telefon:
224 920 848
224 918 840


e-mail:
podatelna@gybot.cz
Gymnázium,
Praha 2,
Botičská 1


Botičská 1
128 01 Praha 2
Hlavní město Prahazřizovatel: Hlavní město Praha
Vstupenky na maturitní ples si můžete kupovat do 14.... více
Použijte tento odkaz a vítejte v naší škole. více
cz en de fr ru

Kalendář akcí ve školním roce 2009/2010

DatumAkce
čtvrtek 26. až neděle 29. IIX. Část učitelského sboru se musela z níže uvedeného školení zotavit na tradičním výjezdním zasedání.
středa 25. IIX. Učitelé školy nastupili do práce na tzv. přípravný týdem a na rozjzd se zůčastnili oblíbeného periodického školení a testování z BOZP (pro neznalé: Bezpečnost a Ochrana Zdraví při Práci) a požární ochrany zdéli necelých 2 hodin.
pondělí 9. IIX. až 2. IX Firma Trango, s. r. o., opravila fasádu budovy na rohu Botičské a Vyšehradské ulice.
pondělí 21. VI. až pátek 25. VII. Malujeme učebny a kabinety ve 3. patře a některé další. Pro malíře vcelku rutinní záležitost, ale kolegyně sídlící v dotčených kabinetech několik dnů vyklízely své propriety s vědomím, že v přípravném týdnu si to zopakují v opačném směru.
Současně s tím instaluje firma NetWin, s. r. o., v celé budově bezdrátovou síť.
středa 30. VI Konečně vysvědčení a hurá na prázdniny.
pátek 25. VI. Přebor Gymnázia Botičská v lehké atletice. Výsledky si můžete prohlédnout v sekci Sportovní den.
středa 23. VI. Zahradni slavnost na téma »Letem světem« v areálu gymnázia od 17.00.
úterý 22. VI. Koncert školního sboru Divertimento chor 22. 6. 2010 od 18.30 ve Strašnickém divadle Solidarita.
středa 16. VI. Slavnostní přijetí úspěšných olympioniků a SOČkařů letošního roku v Brožíkově sále Staroměstské radnice. Pamětní listy z rukou zástupců magistrátu hlavního města Prahy přijali M. Holcová (1.A), M. Kvasnicová (2.A), H. Mašková (2.A), J. Rydlo (4.A), M. Zelenka (3.A), K. Minář (3.B) a J. Holub (3.B).
neděle 13. VI. Ornitologicky laděná exkurze KNP na Jezero v Kluku u Poděbrad.
úterý 8. VI. Školení uživatelů školního informačního systému Škola OnLine od 11.30 do 15.30 v budově gymnázia.
úterý 8. VI. Vyšlo 52. číslo školního časopisu B-Komplex.
neděle 6. VI. Druhý ročník odjíždí na Přírodovědný kurz do Janských Lázní v Krkonoších.
středa 2. VI. Studentky prvního ročníku se zúčastní přednášky S Tebou o Tobě.
úterý 1. VI. Studenti 2.A (M. Tománková, Z. Uhlíková, H. Mašková, K. Lindner a P. Lukeš) se zúčastnili finále soutěže pražské zoo v rámci kampaně EAZA Nechme šelmy žít! na záchranu evropských šelem. Přednesli v netradičním podání informace o šakalu obecném.
neděle 30. V. Studenti třetího ročníku odjíždí na týdenní sportovní kurz do sportovního areálu Tesla v Horním Bradle.
pátek 28. až sobota 29. V. V budově gymnázia byly parlamentní volby. Výuka končila v pátek po 4. vyučovací hodině.
pátek 28. V. Maturitní večírek 4.A v Baru B52.
středa 26. V. Čtrnáct vybraných studentů 1. ročníku se společně s profesorkou Borlovou zúčastnilo vzpomínkového večera u příležitosti 126. výročí narození E. Beneše a 68. výročí atentátu na R. Heydricha v kině Blaník.

