telefon:
224 920 848
224 918 840


e-mail:
podatelna@gybot.cz
Gymnázium,
Praha 2,
Botičská 1


Botičská 1
128 01 Praha 2
Hlavní město Prahazřizovatel: Hlavní město Praha
Vstupenky na maturitní ples si můžete kupovat do 14.... více
Použijte tento odkaz a vítejte v naší škole. více
cz en de fr ru

Kalendář akcí ve školním roce 2008/2009

DatumAkce
úterý 25. VIII. Zahajujeme výměnu školního serveru a operačního systému Windows server 2003 na Windovs server 2008.
pondělí VIII. Zahájili jsme přestavbu učebny 48 na laboratoř biloogie a souběžně s tím malujeme schodiště z 1. do 2. patra.
úterý 21. VII. Náš kolega prof. Stanislav Luňák byl 21. 7. 2009 jmenován Radou hlavního města Prahy ředeitelem Gymnázia Botičská. Ředitelovat začne 1. 9. 2009.
pátek 26. VI. Studentky a studenti dostali vysvědčení a nastoupili na zasloužené prázdniny, které jsou letos o 5 dnů delší. Trapný pokus MŠMT o ukončení »období školního vyučování« (tak se má konci školy správně říkat) až v úterý 30. 6. většina škol zmařila udělením ředitelského volna na pondělí 29. a úterý 30.
čtvrtek 25. VI. Náš pan ředitel Ivan Šafařík se důstojně rozloučil se svou funkcí, kterou opouští po 11 letech na koci školního roku 2008/2010.
Poprvé otevřel dveře školy v září 1973 a zamířil do kabinetu tělesné výchovy. V letech 1973 až 1990 zde působil jako učitel tělesné výchovy a zeměpisu. Rovněž si užil slasti a strasti třídního učitele. Svou první a jedinou třídu provázel k maturitě v letech 1986 až 1990.
V roce 1990, záhy po listopadových událostech, se stal zástupcem ředitelky Jitky Švestkové a tuto funkci vykonával až do roku 1998. Po jejím odchodu byl jmenován ředitelem našeho gymnázia.
Naštěstí se s ním ale neloučíme definitivně, zůstává nadále členem profesorského sboru a jako tělocvikář bude zvyšovat fyzickou zdatnost našich studentů.
středa 24. VI. Studenti a jejich rodiče, absolventi, učitelé a přátelé školy i přes nepřízeň počasí úspěšně přežili naši tradiční Zahradní slavnost.
sobota 20. VI. Tradiční turnaj v kopané systémem 3 + 1. Startovné za mužstvo je 250 Kč. Každé mužstvo musí vybrat ze svého středu jednoho rozhodčího. Soupisky, startovné a jméno rozhodčího odevzdávejte do 17. 6. prof. Špinkovi.
středa 17. VI. Schůzka rodičů a zákonných zástupců přijatých uchazečů je od 17.00 v učebně 38.
sobota 13. VI. Studenti 2.A a B odjíždí na týdenní přírodovědný kurz do Horní Vysoké.
neděle 7. VI Studenti 2.C a D odjíždí na týdenní přírodovědný kurz do Horní Vysoké a třetí rocník na sportovní kurz do Podskalí na břehu Orlické přehrady.
pátek 5. VI. KNP jde s naší absolventkou Janou Neckářovou pozorovat netopýry do Stromovky.
pátek 5. VI. Třída 1.C se v rámci biologie vydala na celodenní botanickou exkurzi na Karlštejn a do Srbska.
čtvrtek 4. VI. Školní kolo Botanické soutěže pro zájemce z 1. ročníku proběhne 1. a 2. vyučovací hodinu.
