telefon:
224 920 848
224 918 840


e-mail:
podatelna@gybot.cz
Gymnázium,
Praha 2,
Botičská 1


Botičská 1
128 01 Praha 2
Hlavní město Prahazřizovatel: Hlavní město Praha
Vstupenky na maturitní ples si můžete kupovat do 14.... více
Použijte tento odkaz a vítejte v naší škole. více
cz en de fr ru

Kalendář akcí ve školním roce 2011/2012

DatumAkce
středa 27. až pátek 29. VI. Studenti dostali ředitelské volno, protože stavební firma zahajuje opravu střechy.
úterý 26. VI. Absolvent naší školy pan Michal Malina získal Cenu Alberta Schweitzera v oboru lékařství, udělovanou Francouzským velvyslanectvím.
Podrobnsti najdete na webou velvyslanectví na http://www.france.cz/Vysledky-udileni-vedeckych-cen-za-rok-2012 a http://www.france.cz/Predavani-vedeckych-cen-mladym-vedcum.
úterý 26. VI. Divadelní soubor Miniškorně předvedl divadelní hru.
úterý 26. VI. Na slavnostním shromáždění na hřišti byli vyhlášeni vítězové Sportovního dne a oceněni studenti s výborným prospěchem. Pak třídní učitelé rozdali vysvědčení a studenti našeho gymnázia zahájili letní prázdniny, protože od středy 27. začíná oprava střechy, viz výše.
pondělí 25. VI. Naši studenti, kteří se úspěšně zúčastnili soutěží vyhlašovaných MŠMT, byli slavnostně přijati v Brožíkově síni Staroměstské radnice, kde převzali pamětní listy.
sobota 23. VI Chcete vidět, jak se zvyšuje biodiverzita v přímém přenosu? S Klubem náruživých přírodovědců zakončíme školní rok v motýlích rezervacích u Příbrami.
čtvrtek 21. VI. Tradiční Zahradní slavnost od 17.00 v areálu gymnázia.
středa 20. VI. Dnes skolčila výuka podle pravidelného rozvrhu. Studenti stráví 4 hodiny s tzv. finanční gramotností, zítra s ochranou člověka za mimořádných situací, včetně vyklizení budovy.
úterý 19. VI. Koncet sboru GJP Voices z Gymnázia Jana Palacha a Divertimento chor z našeho gymnázia pod vedením prof. Tomáše Klimy v kostela sv. Vavřince na Petříně.
neděle 10. až pátek 15. VI Studenti 2. ročníku odjeli na přírodovědný kurz do areálu Hnačov, okres Klatovy.
pondělí 4. VI. Slavnostní předání maturitních vysvědčení v Novoměstské radnici od 17.00.
neděle 3. až pátek 8. VI. Studenti 3. ročníku odjeli na sportovní kurz. Část do Podskalí u Klučenic na břehu přehrady Orlík a část na Šumavu do Zdíkovce u Prachatic.
pondělí 21. až pátek 25. V. Ústní část maturit.
středa 16. V. Praha 2 ocenila naše studenty za výsledky v obvodních kolech soutěží MŠMT pro Prahu 2. Výsledky by byly ještě lepší, ale naši studenti začínají v řadě oborů až v celopražských kolech.
úterý 15. až pátek 18. V. Druhá část »Svatého týdne« maturantů.
neděle 13. V. KNP se vydává na exkurzi do Strašnic do míst, kde žije ropucha zelená. Provede nás předseda sdružení Krásná žába, pan Jan Knížek.
sobota 12. V. Již druhý ročník akce pro milovníky dobrého vína v areálu našeho gymnázia. Podrobnosti na stránce www.vinozpodskali.cz.
pátek 5. až neděle 13. V. Zájemci z řad studentů v doprovodu prof. H. Pospíšilové a M. Erbena odjeli na devítidenní poznávací zájezd do Skotska spojený s výukou angličtiny.
středa 2. až pondělí 14. V. Písemné zkoušky a didaktické testy státní (společné) části maturity.
pondělí 30. IV. První část »Svatého týdne« maturantů. Ostatní studenti mají ředitelské volno.
pátek 27. IV. Maturanti dostali svá poslední ročníková vysvědčení, uspořádali poslední zvonění a tím skončili, až na pár tragédů, studium v našem ústavu. Teď jim už stačí jen odmaturovat.