Rozlučka s maturanty v klubu P.M.
pondělí 24. V. Maturanti převezali maturitní vysvědčení na slavnostním aktu v Brožíkově síni Staroměstské radnice za účasti náměstkyně primátora hl. města Prahy pro oblast školství, vzdělávání a volného času Ing. Marie Kousalíkové, ředitele gymnázia Mgr. Stanislava Luňáka, vedení a učitelů gymnázia. Slavnostní atmosféru doplnilo vystoupení pěveckého sboru gymnázia pod vedením sbormistryně Jaroslavy Halamové.
pátek 21. V. Maturitní večírek 4.B v restauraci v Mánesově pivnici a 4.C na zahradě gymnázia.
úterý 18. V. Dostali jsme nové obrázky námi adoptované divky Ruth Aumy. Všechny obrázky na webu Humanistické centrum Dialog.
pondělí 17. až pátek 21. V. Maturitní týden.
sobota 15. V. Vybraní studenti odjeli na 9denní zájezd spojený s výukou angličtiny do přímořského městečka Worthingu na jihu Anglie nedaleko Brightonu.
středa 12. až neděle 16. V. Vybraní studenti absplvovali pod vedením p. Hlavsy zeměpisně-poznávací zájezd na Moravu.
středa 12. až pátek 14. V. Národní kolo Ekologické olympiády na Bystřicku. Náš tým, který postoupil z krajského kola, má 2 původní členy – E. Sochůrkovou (4.C) a J. Rydla (4.A) a posilu z 2.A P. Lukeše. V lítém souboji na téma Suroviny a životní prostředí skončili na krásném 8. místě.
úterý 11. V. Přednáška prof. ing. Jaroslava Petra, DrSc., Tkáňové inženýrství pro studenty druhého ročníku v rámci přírodovědného semináře a pro ostatní zájemce z řad studentů a učitelů.
pondělí 10. V. Někteří studenti se zapojili do projektu Remodelace kosti u pacientů s juvenilní idiopatickou artritidou. Tito studenti darovali krev pro základní biochemické vyšetření a zúčastnili se měření na kostním denzitometru. Vyšetření probíhají v Revmatologickém ústavu I. lékařské fakulty UK.
pátek 7. V. Maturanti dostali své poslední vysvědčení na naší škole, předvedli tradiční »poslední zvonění« a od pondělí si úžívají »svatý týden«. Pak už stačí jen složit maturitní zkoušku a mají od nás definitvně pokoj.
pondělí 3. až pátek 7. V. V národním kole Biologické olympiády v Březnici nás reprezentoval J. Rydlo (4.A). Skončil na nádherném 25. místě mezi 36 nejlepšími biology z celé České republiky. Výsledková listina je na stránkách Biologické oympiády.
sobota 1. V. Kam jinam s KNP na prvního máje, než na Petřín. A podíváme se nejen k Máchovi, ale také na zajímavé dřeviny v Petřínských sadech, na zbytky původních lesů i na pískovcové Petřínské skalky, které jsou chráněnou přírodní památkou.
sobota 24. IV. KNP vyráží do obce Nebřich u Slapské přehrady, kde byl naposledy v České republice viděn štír kýlnatý.
čtvrtek 22. a pátek 23. IV. Přijímací zkoušky na naše gymnázium skládalo celkem 165 uchazečů. Z nich bylo přijato 105. Naši studenti se učili podle upraveného rozvrhu a zúčastnili se různých mimoškolních akcí.
středa 21. IV. Vrah odhalen! Zájemci mezi studenty 4. ročníku v rámci laboratorních prací v genetické laboratoři odhalili metodou DNA fingerprintingu pachatele mezi DNA 5 podezřelých. Tak proběhl letošní poslední nepovinně volitelý seminář Přírodovědný experiment.
neděle 18. IV. Studenti jako každoročně vyrazili v rámci Dne Země uklízet a pracovat na zvelebení chráněného území nejbližšího škole – přírodní památky Podolský profil. Akce probíhala ve spolupráci s Hnutím Brontosaurus. A jak se vedlo, uvidíte na Rajčeti.
středa 14. IV. Druhé třídní schůzky v tomto školním roce.
středa 14. IV. Obrovské úspěchy sklidili naši studenti v krajském kole Biologické olympiády kategorie B.
Největších úspěchů dosáhly H. Mašková z 2. A a M. Holcová z 1. A, které obsadily první a druhé místo. Další pěkné umístění předvedl K. Lindner z 2.A, který byl také úspěšným řešitelem a skončil na 6.–7. místě. Další umístění najdete na stránkách DDM.
