telefon:
224 920 848
224 918 840


e-mail:
podatelna@gybot.cz
Gymnázium,
Praha 2,
Botičská 1


Botičská 1
128 01 Praha 2
Hlavní město Prahazřizovatel: Hlavní město Praha
Vstupenky na maturitní ples si můžete kupovat do 14.... více
Použijte tento odkaz a vítejte v naší škole. více
cz en de fr ru

Kalendář akcí ve školním roce 2012/2013

DatumAkce
pátek 28. VI. Vydávání vysvědčení a konec výuky ve školním roce 2012/2013. Konečně!
čtvrtek 27. VI. Sportovní den školy. Prohlédněte si fotografie.
středa 26. VI. Plakát Zahradní slavnosti Tradiční zahradní slavnost. Prohlédněte si fotografie.
úterý 25. VI. Plakát přednáškové noci Přednášková noc. Akce je koncipovaná jako akce od studentů pro studenty. Kdokoli může přijít a prezentovat téměř jakékoli téma, resp. BOČ, atd. Kdokoli může přijít a jen sledovat.
pondělí 24. VI. Plakát koncertu Večerní koncert Divertimenta na schodech budovy gymnázia.
pátek 7. VI. Studenti 3. ročníku vyslechli během hodiny angličtiny povídání kamerunského spolupracovníka Pražské Zoo o záchranném programu goril v Kamerunu.
sobota 1. VI. Plakát koncertu Koncert Divertimenta ve Schwarzenberské hrobce v Třeboni.
čtvrtek 30. V. Slavností předávání maturitních vysvědčení na Novoměstské radnici.
pondělí 27. V. Plakát koncertu Máme nové hodiny na školní zvonění. Je to ta šedá oškivá krabice vlevo dole.
pátek 24. V. Divertimento vystoupilo na kostelní noci v kostele sv. Vavřinec na Petříně.
pondělí 20. V. Odměna za práci

Studenti 1.B se vydali do Dobříše, kde ve spolupráci s Hnutím Brontosaurus a s Gymnáziem Dobříš sepisovali jaké dřeviny, jak staré a v jakém zdravotním stavu jsou v parku. Odměnou jim byl, kromě řady nových informací a zkušeností z dendrologie, pobyt na čerstvém vzduchu a dětské atrakce.

