telefon:
224 920 848
224 918 840


e-mail:
podatelna@gybot.cz
Gymnázium,
Praha 2,
Botičská 1


Botičská 1
128 01 Praha 2
Hlavní město Prahazřizovatel: Hlavní město Praha
Vstupenky na maturitní ples si můžete kupovat do 14.... více
Použijte tento odkaz a vítejte v naší škole. více
cz en de fr ru

Kalendář akcí ve školním roce 2007/2008

DatumAkce
úterý 24. VI. Studenti a jejich rodiče, absolventi, učitelé a přátelé školy úspěšně přežili naši tradiční Zahradní slavnost, konanou letos pod heslem »Mezi námi zvířaty«.
pátek 20. VI. Premiéra muzikálu »Lope de Vega, velký básník a svůdce žen« byla v Paláci Akropolis. Více ve zpravodajství TV Prima.
neděle 15. VI. Druháci se celý týden vzdělávali na přírodovědném kurzu v Monínci.
čtvrtek 12. VI. Skupina amerických učitelů přišla na besedu do naší školy. Rozmlouvali s nimi profesoři Plachá, Pospíšilová a Šíma.
středa 11. VI. Ráno zájemci z třetího ročníku absolvovali demonstrační pitvu na patologii 1. LF UK.
pondělí 9. VI. Třídy třetího ročníku byli tento týden na sportovním kurzu na ostrově Brač.
úterý 27. V. Dnes večer a ve středu dopoledne pro nás zazpíval pěvecký sbor Polyfonia spřáteleného Gymnázia Břeclav.
pondělí 19. V. Začínají maturity.
pátek 16. V. Poslední zvonění studentů 4.C. Dostanou vysvědčení a pak už Svatý týden a maturity.
čtvrtek 15. V. Školního kola Botanické soutěže se zúčastnili pouze studenti 1.C. Ze 7 účastníků zvítězil s celkovým počtem 24,5 bodu Adam Blažek, na 2. místě skončil Lukáš Korenek (20,5 bodu). O počtu postupujících do městkého kola rozhodne ústřední komise.
středa 14. V. Bylo 2. kolo přijímacího řízení. Přijali jsme 7 uchazečů z 35. Obvyklý denní rozvrh byl postižen jen dílčími změnami.
neděle 11. V. Exkurze KNP na orchidejové Bílé stráně u Litoměřic.
pátek 9. V. Dnes se zase neučí a zase máme ředitelské volno.
středa 7. V. Poslední zvonění studentů 4.A a B. Mají svatý týden o 3 dny delší, takže u maturit určitě budou samé výborné :-D
úterý 6. V. Odpoledne byly obhajoby prací BROČ (Botičská Ročníková Odborná Činnost).
pátek 2. V. Dnes se neučí, máme ředitelské volno.
úterý 29. IV. Odpoledne obhajovali studenti své práce HUBOČ (Humanitní Botičská Odborná Činnost).
pondělí 28. IV. Proběhlo fotografování tříd a profesorského sboru. Studenti si mohou koupit fotografie za 35 Kč.
středa 23. IV. Od 18.00 byly třídní schůzky.
úterý 22. IV. Odpolední exkurze studentů tří přírodovědných seminářů do dolu Mayrau ve Vinařicích.
pondělí 21. V. Konají se přijímací zkoušky na naši školu. Studenti maturitního ročníku mají studijní volno, studenti ostatních ročníků mají náhradní vzdělávací program Loterie života v kině Světozor; dokumentární film Nicholas Winton – síla lidskosti.
sobota 12. IV. Studenti odjíždí na jazykové soustředění do Skotska.
sobota 12. IV. Skončila akce Chemický tajfun IV.
pátek 11. IV. V krajském kole Chemické olympiády kategorie B nás reprezentovala Marcela Štrofová ze 3.A.
středa 9. IV. Studenti maturitního ročníku psali písemnou práci z Českého jazyka.
středa 9. IV. Odjezd na třídenní exkurzi Chemický tajfun IV na severní Moravu.
sobota 5. IV. Hydrobiologická exkurze Klubu náruživých přírodovědců do lužního lesa Libický luh na Cidlině.
čtvrtek 3. IV. Seminaristé z biologie vyslechnou přednáškou Důkazy evoluce RNDr. Stanislva Mihulky, Ph.D., autora knih Jak se dělá evoluce a Úvod do současné ekologie. Od 15.00 v učebně 52.
neděle 30. III. Jarní úklid přírodní památky Podolský profil s Hnutím Brontosaurus. Dík účastníkům.
čtvrtek 27. III. Proběhlo školní kolo mezinárodní soutěže Matematický klokan. Zúčastnilo se ho 94 studentů ze všech ročníku v kategoriích junior a student. Výsledky zveřejníme příští týden.
středa 26. III. Proběhlo školní kolo SOČ.
úterý 18. III. Od 14.30 bude v učebně 53 v rámci přírodovědného semináře přednáška zakladatele firmy STEM/MARK, a. s., Základy výzkumu trhu a veřejného mínění. Všichni zájemci jsou zváni.
neděle 16. III. Klub náruživých přírodovědců navštívil zákulisí pražské zoo. Fotky si můžete prohlédnot na Rajčeti.
pátek 14. III. Proběhlo krajské kolo Biologické olympiády kategorie A. Naši studenti se umístili na 7. (Lukáš Novák 4.C), 9. (Markéta Pikorová 4.C) a 16. místě (Karel Polák 4.B).
pondělí 10. III. Studenti prvního ročníku jsou celý týden na lyžařském kurzu v Krkonoších. Podrobnější informace jsou zde.
pátek 7. III. Školní kolo Chemické olympiády kategorie C se koná od 9.00 v učebně 45.
středa 5. III. Studentka Zuzana Parolková z 1.B se umístila na krásném 3. místě v krajském kole konverzační soutěže v německém jazyce. Blahopřejeme!
středa 5. III. Pěvecký sbor gymnázia se zúčastní přehlídky pěveckých sborů Gymnasia Cantant.
úterý 4. III Účast studentů gymnázia v soutěži Poprask (Pohár pražských škol) v košíkové.
úterý 4. III. Školní kolo Chemické olympiády kategorie B se koná od 8.00 v učebně 41. Praktická laboratorní část se uskuteční v pátek 7. 3. v laboratoři chemie.
pátek 29. II. Členové dramatického studia Gymnázia Botičská jedou s prof. Novákovou a Matznerovou na soustředění k Havlíčkovu Brodu.
pátek 29. II. Šest studentů Gymnázia Botičská odjíždí v doprovodu prof. Vodenkové na Evropský týden do města Niort ležícího na západě Francie.
úterý 26. II. Studenti 4.C se zúčastní přednášky a besedy na téma vznik života s prof. RNDr. Miroslavem Raabem, CSc. z Akademie věd.
pondělí 18. II. Začnou týdenní jarní prázdniny.
pondělí 11. II.