středa 8. IV. Družstvo florbalistek naší školy ve složění Kufrová, Poláková, Vošáhlíková, Holubová, Piskáčková, Horáková, Nikodýmová, Procházková vybojovalo 2. misto v poháru pražských škol Florbal SŠ.
středa 8. IV. Studenti maturitních ročníků skládali písemnou část maturitní zkoušky z češtiny. Třídy nižších ročníků s nejlepším průměrným prospěchem mají akce mimo školu, ostatní se učí.
sobota 27. III. Již tradiční zkoušky nanečisto uspořádala ve spolupráci s naší školou gentura Zkouška, s. f. o.
středa 24. III. Školního kola SOČ v oboru vlastní literární tvorba se zúčastnilo 10 studentů. V sekci poezie získala první cenu S. Čábelová ze 4. A, v sekci próza se nejlépe umístila K. Fingerová z 3. D. Cenu diváka získala E. Růžičková z 2. A. Všem účastníkům děkujeme za pěkné příspěvky.
úterý 23. III. Náší školu navštívilo 22 studentů a 2 učitelky z dánského města Aarhus (druhé největší město v zemi). Studenti prvního ročníku přijeli do Prahy na čtyřdenní poznávací školní zájezd. Prohlédli si budovu školy, včetně chemické laboratoře a střediska volného času, seznámili se se systémem vzdělávání v České republice a diskutovali se studenty 3. D.
pondělí 29. III. Repríza populárního muzikálového představení Lope de Vega – velký básník a svůdce žen divadelního souboru Škorně Gymnázia Botičská byla od 19 hodin v žižkovském Paláci Akropolis. Další informace najdete na www.skorne.cz nebo na školním webu.
sobota 20. III. Březnová exkurze KNP do lužních lesů přírodní rezervace Černínovsko u neratovické Spolany.
pátek 19. III. Barvy našeho gymnázia hájili v krajském kole Biologické olympiády kategorie A Z. Lišková (3.B), skončila na 10. místě, a J. Rydlo (4.A), který skončil třetí a postupuje do národního kola.
čtvrtek 18. III. Školní kolo soutěže Matematický klokan.
čtvrtek 25. II. Po dohodě se Studentskou radou byla zřízena Schránka důvěry. Je umístěna ve 2. patře na chodbě vlevo naproti kabinetu biologie. Anonymní, ale raději podepsané vzkazy bude každý týden vybírat prof. Hlavsa spolu s výchovnou poradkyní prof. Marešovou a budou se zabývat jejich řešením. Všechna sdělení budou vnímána jako opravdu důvěrná, pokud si jejich autor nebude přát zeřejnění. Odpovědi, popř. způsoby řešení budou umístěny na disku O, ve složce Schránka důvěry. Ke komunikaci s vyučujícími či výchovnou poradkyní můžete ovšem použít i e-mail.
čtvrtek 25. II. Ze školního kola soutěže v konverzaci ve francouzštině postupují do krajského kola, které bude 18. března, M. Kodatová a Š. Vavrochová ze 4.A.
pondělí 22. II. Školní kolo Zeměpisné olympiády na téma Kulturní bohatství lidstva. Zájemci nechť přičiní svůj podpis na nástěnce zeměpisné před kabinetem biologie.
úterý 16. II. Dostali jsme další obrázek a vysvědčení námi adoptované dívky Ruth Aumy z Keni.
úterý 16. II. Školní kolo Biologické olympiády. Lítý souboj ve vědomostech a dovednostech z biologie svedlo v kategorii B (1. a 2. ročník) 13 studentů a v kategorii A (3. a 4. ročník) 17 studentů.
O počtu postupujících rozhodne tajemník krajského kola BiO, každopádně držíme palce 19. března v krajském kole kategorie A a 16. dubna v kategorii B.
neděle 14. II. Únorový KNP se vydal na ledňáččí říčku Botič.
úterý 2. II. 52. maturitní ples ve Velkém sále Lucerny od 19 hodin.
úterý 2. II. Naši školu navštívila a prohlédla si čtyřicetičlenná skupina dánských středoškoláků.
středa 27. I. Školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce pro studenty 1. až 3. ročníku. Do obvodního kola postupují z 1. místa K. Adámková (2.B) a také druhá J. Cháberová (3.D).
sobota 23. I.