čtvrtek 28. V. Naše škola ve spolupráci s Diakonií Broumov uspořádala sbírku starého ošacení. Darované věci poslouží jako pomoc lidem v tíživé sociální situaci.
neděle 24. V. KNP vyráží na exkurzi na Sedlecké skály, do Roztockého háje, do Údolí Únětického potoka a na Kozí hřbety.
sobota 23. V. V gymnaziálním zahradním prostranství bylo od 14.00 setkání maturantů vzor A-1984 po 25 letech. Kontakt na organizátora u správce tohoto webu.
sobota 16. V. V krásném počasí a prostředí hotelu v Hrazanech a za účasti prof. Šafaříka absolvovali absolventi vzor BC-1974 setkání po 35 letech. Předcházela mu prohlídka gymnázia a slavnostní přípitek na rozjezd. Kontakt na organizátory a odkaz na fotografie u správce tohoto webu.
čtvrtek 14. V. Od 4. do 6. vyučovací hodiny píše 30 přihlášených studentů 3. ročníků tzv. profi-testy s Mgr. Míkovou z PPP pro Prahu 2. Testy jim mohou pomoci při rozhodování o budoucím zaměření a profesi.
pondělí 11. V. Studentům čtvrtého ročníku začíná »Svatý týden«, poslední možnost naučit se něco před maturitou.
čtvrtek 7. V. Od 11.50 do 14.10. bylo na zahradě školy »Poslední zvonění«, při kterém se maturanti vesele loučili se školou.
středa 6. V. Studenti z různých tříd v doprovodu prof. Švestkové a Hlavsy odjíždí na týdenní zájezd do Lucemburska, Belgie a Nizozemska.
pondělí 4. V. Fotíme se. Protože pršelo, tak jsme se tentokrát fotili netradičně v budově.
pátek 1. V. V rámci Dne Země strávili studenti hlavně z 1.C a A volný den zvelebováním chráněného území Podolský profil.
středa 29. IV. Pět našich studentů obhajovalo své práce v krajském kole Středoškolské odborné činnosti v oborech biologie, pedagogika a fyzika. Obsadili jsme 2 postupová místa – J. Rydlo za biologii a M. Vorlíčková za fyziku. Podrobnosti v sekci Úspěchy studentů.
pátek 24. IV. Druhý termín 1. kola přijímacích zkoušek.
středa 22. IV. Za peníze, které vybrali studenti a učitelé (informace níže – pondělí 30. 3.) může dva roky chodit do školy holčička Ruth Auma. Podrobnosti na webu Humanistického centra. Prohlédněte si také Certifikát, potvrzující platbu a uzavření smlouvy.
středa 22. IV. První termín 1. kola přijímacích zkoušek.
pátek 17. IV. J. Lišková z 2.B nás reprezentovala v krajském kole Biologické olympiády kategorie B, ve kterém zvítězila.
úterý 14. IV. V zeměpisné olympiádě získali naši studenti výrazné úspěchy. T. Gregor byl první a T. Neumann druhý v krajském kole.
středa 8. IV. Studenti maturitního ročníku píší písemnou maturitní zkoušku z českého jazyka. Je to pravděpodobně naposledy co písemná část maturity z českého jazyka trvá až 4 hodiny, protože od příštího školního roku MŠMT plánuje kratší práce v rámci státních maturit.
pátek 3. IV. Studenti Kvasnicová a Macháček se účastnili celopražského kola Chemické olympiády – kategorie C. P. Macháček skončil s velmi dobrým ziskem 66 bodů na 13. místě.
pondělí 30. III. V rámci akce Adopce afrických dětí, pořádané Humanistickým centrem Dialog, o. s., vybrali studenti a učitelé 14 602 Kč.
neděle 29. III. KNP vyráží na kandík psí zub na Medník.
pátek 27. III. Do Francouzského města Niort na týdenní výměnný pobyt odjelo 31 studentů z různých tříd.