Od 8.00 se konala Zeměpisná olympiáda v učebně 35. Na prvních třech místech se umístili studenti Gregor (3.A), Hanuš (4.A), a Brenner (3.C). Podrobné výsledky jsou na nástěnce v prvním patře.

pondělí 11. II. Studenti druhého ročníku vyslechli od 13.30 přednášku o AIDS v učebně 52. Výuka je pro ně zrušena od 6. do 8. vyučovací hodiny. Podrobné informace sdělí prof. Marešová.

sobota 9. II.

Klub náruživých přírodovědců vyráží v 9. 10. z Masarykova nádraží do Vinařic do hornického muzea, na sopku a na bledule. Fotky z akcí jsou na knp.rajce.idnes.cz/
čtvrtek 7. II. Naší školu navštívila Ing. Marie Kousalíková, náměstkyně primátora hl. m. Prahy pro oblast školství, vzdělávání a volný čas. Spolu s PhDr. Pavlem Drtinou, ředitelem odboru školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu hl. m. Prahy, si prohlédli budovu gymnázia a diskutovali s vedením školy.
středa 6. II. Poslankyně Evropského parlamentu MUDr. Zuzana Roithová besedovala se studenty našeho čtvrtého ročníku.
pondělí 4. II. Od 8.00 se konala Biologická olympiáda. Výsledky jsou na nástěnce v 1. patře.
pátek 1. II. Pololetní prázdniny, neučíme.
čtvrtek 31. I. Konverzační soutěž v anglickém jazyce.
čtvrtek 31. I. Po plese jsme odpočívali, výuka začala až od 10.00. Studenti maturitního ročníku si přišli jen pro pololetní vysvědčení.
středa 30. I. Maturitní ples Gymnázia Botičská byl od 19.00 v Lucerně.
středa 30. I. Třídy 2.C a 3.C se zúčastnily pokusů z akustiky na Matematicko-fyzikální fakultě UK.
sobota 26. I Pod patronací prof. Špinky se v nafukovací hale konal turnaj v sálové kopané. První místo obsadilo družstvo OJDIP, druhé Bilí býčci a třetí FC Nevim.
středa 23. I. Byla klasifikační porada. Konečné známky za první pololetí najdou studenti a rodiče v Žákovské. Souhrnná tabulka prospěchu je v sekci Tabulka prospěchů.
středa 23. I. Třídy 3.A a 3.B se zúčastnily pokusů z elektromagnetismu na Matematicko-fyzikální fakultě UK.
úterý 15. I. Proběhlo školní kolo olympiády v německém jazyce.
úterý 15. I. Třídy 1.A a 1.C navštívily pražské planetárium.
pátek 11. I. Celkem 25 studentů druhých ročníků se zúčastnilo semináře »Jak psát SOČ a zásady obhajoby práce« v DDM na Karlínském náměstí.
pondělí 7. I Druhý Dne otevřených dveří přilákal do našeho gymnázia asi 100 zájemců, kteří si prohlédli kromě budovy a vybavení školy i buňky své vlastní sliznice (pod mikroskopem) a zúčastnili se fyzikálních a chemických pousů a pitvy žížaly. Získali také informace o přípravných kurzech, zkouškách nanečisto a o příjímacím řízení.
pátek 21. XII. Na schodech gymnázia zazpíval pod taktovkou prof. Nory Michálkové náš pěvecký sbor Divertimento Chor.
středa 19. až pátek 21. XII. V tradičním volejbalovém turnaj VAVOT zvítězila pod vedením kapitánky Ivy Procházkové 3.B, ktetá porazila v páteční exhibici i reprezentanty profesorského sboru.
středa 19. XII. Proběhlo školní kolo olympiády z českého jazyka. Celkem se zúčastnilo 27 studentů. Tři nejlepší postupují do obvodního kola. Kryštofovi Rybáčkovi z 1. B, Karolíně Jírové ze 4. B a Janu Zámečníkovi ze 4. C gratulujeme a držíme palce.
středa 19. XII. Na schodech gymnázia zazpíval pěvecký sbor Antifona, který tvoří absolventi našeho gymnázia.