čtvrtek 26. IV. Naše studentka M. Holcová ze 3.A zvítězila v národním kole Biologické olypiády a postupuje tak do mezinárodního kola, které bude v Singapuru.
středa 25. IV. Studenti 2. ročníku navštívili památník Lidice. Exkurze obsahovala projekci dokumentárního filmu o zničení Lidic a návštěvu stálé výstavy dochovaných předmětů a fotografií lidických obyvatel.
neděle 20. IV. KNP se vypravil do nevápencových částí Českého krasu mezi Černošicemi a Řevnicemi. Navštívil 1 ze 2 oblastí výskytu kapradiny podmrvky v České republice.
neděle 20. až úterý 22. IV. Celkem 20 studentů našeho gymnázia se spolu s prof. S. Borlovu a Z. Hlistovou se zúčastnilo historcké exkurze do Třeboně a okolí.
středa 18. IV. Třídní schůzky za třetí čtvrtletí.
středa 18. IV. Toto poděkování dostali naši studenti za účast v akci.
úterý 3. IV. Všichni naši studenti, kteří postoupili do krajského kola Chemické olympiády kategorie C, byli úspěšnými řešiteli. J. Poštulka (1.B), vybojoval mezi většinou staršími studenty krásné 6. místo. F. Beneš (2.C) skončil 15. a M. Hábová (1.B) 19.
úterý 3. IV. Dostali jsme obrázek, dopisy a vysvědčení od dívenky Ruth Aumy, kterou »adoptovali« studenti naší školy. Další podrobnosti na webu organizace Centrum Dialog, o. s.
úterý 3. IV. Vernisáž výstavy fotografií akce Pomáhej přírodě, kterou pořádá Hnutí Brontosaurus a propaguje tak práci dobrovolníků při ochraně přírody.
pátek 30. III. V krajském kole Biologické olympiády kategorie A získala M. Holcová ze 3.A nejvíce bodů ze všech studentů v celé republice. Nejen, že se v Praze umístila na 1. místě, ale postupuje do kola národního, které bude letos v Brně a jistě se dostane i do hry o postup do kola mezinárodního, která se bude v Singapuru.
neděle 18. III. KNP se vydává na výstavu The Human Body na pražské Výstaviště. Naprosto jedinečná a někdy i kontroverzně vnímaná výstava plastinátů lidských těl se vrací do České republiky. Pomocí speciálních silikonových hmot jsou různé části těl lidí zachované s nejmenšími detaily.
pátek 16. III. Studenti 1.A a D odjeli na lyžařský kurz do Rakouska, studenti 1.B a C se z téhož kurzu vrátili.
pátek 9. III. Studenti 1.B a C odjeli na lyžařský kurz do Rakouska.
středa 7. III. Ve školním kole Studentské odborné činnosti soutěžilo 13 studentů, deset z nich postupuje do vyššího kola.
pátek 2. III. Školního kola Biologické olympiády, která je letos věnovaná tvarům v živé přírodě, se zúčastnilo 11 studentů v kategorii A a 18 studentů v kategorii B. V kategorii A zvítězila M. Holcová z 3.A, v kategorii B excelovali překvapivě prváci v čele s K. Herkovou z 1.B.
pátek 2. III. Na webové stránce dívky Ruth Aumy, »adoptované« studenty naší školy, jsou nové fotografie.
pátek 17. až úterý 28. II. Občanské sdružení Pant představilo studentům a učitelům putovní výstavu »Spolu proti sobě? Rok 1968 v Československu a v Polsku«. Cílem výstavy bylo seznámit studenty s děním v roce 1968. Více informací na webu Moderní dějiny.
neděle 26. II. Klub náruživých přírodovědců se v únoru vydal za jedovatými i jinými plazy do Terária Praha v pražské Dubči.
čtvrtek 23. II. Divadelní představení Canterville Ghost v angličtině shlédli studenti 4. ročníku.
středa 22. II. Začali jsme pracovat na grantu »Praktické a moderní metody ve výchovně-vzdělávacím procesu« v rámci programu »OPPA Operační Program Praha – Adaptabilita«, který je financován z Evropského sociálního fondu.
středa 22. II. Studenti dějepisného semináře se setkali v rámci Mezinárodního festivalu proti totalitě v Městské knihovně s bývalým politickým vězněm Janem Janků. Další informací najdete na webu občanského sdružení Menetekel.
středa 22. II. Ve školním kole zeměpisné olympiády zvítězil D. Lískovec (3.C), na 2.–3. místě skončili K. Šťáhlavská (1.B) a L. Kořený (4.C).
úterý 31. I. Již 54. maturitní ples byl v Lucerně.