čtvrtek 26. III. Studentka 1.A Z. Uhlíková získala v naší škole mezi studenty a učiteli 152 podpisů (celkem jich získala 225) pod petici na záchranu Zeleného trojmezí u Toulcova dvora a proti jeho zástavbě. V Toulcově dvoře bylo odevzdáno 884 archů s 12 047 podpisy. Bohužel zastupitelstvo hlavního města Prahy nevyslyšelo hlas veřejnosti, jako ve většině těchto případů, a rozhodlo o budoucí výstavbě v Zeleném trojmezí.
čtvrtek 26. III. Logicko-matematické soutěže Geniu logicus se zúčastnilo celkem 15 studentek a studentů.
pátek 20. III. V krajském kole Biologické olympiády kategorie A školu reprezentoval J. Cvrček ze 3.C, umístil se na 22. místě.
pátek 20. III Soutěže družstev z matematiky Náboj 2009 v MFF UK se z naší školy zúčastní O. Papík (2.B), J. Moudřík (4.B), K. Bernášková (4.B), A. Blažek (2.C) a K. Klimešová (3.A).
čtvrtek 19. III Soutěž Matematický klokan pro zájemce z řad studentů bude v 1. a 2. vyučovací hodině v učebnách 52 a 57.
Výsledky:
1. místo v kategorii Junior – O. Papík (2.B)
1. místo v kategorii Student – M. Koretz (4.C)
čtvrtek 19. III. Studentky N. Bartoňková, Š. Vavrochová a P. Poláková z 3.A se zúčastní krajského kola konverzační soutěže ve francouzském jazyku v České zemědělské univerzitě v Praze.
sobota 15. III. Studenti prvního ročníku odjíždí do Alp na týdenní lyžařský kurz.
pátek 14. III. Ještě tento den, kdy naposledy přijímáme přihlášky ke studiu, nám čtyři uchazeči přinesli přihlášku. Celkem máme 177 přihlášek.
pátek 14. III. Dramatické studio Škorně vybojovalo v konkurenci 12 souborů na divadelním festivalu Mumraj v Hodoníně se svou novou hrou Lope de Vega doporučení na letošní celonárodní přehlídku do Ústí nad Orlicí. Lenka Jelínková navíc získala hlavní ženskou cenu za roli Cikánky.
pátek 13. III. Gymnázium Botičská získalo prestižní ocenění Škola udržitelného rozvoje 1. stupně, které bylo uděleno 43 základním a středním školám z České republiky. Ocenění uděluje Klub ekologické výchovy a Ministerstvo školství. Více o ocenění najdete na stránkách Klubu ekologické výchovy.
středa 11. III Literární soutěže se zúčastnilo celkem 9 studentů a studentek. Jako nejlepší v oboru próza se umístila K. Fingerová (2.D) a v oboru poezie P. Horáčková z 3.C. Cenu posluchačů získal J. Kuchař (4.C).
úterý 10. III Naši školu navštívila v rámci akce Microsoft Unlimited Potential paní Tracy Immelová, Directr, K-12 Education Marketing, z Unlimited Potential Group.
pondělí 9. III. Školní kolo SOČ bylo 5. až 7. hodinu v učebnách 49 a 54.
pondělí 9. III. Zájemci ze 4. ročníku navštíví v rámci výuky biologie nově otevřené Chlupáčovo muzeum historie Země na Albertově.
neděle 8. III. Únorová exkurze KNP – výprava za sovami v Kunratickém lese – přesunuta na březen.
pátek 6. III. Výsledné pořadí účastníků školní části Chemické olympiády kategorie C je: 1. J. Cháberová, 2. M. Kvasnicová, 3. P. Macháček, 4. Š. Bicanová, 5. Z. Uhlíková, 6. H. Mašková, 7. B. Kovandová, 8. L. Konarovská. V kontrolním testu nejlépe uspěli studenti J. Cháberová, M. Kvasnicová, P. Macháček, Z. Uhlíková a B. Kovandová.
