telefon:
224 920 848
224 918 840


e-mail:
podatelna@gybot.cz
Gymnázium,
Praha 2,
Botičská 1


Botičská 1
128 01 Praha 2
Hlavní město Prahazřizovatel: Hlavní město Praha
Pražský pramen, soutěž pro žáky základních škol,... více
Podívejte se na FB stránky GB. Zobrazit si je mohou jen... více
cz en de fr ru

Informační centrum přírodovědných soutěží

V našem gymnáziu zahájilo činnost Informační centrum přírodovědných soutěží (ICPS). Vznik centra podpořil Magistrát hl. města Prahy.

Centrum má 2 hlavní úlohy.

Prvním je podpora samostatné přípravy olympioniků z biologie a chemie a soutěžících v Ekologické olympiádě, Botanické soutěži a soutěži Mladý zahrádkář. V učebněš 52 vznikla biologicko-chemická knihovna, přístupná studentům základních a středních škol celé Prahy. Do knihivny se přesunuly všechny svazky ze školní srtudentské knihovny a byly přikoupeny desítky českých i anglických odborných publikací. Více na odkazu Bi-Ch knihovna.

Druhým je organizace přednášek a laboratorních kurzů, které naše gymnázium pořádá ve spolupráci se Stanicí přírodovědců DDM v Drtinově ulici v Praze 5. Před krajskými koly zmíněných soutěží budou tříhodinové bloky přednášek, určených nejen postupujícím do krajského kola, ale všem zájemcům o biologii a chemii. Přednášky jsou bezplatné a všichni jsou srdečně zváni. Je možné se zúčastnit jen vybraných přednášek tříhodinového bloku. Aktuálně chystané i minulé přednášky najdete v rubrice Přednášky (nejen) pro olympioniky.


Celkem 0 komentářů Komentovat