čtvrtek 26. I. Studenti 3. ročníku vyslechli v rámci zdravovědného semináře přednášku o imunologických metodách. Přednášejícím byl absolvent naší školy Mgr. J. Richter z Mikrobiologického ústavu Akademie věd ČR.
pondělí 23. I. Druhý den otevřených dveří.
sobota 21. I. Tradičně se s Klubem náruživých přírodovědců vydáváme v lednu za zimujícími ptáky, nebylo tomu jinak ani letos. Byly jsme až v Pardubickém kraji, kde je v místě bývalé pískovny rybník Oplatil. Ten se stal „velkokapacitním“ zimovištěm vodních ptáků.
úterý 10. I. Školní kolo konverzační soutěže v němčině. 1. a 2. místo B. Frühafová a J. Poštulka (oba 1.B), 3. místo P. Kratochvílová (1.B).
pondělí 9. I. Při charitativních akcích v 1. pololetí přispěla naše škola na pomoc potřebným dětem při veřejných sbírkách sumou 39 909 Kč. Moc děkujeme všem, kteří se na tom podíleli.
úterý 3. I. Vybraní studenti navštívili Ústav jaderného výzkumu Řež.
čtvrtek 22. XII. Finále tradičního vánočního turnaje v odbíjené. Fotografie si prohlédněte ve fotogalerii.
středa 21. XII. Druhý Vánoční koncert pěveckého sboru Divertimento chor na schodech gymnázia. Fotografie najdete ve fotogalerii.
úterý 20. XII. Studenti našeho gymnázia a jejich učitelé vytvořili s podporou MHMP výukový materiál, v němž zpracovali některé příklady z planimetrie, stereometrie a algebry pomocí počítačových programů Cabri II Plus, Cabri 3D a Mathematica 8.
úterý 13. až středa 21. XII. V rámci sbírky Fondu Sidus jsme prodali mezi studenty, učiteli a rodiči 171 předmětů za celkem 5 985 Kč.
úterý 20. XII. S končícím rokem 2011, rokem chemie, se Přírodovědecká fakulta UK rozloučila chemickým představením nazvaným Chemie s ohněm i bez. Studenti 1.B a 2.C viděli 37 zajímavých pokusů.
pátek 16. XII. Předvánoční shon lze jistě snadno přerušit. S Klubem náruživých přírodovědců nakonec vyrazíme i v prosinci na krátkou exkurzi. Ovšem nebude to exkurze jen tak ledajaká, čeká nás cesta pod hladinu Vltavy.
čtvrtek 15. XII. Studenti 1.B a 4.C se zúčastnili besedy zaměřené na partnerské vztahy a prevenci proti HIV/AIDS, kterou pro naše gymnázium zajistila Dr. Laura Janáčková. Tuto akci Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu natáčela Česká televize a uvede ji v lednu 2012.
úterý 13. až středa 14. XII. V rámci sbírky Sluníčkový den, pořádané organizací Rozum a cit, vybralo 11 dvojic našich studentů celkem 7 914 Kč.
pondělí 12. XII. Naši studenti se zúčastili unikátního představení Noc v NanoPolis, ve kterém vystoupila mimo jiné taneční skupina DekkaDancers, kapela Tatabojs a zpěvačka Klára Nemravová, a které propojuje hudbu, tanec, obraz a fyzikálně-chemické pokusy. Jde o součást mezinárodního akce, jejímž cílem je vzbudit zájem mladých lidí o vědu a umění.
pondělí 12. XII. První Vánoční koncert pěveckého sboru Divertimento chor v Emauzském opatství.
pátek 9. XII. Studenti vyrobili ozdoby na vánoční strom. Ačkoliv se ozdob, které bychom mohli pověsit ven na náš školní vánoční strom moc nesešlo, tak originalita některých vlastnoručně zhotovených ozdob byla úžasná.
pátek 9. XII. V rámci zájezdu do Drážďan studenti navštívili Dobrodružný svět matematiky v Drážďanských Technických sbírkách, prohlédli si historické centrum města a vdechli vánoční atmosféru proslulých adventních trhů.
čtvrtek 8. XII. Studenti 1.B se zúčastnili akce v Přírodovědecké fakultě UK. V chemickém ústavu pracovali ve třech laboratořích, řešili chemické úlohy a získávali za ně razítka. Na konci akce všichni obrdrželi diplomy a medaile.
Akci Chemický bobřík uspořádala Přírodovědecká fakulta pro naše studenty k Roku chemie.
středa 7. XII. Soutěž Botičský Cicero o nejlepšího řečníka, vypravěče či baviče. Jednotlivá vystoupení hodnotila porota složená z učitelek češtiny, J. Dvořákové a S. Marešové, a absolventky gymnázia, jedné z vítězek minulých ročníků, Zdeňky Vrátné. Vítězkou se tentokrá stala studentka B. Stryková z 1.B, jež si vylosovala téma »Pozor, pes!«, 2. místo obsadil D. Votruba, 3. skončila T. Kushnir s tématem »Ponožka/-y«. Cenu diváků získal přesvědčivě D. Votruba ze 4.B, který pohovořil na téma »Dodržujeme pravidla?«.