čtvrtek 5. III. Studenti druhého ročníku vyslechnou v rámci SKOČ přednášku na téma Asistovaná reprodukce. Přednášet a diskutovat se studenty bude od 15.00 v učebně 52 prof. Ing. Jaroslav Petr, DrSc.
čtvrtek 5. III. Muzikál Balada o námořníkovi opět v Paláci Akropolis. Od 13 hodin pro 1. ročník, od 19 hodin pro veřejnost.
pondělí 23. II. Začínají jarní prázdniny.
středa 18. II. Demonstrační pitvu na 1. lékařské fakultě UK absolvovali zájemci ze 4.C.
středa 18. II Zeměpisná olympiáda v učebně 49 od 14.45.
sobota 14. II Tým ŠVP měl již dvanáctou schůzku. Zleva profesoři Ševčíková, Šíma, Šafařík, Matznerová a Luňák při diskusi o vlastním hodnocení školy – zdá se, že téma je to velmi zábavné.
sobota 14. II Fotbalového turnaje se zúčastnilo 5 družstev studentů a absolventů Gymnázia Botičská. Hrálo se 2×10 minut, 4 hráči v poli, systémem každý s každým. Pořadí v turnaji je následující:
1. Oidip – absolventi
2. Bílý balet – absolventi
3. FC Nevim – studenti
4. KFC – studenti
5. Bílí býčci – studenti
pátek 13. II. Třída 2.D a studenti, kteří letos zpracovávají SOČ, vyslechli přednášku o psaní odborných prací.
pondělí 9. II. Ze školního kola konverzační soutěže ve francouzském jazyce postupují do krajského kola N. Bartoňková, Š. Vavrochová a P. Poláková z 3.A.
pátek 6. II. Školního kola Biologické olympiády kategorie A a B se zúčastnilo 23 studentů. Nejlepší z kategorie A byl J. Cvrček (3.C), v kategorii B pak Z. Lišková (2.B).
středa 4. II

Jedenapadesátý maturitní ples našeho gymnázia byl od 19.00 v Lucerně. Po předtančení maturantů byli inaugurováni studenti prvního ročníku. Maturanti pak při šerpování předvedli proměnu z housenek na motýly. Asi 1000 návštěvníků se také bavilo při veselých scénkách tříd čtvrtého ročníku.

Fotogalerie z plesu si můžete prohlédnout na Rajčeti: Fotogalerie 1 a Fotogalerie 2

úterý 3. II. Třída 1.C vyrazila s prof. Janouškovou na exkurzi do Památníku národního písemnictví.
úterý 27. I. Konverzační soutěže v anglickém jazyce se zúčastnilo 10 studentů. Studentky Ž. Mašková (3.A)a K. Sedláčková (3.C) postupují do obvodního kola. Podrobné výsledky jsou na stránkách angličtiny.
pondělí 26. I. V odpoledních hodinách byla klasifikační porada učitelů gymnázia. Prospěch tříd v prvním pololetí si můžete prohlédnout v sekci Tabulka prospěchů.
V době, kdy se učitelé radili o prospěchu, vyslechli studenti 4. ročníku v rámci předmětu přednášku Prof. PhDr. Tomáše Halíka Th.D. Prolínání světů – náboženství nikoliv z hlediska doktríny či historického, ale jako součást životního stylu lidí v různých částech světa.
neděle 18. I. Exkurze KNP Na Boreč na borečky a ventaroly.
pondělí 12. I. Od 15.00 byl druhý, a v tomto školním roce poslední, Den otevřených dveří.
pátek 19. XII. Místo normální výuky bylo ráno finále a exhibice VAVOTu a pak dopolední repríza čtvrtečního koncertu. VAVOT i exhibiční zápas proti učitelům vyhráli studenti 4.B.
pátek 19. XII. Jako každoročně i letos prof. Matznerová uspořádala fotografickou soutěž. Výsledky zde v historicky krátké době uvedeme.