Zahajujeme 4. sezónu exkurzí KNP. Vše je potvrzeno. V sobotu 23. ledna můžeme společně vyrazit do míst, kam se běžný smrtelník nedostane. Čekají nás Převalského koně v chovné stanici pražské zoo v Dolním Dobřejově.

pátek 22. I. Naši učitelé fyziky zakoupili nové hračky od firmy Vernier. Jde o sady na měření různých fyzikálních veličin. Doufáme, že je budou půjčovat i studentům.
čtvrtek 21. I. Konec klasifikace za 1. pololetí školního roku 2009/2010.
čtvrtek 21. I. Školní kolo Matematické olympiády. V kategorii B postupuje M. Kvasnicová (2.A), v kategorii C M. Holcová (1.A)
pondělí 18. I. Pražany ohrožuje sníh padající ze střech domů. Ředitel gymnázia prof. Luňák počítal pro zprávy TV Prima, jakou rychlostí dopadne kus ledu ze střechy na zem nebo na hlavu. Podívejte se na záznam, čas 10.50.
pátek 15. I. Družstvo děvčat našeho gymnázia se zúčastnilo florbalového turnaje pořádaného DDM Praha. Děvčata zvítězila nad všemi týmy a z pětičlenné skupiny postoupila do pražského kola.
středa 13. I. Výbor sdružení rodičů se sešel na své první schůzce. Hlavním námětem byla tvorba rozpočtu SRPDŠ.
pondělí 11.
až čtvrtek 14. I.
V 8.30 byla na našem gymnáziu zahájena inspekční činnost podle § 174 odst. 2 písm. a), b) a c) zákona 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (Školský zákon), ve znění pozdějších předpisů.
Mimo jiné jsme inspekci předložili dokumentaci (originály) ve smyslu ustanovení § 28 odst. 1 zákona 561/2004 Sb., uvedenou v seznamu a další materiály pro ekonomické hodnocení školy.
pondělí 11. I. Druhý den otevřených dveří.
středa 6. I. Na našem gymnáziu, které je střediskovou školou pro Prahu, bylo školení administrátorů-garantů střediskových škol Školy OnLine.
pondělí 21.
a úterý 22. XII.
Vánoční volejbalový celoškolní turnaj měl letos novou organizaci. Hrálo se ve dvou dnech, v pondělí se bojovalo ve vylosovaných skupinách o postup do semifinále, kde se nakonec utkala družstva 1.C (překvapení turnaje!) se 4.A a 2.A se 4.B, pro kterou to byl teprve první zápas v turnaji. Do finále postoupila 4.A a 2.A.
V úterý pak 1.C, která v celém turnaji odehrála pět utkání, podlehla v zápase o 3. místo 4.B. V bouřlivé atmosféře třísetové bitvy mezi 2.A a 4.A se nakonec z vítězství radovalo bojovnější a vyrovnanější družstvo druháků. I ti procházeli turnajem od prvního kola a sehráli pět vítězných utkání. Nastoupili pak ještě k exhibičnímu zápasu proti učitelům a ve vyrovnaném a napínavém utkání ve třech setech nakonec přece jen podlehli zkušenějšímu soupeři. Profesoři se tak po několika neúspěšných letech opět radovali z vítězství! Všem zúčastněným hráčkám a hráčům a zejména vítězům blahopřejeme!
sobota 19. XII. Liběchov, městečko na břehu Labe. Tam přesně se v předvánočním čase vydal KNP najít v lesích čerty a podívát se, jak se chovají zvířata pro vědu.
sobota 19. XII. Předvánočního turnaje ve fotbale se zúčastnilo 5 družstev studentů nebo absolventů gymnázia. Hrálo se systémem každý s každým. Výsledné pořadí:
1. FC NEVIM, 2. DDRS, 3. Bílí Býčci, 4. The Team, 5. Sparta Botič.
pátek 18. XII. Námi adoptovaná dívka z Keni Ruth Auma povyrostla a dostali jsme od ní dopis (na obrázku) a kopii jejího vysvědčení, které mohla získat i díky vám všem, kteří jste na její adopci přispěli. Určitě můžeme mít radost. Její nové fotografie i vysvědčení si můžete prohlédnout na stránkách občanského sdružení Humanistické centrum Dialog.
pátek 18. XII. Školní kolo Olympiády v českém jazyku.
středa 16. XII. Na Středočeské ekologické konferenci pořádané Klubem ekologické výchovy a sekretariátem České komise pro UNESCO vystoupila v konferenčním sále MŠMT Zuzana Uhlíková z 2.A s příspěvkem Posuzování stavu znečištění Pitkovického potoka pomocí bioindikátorů.

pondělí 14. XII.
pondělí 21. XII.
úterý 22. XII.