čtvrtek 9. V. Profi testy pro studenty 3.B v PPP Praha 2.
středa 24. IV. Ruth Auma Akce pro získání peněz na financování dalšího školního roku keňské holčičky Ruth Aumy. Ta se díky nám všem může vzdělávat již třetí rok. Studenti a učitelé budou prodávat vlastnoručně připravenou snídani a svačinu. Za symbolický příspěvek minimálně 10 Kč si určitě pochutnáte! Doufáme, že se nám podaří potřebných 7 200 Kč na prodloužení adopce na dálku vybrat.
pondělí 22. a úterý 23. IV. Prví kolo přijímacích zkoušek.
neděle 21. IV. Ilustrační skokanČlenové KNP sledovali modré skokany ostronosé v okolí rybníka Labuť u Myštic na Blatensku.
sobota 13. IV. Ilustrační skokan Koncert sboru Divertimento v kostele sv. Václava v bohnické psychiatrické léčebně.
středa 10. IV. Ilustrační skokan Řečnická soutěž Botičský Cicero. Titul Botičského Cicera získal J. Masopust z 2.D, který si jednoznačně získal uznání jak poroty, tak diváků, když ve vtipném projevu zpracoval téma Třída – návod k použití. Druhé místo obsadila T. Kushnir, také z 2.D, a třetí skončil J. Kopřiva ze 4.C.
pondělí 8. IV. Naši studenti soutěžili v kole B soutěže Genius Logicus.
pátek 29. III. Ilustrační skokan Osmnáct našich studentů se koncem března opět zúčastnilo charitativní sbírky Srdíčkové dny, pořádalané organizací Život dětem. Podařilo se jim vybrat 6 013 Kč. Vytěžek byl určen na podporu léčení dlouhodobě nemocných dětí a jejich rodin.
středa 27. III. Studenti soutěžili se svými literárními výtvory a jejich četbou. První místo J. Konečná (2.D) – próza, 2. místo J. Kopřiva (4.C) – poezie a 3. místo A. Klímová (4.A) – esej.
neděla 24. až čtvrtek 28. III. Ilustrační chrámPoznávací zajezd do jarní Paříže.
sobota 23. III. Volejbalového turnaje se zúčastnilo 8 smíšených družstev. Tři družstva byla složena z absolventů, pět ze současných studentů (1.A, 2.A, 2.B, 3.B a 4 A ). Nejstaršímu účastníkovi bylo 52 a nejmladším 15 let. Zvítězili absolventi – rodina Koretzů, druzí byli také absolventi vedení prof. Borlovou a třetí 3.B.
Bylo to prima, pro velký úspěch turnaj zopakujeme ještě v květnu nebo červnu. O termínu vás budeme včas informovat. A vezměte také mámu a tátu, rodinná družstva jsou vítána! Těší se Ivan Šafařík.
pátek 22. III. Ilustrační klokan Ve školním kole Matematického klokana soutěžilo 74 studentů.
úterý 19. III. Diplom Vystoupení a vítězství pěveckého sboru Divertimento v oblastním kole soutěží Opava Cantat a Gymnasia Cantat.
čtvrtek 14. III. Ilustrační foto Ing. Jiří Michálek, CSc., z Ústavu makromolekulární chemie AV ČR přednášel o kontaktních čočkách.
úterý 12. III. Pánové Mgr. Petr Čapek a RNDr. Daniel Vaněk z Katedry biologie ekosystémů PřF JČU přijeli přednášet studentům 4. ročníku o tom, »Jak pochopit Šumavu?«.
sobota 9. III. Nutričně bezcenné květinyExkurze KNP do NPR Peklo u České Lípy.
pátek 8. III. Ilustrační foto Školního kola Chemické olympiády kategorie C, které je určeno pro studenty 1. a 2. ročníku se zúčastnilo 9 studentů. Po vypracování domácí části studenti v laboratoři měřili gazometricky koncentraci lékařského peroxidu vodíku. Nakonec psali kontrolní test. Nejlepších výsledků dosáhl J. Kubík, za ním pak skončili V. Kraus, J. Poštulka, M. Hábová, T. Nejedlý a P. Tuna.
čtvrtek 7. III Školní kolo soutěže ve francouzské konverzaci. Soutěžilo 11 studentů, z toho 9 ze
třídy 2.D a po jednom ze 3.A a B. V kategorii studentů, kteří se začali učit francouzštinu až na gymnáziu, zvítězila A. Mitul ze 3.B. V kategorii studentů, kteří se učili už na základní škole, byla nejlepší K. Hrůzová ze 2.D. Vítězky postupují do
krajského kola, které bude 21. března v areálu Zemědělské univerzity v Suchdole.
středa 6. až úterý 12. III Studenti navštívili Izrael v rámci projektu GAIA.
čtvrtek 28. II. Školní kolo Biologické olympiády kategorie A a B, letošní téma je Láska, sex a něžnosti.
čtvrtrk 21. II. Školní kolo Zeměpisné olympiády.
úterý 19.až středa 20. II. LogoNaši školu navštívili učitelé ze Španělska, Německa, Francie a Portugalska. Společně s námi zařizovali projekt Comenius, kterého se naše škola a studenti druhého ročníku účastní.
pátek 8. II. Gymnázium roku 2012-2013Naše gymnázium vybrala Česká studentská unie jako nejlepší gymnázium v Hlavním městě Praha ve školním roce 2012/2013.
čtvrtek 7. II. Ilustrační foto V ředitelně gymnázia se krátce setkali studenti, kteří měli v pololetí vyznamenání. Všichni dostali knižní poukázku od Sdružení rodičů. Kávu a čaj rozlévalo vedení školy. Na našem gymnáziu je dobré mít vyznamenání.
čtvrtek 31. I Ředitelské volno.
středa 30. I Plakát plesu 201355. maturitní ples ve Velkém sále Lucerny od 19.00.
úterý 29. I. Ve školním kole konverzační soutěže v angličtině zvítězila v kategorii III A K. Šťáhlavsaká (2.B) a v kategorii III B K. Lustigová (2.D). Obě postupují do obvodního kola.
neděle 27. I. Jakési přerostlé ještěrkyExkurze KNP do protivínské Krokodýlí zoo.
středa 23. I. Den finanční gramotnosti.
pondělí 21. I. Druhý Den otevřených dveří.
čtvrtek 3. I. V novém kalendářním roce máme v celém třetím patře nové dveře a fungující školní zvonec.