čtvrtek 18. XII. Na schodech gymnázia zazpíval v rámci vánočního koncertu školní pěvecký sbor »Divertimento Chor« a pěvecký sbor učitelů »V rozpuku«.
středa 17. XII. Pokusy z elektřiny a magnetismu na MFF UK absolvují 3.A (1. až 3. h) a 3.B (4. až 7. h).
středa 17. XII. Začíná VAVOT, vánoční volejbalový turnaj Gymnázia Botičská. Třináct tříd bude bojovat o první místo a hodnotné ceny.
úterý 16. XII. Školní kolo olympiády v českém jazyce. Do obvodního kola postupujÍ studenti 2.B K. Opletalová a K. Rybáček.
úterý 16. XII. Ekologický pořad pro studenty 3. ročníku
pondělí 15. XII. Exkurze seminaristů z fyziky na školní jaderný reaktor Vrabec
neděle 14. XII. KNP – Za blanickými rytíři
čtvrtek 11. XII. Protidrogový program pro studenty 1. ročníku (8.00 až 9.30)
středa 10. XII. Studentka 1.A Zuzana Uhlíková obdržela od ministra životního prostředí atestaci za vynikající práci na ročním projektu »Voda, lidé a životní prostředí«, který na rok 2008 vyhlásil Sněm dětí České republiky pro životní prostředí. Gratulujeme.
úterý 9. XII. Na našem gymnáziu, které je střediskovou školou pro Prahu, bylo školení administrátorů-garantů střediskových škol Školy OnLine.
úterý 9. XII Vánoční melodie a české i zahraniční koledy jste mohli slyšet při koncertu v Emauzích od 18 hodin. Zaplněný sál ocenil potleskem tradičně výborný školní sbor »Divertimento Chor« i blok zpívaných koled a sólových instrumentálních vystoupení studentů druhého ročníku. Největší ohlas měl sbor učitelů »V rozpuku« se svým sólistou panem ředitelem Šafaříkem. Program sestavila a s účinkujícími nacvičila profesorka Halamová. Krátký sestřih koncertu si můžete prohlédnout na serveru YouTube.
neděle 7.XII. Další představení muzikálu Lope de Vega bylo v Paláci Akropolis od 18 hodin
čtvrtek 4.XII. Studenti maturitního ročníku zhlédnou od 9.00 divadelní představení v angličtině.
úterý 2. XII. Vybraní studenti zamíří na poznávací zájezd do Norimberka.
pondělí 24. XI Naše absolventka Mgr. Alena Čížková získala za výzkum poruch genu, způsobujícího závažná onemocnění, ocenění Česká hlava v kategorii Doktorandus. Podrobnosti na webových stránkách 1. LF UK.
čtvrtek 20. XI. Naše gymnázium se již tradičně představilo na výstavě pražských škol Schola Pragensis 2008 v Kongresovém centru od 20. do 22. 11. 2008. Podrobnosti o výstavě najdete na webu magistrátu.
středa 19. IX. Od 18.00 byly třídní schůzky.
středa 19. XI. Volby do nové Školské rady se uskutečnily ve středu 19. 11. 2008 v průběhu třídních schůzek. Byli zvoleni: za studenty a zákonné zástupce ing. Zdena Jírová, matka studenta třídy 2.A, a Jáchym Pospíšil, student třídy 4.A, a Mgr. Olga Vodenková a Mgr. Zuzana Ševčíková za pedagogické pracovníky.
středa 19. XI. Ve středu 19. 11. ve 14.30 se uskutečnil druhý ročník soutěže v mluveném projevu Botičský Cicero. Studenti školy předvedli své řečnické umění v krátkém projevu na vylosované téma z nejrůznějších oblastí našeho života. Vítězství z loňského roku obhájila Anna Příkopová ze 4.B, jež pobavila povídáním na téma »Pět P«.
pondělí 17. XI. Školní divadelní soubor Škorně se v pondělí 17. listopadu se svou novou hrou Lope de Vega, velký básník a svůdce žen, zúčastnilo 11. ročníku soutěžního festivalu Karlínské jeviště. V konkurenci 18 souborů získal 3 ceny: za hudbu, choreografii a scénář. Program a brzy snad i výsledky najdete na webu Karlínského jeviště.
středa 12. XI. Proběhla čtvrtletní pedagogická rada.
neděle 9.–11. XI. Ve škole probíhá finále soutěže pro základní školy .
pátek 7. XI. Studenti třetího ročníku šli na exkurze do šesti ústavů Akademie věd ČR.