čtvrtek 6. XII. V akci Srdíčkové dny, pořádané občanským sdružením Zivot dětem, prodávalo 15 dvojic dobrovolníků vánoční magnetky a podařilo se jim získat celkem 13 481 Kč, z nichž polovinu věnovalo sdružení škole jako poděkování za naši pomoc.
pondělí 5. XII. Školního kola Olympiády v českém jazyce se zúčastnilo celkem 18 studentů. První byla M. Holcová (3.A), druhá A. Vilimová (1.D) a třetí D. Krátký (4.B). Všichni jmenovaní postupují do obvodního kola.
čtvrtek 1. XII. Přednáška Ing. J. Špičáka o větrné energii pro studenty 3. ročníku. Nahrávku je v sekci Audio.
neděle 27. až úterý 29. XI. Vyvrcholení čtvrtého ročníku soutěže Pražský pramen. Žáci základních škol, kteří prošli náročným sítem testu školního kola (znalosti na téma rychlost a pohyb z fyziky, přírodopisu, chemie a zeměpisu) a byli natolik pilní, že vypracovali domácí experimentální část, se zúčastnili velkého finále s řadou přednášek, laboratorních cvičení, exkurzí a závěrečným testem.
sobota 26. XI. Volejbalový turnaj smíšených třídních družstev (nejméně 2 dívky v družstvu).
čtvrtek 24. až sobota 26. XI. Naše gymnázium na 16. ročníku přehlídky a nabídky pražských středních škol Schola Pragensis.
středa 23. XI. Třídní schůzky za 1. čtvrtletí a volby do Školské rady.
pátek 18. XI. Klub náruživých přírodovědců se v listopadu podíval do pražské zoo. Možná vás ale překvapí, že se nedíval po chovaných zvířatech, ale po botanických skvostech, kterých je zoologická zahrada plná.
sobota 12. XI. On Saturday morning we went to an Irish bar for a traditional English (Irish) breakfast. At the table we spoke English only (because if we hadn't, our teacher would have eaten our meal).
V sobotu ráno jsme šli do irského baru na tradiční anglickou (irskou) snídani. U stolu jsme mluvili pouze anglicky (protože kdybychom mluvili česky, byla by nám snědena porce).
sobota 12. XI. Podzimní turnaj v kopané pro kluky i holky.
čtvrtek 10. XI. M. Kvasnicová (4.A) R. Homolka (3.B) napsali test školního kola Chemické olympiády v nejnáročnější kategorii A. Oba postupují do krajského kola!
středa 9. XI. Už po několikáté se naši studenti zapojili do akce Jeden svět ve školách – Příběhy bezpráví. Navštívil nás pan František Stárek, významná postava české samizdatové literatury v Československu před rokem 1989. Společně s ním studenti 3. ročníku shlédli film režisérky Heleny Třeštíkové Pavel Tigrid – Evropan. Naš host nejen velmi poutavým způsobem okomentoval samotný film, ale především studentům příblížil dobu totality. Studenti se mohli zapojit do diskuse a klást nejrůznější dotazy, ohledně problematiky, která je samotné zajímala.
čtvrtek 3. XI. První den otevřených dveří.
čtvrtek 3. XI. Den vědy pro studenty třetího ročníku. Studenti absolvují přednášky a besedy o vědě a navštíví několik ústavů Akademie věd ČR. Vzácným hostem bude prof. Ing. Rudolf Zahradník, DrSc., bývalý předseda AV ČR.
pondělí 31. X. Seminář pro učitele biologie na středních školách a milovníky botaniky a atraktivních hodin biologie, na kterém bude účastníkům předána Sbírka atraktivních úloh z botaniky z pera prof. Petra Šimy.
sobota 22. X. Již 24. ročník tradiční gyboťácké historicko-poznávací soutěže Toulky Prahou. Letošní téma je Praha zakódovaná.
čtvrtek 20. X. Přinášíme novinku pro naše studenty. Proto, aby viděli, jak vypadá současná věda a aby se také něco nového dozvěděli, zavádíme nový systém přednášek z přírodovědných oboru každý měsíc. Říjnovou přednášku z evoluční biologie člověka přednese Mgr. Pavel Duda z Přírodovědecké fakulty JČU.
