecké akce Konferenční noc. Podrobnosti najdete na www.pnoc.wz.cz.
čtvrtek 20. až sobota 22. XI. Foto našeho stánku Již tradičně jsem vystavovali na Přehlídce středního a vyššího odborného školství Schola Pragensis v Kongresovém centru Praha.
středa 19. XI. Foto ze soutěže Poprvé jsme se zúčastnili soutěže pro studenty Angličtinář roku pořádané Czech-us agency. Zájem o účast v soutěži byl velký a již netrpělivě očekáváme výsledky.
středa 19. XI. Třídní schůzky a volby do školské rady.
středa 19. XI. Plakát soutěže Recitační soutěž Botičský Cicero.
středa 19. XI. Ilustrační foto Studenti 2. ročníku vyslechli a shlédli Zajímavé pokusy z fyziky, které pořádala MFF UK.
středa 18. XI. Školní kolo turnaje v piškvorkách.
pátek 14. XI. Foto ze soutěže Ze základní skupiny Robosoutěže, pořádané FEL–ČVUT, naše družstvo Medvídci (J. Beck, A. Harmanec a K. Klimeš, všichni 3.C) postoupili z úžasného 5. místa do play-off. V osmifinále si hravě poradili s týmem Vladimírové a zastaviil je teprve ve čtvrtfinále Draci Boskovice.
úterý 11. XI. Naši studenti se zúčastnili krajského kola ve florbalu.
čtvrtek 6. XI. První Den otevřených dveří našeho gymnázia.
čtvrtek 6. XI. Ilustrační fotoV rámci Dnů vědy jsme přivítali vzácné hosty. Pozvání přijali dva bývalí předsedové Akademie věd České republiky a vynikající vědci profesorka RNDr. Helena Illnerová, DrSc., a profesor RNDr. Václav Pačes, DrSc.

Kromě toho přednášeli 4 naši absolventi, kteří pracují v základním nebo aplikovaném výzkumu. Ing. Filip Šembera pohovořil o výzkumu v chemii, doc. Pavel Škaloud o taxonomii protist, RNDr. Věra Nedomová o cytogenetice a RNDr. Lenka Libusová o výzkumu savčích buněk.

V druhé části Dne vědy navštívili třeátáci vybrané ústavy Akademie věd, ve kterých jsou dny otevřených dveří (Fyzikální, Etnologický, Geologický, Živočišné fyziologie a genetiky, Makromolekulární chemie a Ústav fyzikální chemie).
středa 5. XI. V krajském kole Botanické soutěže jsme obsadili díky K. Kubíkové (2.C) 1. místo.
středa 5. XI. Při příležitosti 25. výročí listopadových událostí roku 1989 besedovali studenti s naším absolventem ředitelem společnosti Člověk v tísni panem Šimonem Pánkem.
úterý 4. XI. Školní turnaj v piškvorkách.
pondělí 3. až neděle 9. XI. Celkem 15 našich studentů bylo na výměnného pobytu mezi naším gymnáziem a gymnáziem ve francouzském Bordeaux.
neděle 19. X. KudlankaKNP navštívil Přerovskou hůru kousek od Přerova nad Labem, pravěké a středověké hradiště, které milovali Keltové a Slované a dnes ho milují přírodovědci.
Na jižních svazích se nachází na slínových bílých stráních stanoviště hostící hořečky brvité, hvězdnici zlatovlásek, nebo třeba kudlanky nábožné.
úterý 14. X. Nafukovací hala Nad školním hřištěm jsme postavili nafukovací halu a tím zahájili zimní sezónu našeho sportovního areálu.
pátek 10. X. Foto z akce Dobře se najíst v hodině angličtiny a ještě se naučit něco nového o tom, jak se hoduje ve Velké Británii? Pro studenty z 2.A žádný problém!
V rámci akce English Food Project si jednotlivé skupiny studentů vybraly jedno z tradičních britských jídel, nakoupily suroviny a pustily se do vaření. O tom, že se jim to povedlo, se všichni účastníci projektu mohli přesvědčit na přehlídce britské gastronomie v rámci závěrečné hodiny.
čtvrtek 9. X. Účastníci Letos, tak jako každý rok, vyrazila partička 25 studentů v doprovodu páně profesorů na divadlo v anglickém jazyce do Salesiánského centra v Kobylisích. Letošní představení Frankenstein v podání English Theatre company se nadmíru vydařilo – herecké výkony na profesionální úrovni, pěkná scéna a hlavně skvělá angličtina, zkrátka radost zúčastnit se.
úterý 7. až pátek 10. X. Projekt GAIA v Praze.
sobota 6. až čtvrtek 11. X. Ilustrační fotoZájezd zájemců z řad studentů byli na zájezdu do Švýcarska a hlavně do CERN.
pétek 3. až neděle 6. X. Pěvecký sbor Divertimento vystoupil na soutěžním festivalu Jirkovský písňovar, kde se umíštil ve stříbrném pásmu, a na 2 koncertech v okolí Chomutova.
čtvrtek 2. až pondělí 20. X. Studenti 1. a 4. ročníky píšou testy Vektor od společnosti SCIO.
úterý 30. IX. Profitesty pro studenty 3. a 4. ročníku v PPP Praha 10.

pondělí 29. IX.

Foto z přednášky Přednáška RNDr. J. Rameše, CSc., na téma CERN.
čtvrtek 25. IX. Foto ze soutěže Naši studenti se zůčastnili atletické soutěže CORNY Středoškolský atletický pohár Praha.
neděle 21. až pátek 26. IX. Podzimní soustředění Divertimenta v zámku Modletice.
neděle 21. IX. Ilustrační foto KNP navštívil záchrannou stanici pro veverky v Kojicích nedaleko Kolína.
čtvrtek 18. až sobota 20. IX. Adaptační soustředění studentů 1. ročníku.
úterý 16. až sobota 20. IX. Jazykově-mediální kurz studentů 4. ročníku.
úterý 16. IX. Foto z turnaje Naše děvčata se zúčastnila volejbalového přeboru středních škol.
čtvrtek 11. IX. V podzimní maturitě uspělo 9 z 11 studentů.
středa 10. IX. Ilustrační fotoBurza učebnic.
pondělí 8. IX. Studenti, zajímající se o fyziku, vyslechli přednášky pořádané při příležitosti oslav 60 let CERN.
čtvrtek 4. až pátek 12. IX. Zájemci z řad studentů 2. až 4. ročníku byli na poznávacím zájezdu v Petrohradu.
pondělí 1. IX. Zahájení výuky ve školním roce 2014/2015 do kterého naše gymnázium vstoupilo s rekonstuovanou učebnou biologie, nalakovanými okny do dvora v druhém patře a opravenou a natřenou přízemní částí fasády do dvora.
Setkání členů a nových adeptů pěveckého sboru Divertimento.

Celkem 0 komentářů Komentovat