čtvrtek 6. XI. První Den otevřených dveří byl ve čtvrtek 6. 11. 2008 od 16.00 do 19.00. Školu navštívilo asi 100 zájemců o studium. Prezentace z prvního Dne otevřených dveří je pro vás připravena v následujících souborech: DOD a Přijímací řízení. (pod článkem)
čtvrtek 6. XI. Firma Cleverbee distribution, s. r. o., pořádá ve spolupráci s naší školou od 14.30 v učebně 53 ve třetím patře seminář GenevaLogic.
středa 5. XI. Zahajujeme druhý běh kurzu Interaktivní matematika..
úterý 4. XI. Návštěva studentů a učitelů z partnerské školy z Francie od úterý 4. do pondělí 10. 11.
sobota 1. XI. KNP – Ptáci a Vodní park na Čabárně
čtvrtek 23. X. Chemikáři gymnázia Stanislav Luňák a Petr Šíma prezentovali své sbírky úloh vytvořené pro ostatní učitele středních škol.
středa 22. X. Soutěž Pražský globus proběhla v poledních hodinách.
sobota 18. X. Dvacátý první ročník soutěže Toulky Prahou. Zvítězilo družstvo dívek Žluťásci z 2.B.
středa 15. X. Koupili jsme nové lavice, židle a nástěnky do učebny zeměpisu.
sobota 11. X. KNP – Zahrady Pražského hradu.
středa 8. X. Repríza muzikálu Lope de Vega v Paláci Akropolis.
pátek 3. X. Dvě družstva naší školy obsadila v krajském kole Ekologické olympiády medailové příčky. Družstvo ve složení M. Kasal (4.C), M. Urban (4.A) a J. Cvrček (3.C) postupilo do národního kola v květnu 2009, družstvo 4.A ve složení M. Vogner, T. Gregor a L. Hrych se umístilo v těsném závěsu na 2. až 3. místě. Oběma družstvům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy, vítěznému týmu budeme držet palce v celostátním finále.
Výsledkovou listinu a fotografie ze soutěže v Národním muzeu si můžete prohlédnout na stránkách SMOP.
pátek 3. X. Ve škole natáčí hudební televize MTV pořad, který porovnává střední školy v Evropě.
úterý 23. IX. Odjezd vybraných studentů prvního ročníku na přírodovědnou exkurzi do Švédska. Ubytování a program zajišťuje Scandia Tour.
sobota 20. IX. KNP – Máslovice.
pondělí 15. IX. Studenti čtvrtého ročníku odjíždí na jazykově-mediální soustředění. Odjezd je naplánován na 15.30 od budovy gymnázia. Studenti budou ubytováni v rekreačním zařízení v Monínci.
středa 10. IX Burza učebnic; středa 10. 9. od 14.30 v učebnách 26, 28 a 29.
sobota 6. IX. Seznamovací výlet 1.A na Žebrák a Točník.
středa 3. IX. Začínají projektové dny. Tři dny budou studenti pracovat na určitém projektu, v každém ročníku jiném.
pondělí 1. IX. V 8.00 zahajujeme školní rok.
neděle 31. VIII. Náš pan školník napastoval a do zrcadlového lesku vyleštil novou dlažbu v šatně a na schodšti do sklepa, která nahradila nevzhledné a prošlapané lino. Zase máme o něco hezčí školu.

Celkem 0 komentářů Komentovat