čtvrtek 20. X. Školní kolo zeměpisné soutěže Pražský glóbus. Na prvním místě se umístil a do celopražského kola postupuje L. Kořený (4.C), druhé místo obsadil V. Dobrý (3.C) a třetí byl O. Racek ze 4.B.
středa 19. X. Skupina projektantů navštívila naše gymnázium v souvislosti s přípravou rekonstrukce střechy a střešních oken.
sobota 15. X. Klub náruživých přírodovědců vyráží na keltské oppidum na zbraslavské Závisti. Fotky najdete na Rajčeti.
čtvrtek 13. X. Po čtrnácti letech jsme nahradili naší starou halu nahradit novou, která je vyšší, má lépe vyřešeno osvětlení a ukotvení a také v ní můžeme regulovat přetlak vzduchu s ohledem na množství sněhu. Původně jsme chtěli halu postavit už ve středu, ale hustý déšť zahnal stavitele pod střechu.
středa 12. X. Učitelé absolvovali pravidelnou měsíční poradu, tentokrát zaměřenou na počítačové vzdělání.
středa 12. X. Charitativní veřejné sbírky, pořádané společností TyfloCentrum Praha, se zúčastnilo 18 studentů, kteří vybrali 12 529 Kč.
pátek 11. X. V hodinách tělocvikui jsme začali s metodickou pomocí hráčů Prague Devils se soustavnější výukou frisbee ultimate (házení plastovou formou na koláče) a přihlásili jsme školu do dlouhodobé Středoškolské ligy ve frisbee ultimate. Výuka je garantována Českou asociací létajícího disku, která nás také vybavila potřebným materiálem.
středa 5. X. Gymnázium vyhlásilo další ročník tradiční studentské předvánoční fotografické soutěže. Uzávěrka bude 28. 11. a vyhlášení vítězů v prosinci.
středa 5. X. Koncepční tým gymnázia ve složení Luňák, Kotrčová, Marešová, Ševčíková a Šíma řešili volbu seminářů pro budoucí čtvrtý ročník a rozvoj čtenářské gramotnosti. Také pracovali na přípravě školní (profilové) části maturity v příštím školním roce.
úterý 27. IX. Školská rada na svém posledním setkání schválila Výroční zprávu za minulý školní rok i změny ve Školním řádu. Na podzim 2011 budou již třetí volby do tohoto orgánu.
úterý 27. IX. Školní kolo Botanické soutěže. Obsahem byl testík a poznávání rostlin. Zvítězil P. Petržílek z 2.B, následovaný M. Bacíkovou z 2.A.
pátek 23. IX. Skupinka našich studentů stala na chvíli malíři pokojů... V tomto pátečním odpoledni se vydalo několik studentů našeho gymnázia na hematoonkologické oddělení FN na Karlově náměstí, aby svým uměním pomohli s vymalováním čekárny a zpříjemnili tak pacientům krušné chvilky v nemocnici.
středa 21. IX. Burza učebnic od 14.30.
úterý 20. IX. Studenti druhého ročníku absolvovali v rámci Přírodovědného semináře program Věda v ulicích.
sobota 17. IX. Klub náruživých přírodovědců jede do Chocně na houby.
črvrtek 15. IX. Zahájení podzimní písemné společné (státní) část maturity.
pondělí 12. až čtvrtek 15. IX. Na jazykově-mediální kurz odjelo 60 studentů čtvrtého ročníku.
čtvrtek 8. IX. Podzimní ústní společná (státní) a profilová (školní) část maturity.
sobota 3. IX. Studenti prvního ročníku odjíždí na tradiční třídenní adaptační soustředění do rekreačního střediska U Starého rybníka v obci Zbraslavice
čtvrtek 1. IX. Školní rok 2011/2012 jsme zahájili s následujícími novinkami.
• Na výuku angličtiny dělíme třídy na třetiny nejen v prvním ročníku, ale i v druhém ročníku.
• Ve třetím ročníku si studenti vybrali tři semináře, místo předchozích dvou.
• Po dvou letech studia na naší škole znovu rozdělujeme studenty do skupin cizích jazyků podle výsledků rozřazovacích testů.
• Zvyšujeme počet hodin prvního cizího jazyka ve třetím ročníku.
• Ve sklepě budovy je nově zřízen bufet.
• Letošní školní rok oslavíme 55 let našeho gymnázia.
• Na podzim postavíme na zahradě školy novou nafukovací halu.
pátek 26. VIII. Díky sponzorskému daru firmy Proximus jsme si koupili 5 počítačů do počítačové učebny a nahrdili jimi fosilní 6 let staré stroje.

Celkem 0 komentářů Komentovat