pátek 21. XII. Finále turnaje VAVOT, dopolední koncert sboru Divertiment na schodech a vyhlášení výsledků fotografické soutěže.
čtvrtek 20. XII. PlakátVánoční koncert sborů Divertimento a Schlusschor v Českém muzeu hudby.
středa 19. XII. V recitační soutěži první a druhé místo obsadily společně K. Jalovcová (3.B) a S. Schwarzová (1.A), třetí pak P. Jará (2.C).
úterý 18. XII. PlakátVečerní vánoční koncert sboru Divertimento na schodech.
pondělí 17. XII. Plakát Dostali jsme poděkování od Ligy proti rakovině.
čtvrtek 13. XII. Přednáška Neonatologie, medicína nejmenších MUDr. J. Zacha z Ambulance pro rizikové novorozence v pražské Thomayerově nemocnici.
neděle 9. až neděle 16. XII. Studenti 1. ročníku byli na lyžařském kurzu v Berghofu v Rakousku.
středa 28. XI. PlakátSlavnostní večer k 55. výročí školy v KD Ládví. Prohlédněte si fotogalerii od fotografky paní Ryšavé, malou ochutnávku fotografií z odpoledního představení pro studenty a vystoupení 3.A na YouTube.
sobota 24. XI. Volejbalový turnaj smíšených družstev.
čtvrtek 22. až sobota 24. XI. Ilustrační fotoNaše škola na přehlídce a nabídce studijních oborů pražských středních a vyšších odborných škol Schola pragensis v Kongresovém centru Praha.
pondělí 19. XI. Ilustrační fotoVyšel dlouho očekávaný almanach k 55. výročí našeho gymnázia.
neděle 18. XI. Ilustrační fotoKNP v Prokopském údolí.
sobota 17. až úterý 20. XI. V rámci mezinárodního programu GAIA (Global Awareness, Investigation and Action) jsme měli tu čest hostit studenty a učitele z izraelské školy WBAIS. Podrobnosti v sekci GAIA a obrázky ve fotogalerii.
úterý 13. XI. Studenti 3. ročníku navštvili Jadernou elektrárnu Dukovany a Přečerpávací vodní elektrárnu Dalešice.
sobota 10. XI. Míč na kopanouTurnaj absolventů a studentů gymnázia v kopané.
čtvrtrk 8. a pátek 9. XI. Logo AV ČRDny vědy a techniky Gymnázia Botičská pro 1. až 3. ročník. Studenti budou poslouchat přednášky, besedovat s pracovníky vědeckých ústavů akademie a navštíví vybraná výzkumná pracoviště.
pátek 2. XI. Školní kolo Olympiády v českém jazyce.
čtvrtek 1.XI. První den otevřených dveří.
úterý 31. X. Školní kolo zeměpisné soutěže Pražský Globus.
neděle 28. X. VláčekŘíjnový výjezd Klub náruživých přírodovědců do Muzea Solvayovy lomy, které tvoří několik objektů bývalých provozních a technologických budov a rekonstruovaná úzkorozchodná lomová dráha, byl pro nepřízeň počasí zrušen.
čtvrtek 24. až neděle 28. X. Po dlouhých letech jsme nechali vymalovat, včetně škrábání, kancelář zástupců ředitele a sekretářky školy a vyměnit v ní koberec.
čtvrtek 24. X. V Komunitním středisku sv. Prokopa byl vzpomínkový koncert pěveckých sborů (Besharmonie, Divertimento chor a sbor Kavalírka), které spolu navštívily a koncertovaly v Itálii na začátku září. Vystoupil i 4hlasý mužský sbor. Součástí bylo také promítání filmu a fotek.
sobota 20. X. Plakát Toulky 2012 Tradiční, již 25. ročník historicko-literárně-poznávací soutěže Toulky Prahou.
pátek 19. X. Plakát fotosoutěže 2012 Vyhlášena fotografická soutěž 2012. Vyhlášení vítězů v prosinci 2012.
čtvrtek 18. X. Botanická soutěž pro studenty 2. ročníku.
úterý 16. X. Nad naším hřištěm jsme postavili, jako každý rok, pro zimní sezónu nafukovací halu, která zde bude do poloviny dubna 2013.
pátek 12. X. Study in JapanNaši školu navěštila delegace z Univerzity Tohoku ve městě Sendai v Japonsku, která studentům nabízela stipendijní studium v jejich univerzitě.
středa 10. X. Seminář z robotikyV rámci OPPA se naplno rozjel seminář z robotiky. Podívejte se do fotogalerie.
čtvrtek 20. IX. Konica Minolta bizhub C220Studenti mají novou kopírku Konica Minolta bizhub C220. Jedná se o multifunkční stroj, který funguje jako kopírka, síťová tiskárna a skener do formátu A3 barevně a oboustranně. Nájem kopírky platí SRPDŠ.
úterý 18. až sobota 22. IX. Studenti 4. ročníku se zůčastnili jazykově-mediálního kurzu ve Svoru v Lužických horách, který navazoval na projektové dny 4. a 5. září. Během pobytu absolvovali studenti výuku jazyků a mediální výchovy a v podvečer prezentovali své ,,mediální produkty‘‘, které vytvořili ve 2 až 5členných družstvech. Prezentace i mediální produkt byly v cizím jazyce, a to většinou v angličtině. Němčina, francouzština a ruština byla zastoupena vždy jednou prezentací. Repertoár mediálních produktů sahal od krátkých filmů, reportáží, webových stránek až po časopisy.

Studenti i učitelská porota zvolili za nejlepší dílo film o Ranulphu Fiennesovi, jehož autory jsou: A. Hilli, K. Landová, R. Machek, T. Skrbek a P. Šenková.
neděle 16. IX. Nějaké šutryLetošní školní rok zahájil Klub náruživých přírodovědců turistickou exkurzí do Brd. Zjistil, že nejrůznějšími pověstmi opředený kraj skrývá i spoustu přírodních zajímavostí.
pondělí 3. IX. Zahájení výuky ve školním roce 2012/2013 do kterého naše gymnázium vstoupilo s novu střechou, novými střešními okny, řadou nově vymalovaných učeben a další notebookovou učenou s 15 počítači.

Celkem 0 komentářů Komentovat