telefon:
224 920 848
224 918 840


e-mail:
podatelna@gybot.cz
Gymnázium,
Praha 2,
Botičská 1


Botičská 1
128 01 Praha 2
Hlavní město Prahazřizovatel: Hlavní město Praha
Zahradní slavnost bude letos v úterý 26. 6. od 17.30... více
Výsledky přijímacího řízení jsou v rubrice... více
cz en de fr ru

Přednášky (nejen) pro olympioniky

vloženo: 15. 09. 2016

Jednou z hlavních činností Informačního centra pro přírodovědné soutěže (ICPS) je organizování přednášek pro olympioniky.

Jsou určeny především pro soutěžící v uvedené kategorii dané soutěže, ale také pro všechny další zájemce bez ohledu na věk (nejsou vhodné pro malé děti). Přednášky pro kategorie středních škol jsou ve Stanici přírodovědců DDM (Drtinova 1a, Praha 5 – Smíchov), přednáškový sál hlavní budovy, přednášky pro soutěže základních škol (BiO C, D, Mladý chovatel) jsou v budově Gymnázia Botičská (Botičská 1, Praha 2).

SoutěžTermínPřednášky
Exkurze KNP pro účastníky BO neděle
27. 5. 2018

Lovoš a Opárenské údolí, exkurzi vede Mgr. Ondřej Kouklík (NM, PřF UK)

Biologická olympiáda 

kategorie CD

neděle

13. 5. 2018

Laboratorní cvičení

10.00 RNDr. Jan Fíla, Ph.D. (ÚEB AV) – Pyl

12.30 Mgr. Karel Kodejš (PřF UK) – Pohyb hmyzu

* cvičení budou v Gymnáziu Botičská

KAPACITA NAPLNĚNA, již se nepřihlašujte

Biologická olympiáda kategorie CD

čtvrtek 

10. 5. 2018

16.30 Mgr. Stanislav Vosolsobě (PřF UK) – Šíření rostlin 

17.30 Mgr. Jiří Hadrava (PřF UK) – Pohyb hmyzu 

18.30 RNDr. Martin Černý, Ph.D. (PřF UK) – Pohyb vodních živočichů

* přednášky budou v Gymnáziu Botičská

Chemická olympiáda kategorie B středa
2. 5. 2018

16.30 RNDr. Jakub Hraníček, PhD. (PřF UK) – Analytické stanovení halogenidů, argentometrie

17.30 Doc. RNDr. Jan Kotek, Ph.D. (PřF UK) – Halogeny

18.30  Mgr. Lukáš Mikulů (VŠCHT) – Areny

* přednášky budou ve Stanici přírodovědců

Exkurze KNP pro účastníky BO neděle
15. 4. 2018

Na Plachtě, Hradec Králové, exkurzi vede entomolog Mgr. Michael Mikát (PřF UK)

Chemická olympiáda kategorie C středa
11. 4. 2018

16.30 RNDr. Pavel Teplý, Ph.D. (PřF UK, GyBot) – Chemie Fe, Zn, Mg a Ca

17.30 doc. RNDr. Markéta Martínková, Ph.D. (PřF UK) – Role železa v organismech

18.30 RNDr. Jakub Hraníček, PhD. (PřF UK) – Analytické stanovení kationtů kovů, chelatometrie

* přednášky budou ve Stanici přírodovědců

Biologická olympiáda kategorie A a B úterý
3. 4. 2018

16.30 prof. Ing. Jaroslav Petr, DrSc., (Výzkumný ústav živočišné výroby) – Mikrobiom a lidský genom

17.30 Mgr. Tomáš Macháček (Katedra parazitologie PřF UK) – Střevní paraziti a imunita

18.30 MUDr. Jan Novák (Urologické oddělení Nemocnice Kladno) – Patologie vylučovací soustavy

* přednášky budou ve Stanici přírodovědců

Exkurze KNP pro účastníky BO neděle
25. 3. 2018

Třebichovická olšinka a Vinařická hůrka – exkurzi vede Bc. Michal Procházka (ČSOP Kladensko), více zde.


Celkem 0 komentářů Komentovat