úterý 18. XII. Všichni studenti maturitního ročníku psali velkou písemku z matematiky. Srovnávací test ověřoval učivo za celé čtyři roky.
pondělí 17. XII. Tradičně v Emauzích vystoupil náš pěvecký sbor Divertimento. Pod vedením prof. Nory Michálkové a za doprovodu absolventa MUDr. Oty Štance přednesl vánoční písně.
pondělí 10. XII. Přes dvacet učitelů se vypravilo na večerní prohlídku pražské ZOO. Učitele provázel profesor našeho gymnázia a jeden z nejlepších průvodců pražské ZOO Petr Šíma.
pátek 7. XII. Student Dominik Habeš obsadil 10. místo v pražském kole Chemické olympiády kategorie A. Blahopřejeme.
čtvrtek 6. XII. Třetí ročníky navštívily divadelní představení Animal Farm od George Orwella v Salesiánském divadle.
úterý 4. XII. Budova školy zůstává uzavřena. Všichni učitelé se zapojili do jednodenní protestní stávky.
pátek 30. IX. Na schodech gymnázia probíhá tradiční vánoční fotografická soutěž našich studentů. Nejlepší fotografie v jednotlivých kategoriích budou odměněny.
čtvrtek 22. až sobota 24. IX. Účastníme se výstavy Schola Pragensis v Pražském kongresovém centru. V našem stánku nejen rozdáváme materiály a informace o škole, ale nabízíme také možnost pomazlit se s 250 cm dlouhou hroznýškou Adélkou.
středa 21. IX. Na třídních schůzkách tentokrát rodiče kromě tradičních informací obdrželi i dotazník zjišťující jejich názory na naší školu. Během následujícího týdne se nám jich vrátilo 160 vyplněných.
úterý 20. IX. Školní koordinátor ekologické výchovy Petr Šíma přednáší na konferenci pro ředitele středních škol na pražském magistrátu o ekologické gramotnosti na Gymnáziu Botičská.
středa 14. IX. Družstvo chlapců našeho gymnázia bojuje v pražském kole turnaje ve stolním tenisu.
pátek 9. IX. Všech devadesát studentů třetího ročníku navštívilo různé ústavy Akademie věd ČR. Byli jsme celkem v šesti přírodovědně zaměřených vědeckých ústavech.
pátek 9. IX. Třídy 1.B a 2.B s našimi němčinářkami navštívily výstavu Expolingua, známý veletrh jazyků, vzdělávání a kultury.
středa 7. IX. Pro první a druhé ročníky organizujeme soutěž Přírodovědný klokan.
úterý 6. IX. Školní muzikálový soubor Škorně zahrál pro své mladší spolužáky představení v paláci Akropolis. Prof. Dana Nováková již se sborem připravuje čtvrtý muzikál.
pondělí 5. IX. Odpoledne vyrazila třída 3.B a seminaristé z fyziky na výstavu Fascinace světlem do Veletržního paláce.
čtvrtek 1. XI. Den otevřených dveří. Školu navštívilo asi 160 žáků a jejich rodičů.
středa 31. X. Ve spolupráci s hl. m. Praha jsme zahálili sérii kurzů z matematiky pro nadané studenty středních škol Prahy. Na programu bude řešení matematických úloh s využitím počítačových programů a interaktivní tabule. Díky získanému grantu a naší mobilní počítačové učebně mohou studenti získat další matematické dovednosti.
sobota 21. IV. 2006 K oslavám Dne Země se v sobotu 21. 4. připojili také studenti Gymnázia Botičská. Po dohodě s odborem ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy vyčistili koryto Mariánsko-lázeňského potoka u Chuchelské studánky od napadaných větví a polen a také odstranili nánosy zeminy na opěrné zdi u chodníku ke kapličce Mariánského pramenu (celý článek).

Celkem 0 komentářů Komentovat