Jako každý rok, tak i letos pořádá náš pěvecký sbor Divertimento chor tři vánoční koncerty.
14. 12. v Emauzském opatství od 18.30
21. 12. na schodišti gymnázia od 18.30
22. 12. na schodišti gymnázia od 11.00
sobota 12. XII.

Občanské sdružení Zderaz ve spolupráci s pěveckým sborem Divertimento chor Gymnázia Botičská a obcí Kolešovice pořádá Koncert pro kapličku IV od 17.00 v kostele sv. Petra a Pavla v Kolešovicích.

středa 9. XII. Studenti 4. ročníku navštíví divadelní představení v angličtině, učit se budou až od 5. hodiny.
pátek 4. až
středa 9. XII.
Na našem gymnáziu proběhla od 4. do 9. 12. sbírka hraček pro dětské domovy. Studenti tak reagovali na výzvu Českého rozhlasu, který tuto sbírku každoročně organizuje, a přinášeli do školy hračky pro malé i větší děti. Nejčastěji »plyšáky«, těmi se naplnily dva rozhlasové pytle, dále panenky, autíčka, stavebnice a malířské potřeby.
Děkujeme všem, kteří se ke sbírce připojili.
pátek 4. XII. Mikulášská besídka pro děti zaměstnanců od 15.30 v učebně 35.
čtvrtek 3. XII. Beseda se Šimonem Pánkem k 20.výročí »sametové revoluce«
V dnešní době, kdy spíše platí heslo, že do politiky slušní lidé nechodí, studenty 4. a 3. ročníků velice oslovil bývalý abiturient našeho gymnázia Šimon Pánek. Byl jedním z nejaktivnějších studentů, kteří organizovali tehdejší protesty a po boku Václava Havla se účastnil politických jednání. Po revoluci vybudoval neziskovou organizaci Člověk v tísni.
Našim studentům přiblížil dobu komunismu a snažil se jim vysvětlit, jaké byly důvody jeho pádu. Nejvíce ocenili jeho upřímnost a snahu vše vykreslit na zcela konkrétních příkladech ze svého života. Zajímavostí je, že z dvaceti členů studentského revolučního výboru, kde byli zástupci vysokých škol z celé republiky, šest z nich byli abiturienti z Gymnázia Botičská! Šimon Pánek také vzpomínal na příjemnou a přátelskou atmosféru, která tehdy u nás vládla. Doufejme, že v tomto směru se Botičská nezměnila!
úterý 1. XII. Školní kolo Matematické olympiády kategorie A. Do krajského kola postupuje O. Papík (3.B).
pondělí 30. XI. Třetího ročníku školní soutěže v mluveném projevu Botičský Cicero se zúčastnilo 12 studentů ze všech ročníků. S vtipnými tématy si během tříminutového vystoupení nejlépe poradila Lenka Čtrnáctová z 2.C. Od poroty získala 51 bodů. Druhé místo obsadila Eliška Sochůrková ze 4.C a na třetím se umístila Martina Mikšíková ze 4.B. Diváci i porota prožili příjemné odpoledne.
sobota 28. XI. Exkurze KNP do kraje Káji Maříka.
úterý 24. XI. Vyšlo 51. číslo studentského časopisu B-komplex.
pondělí 23.XI Zaměstnanci firmy V-SERVIS nám opravovali prorezlý svod dešťové vody, který je ukrytý ve stěně budovy, aby nehyzdil její krásnou neorenesanční fasádu. Prozradil se ale důkladným zavlažováním zdiva, což toto spolu s námi těžce neslo.
Dělníci opravu udělali tak, že dírou z ulice (viz obrázek) strkali do starých litinových trubek nové plastové a druhou dírou na půdě je připojili k okapům na střeše. Aby se dostali ke svodu na půdě, vyklidili jsme sklad za učebnou 51 a při tom objevili zelené maturitní ubrusy, považované dosud za ztracené.
pátek 20. XI. Dokončili jsme všechny úpravy školy, které nám uložila hasičská kontrola z 2. 10. 2009 (viz níže) a které dramaticky zvyšují bezpečnost studentů a učitelů. Například jsme museli z chodeb sundat všechny nástěnky a nahradit je nehořlavými za pouhých 20 000 Kč (ty hoří také, ale až od teploty 1 200 °C, zatímco někteří lidé vzplanou i při pokojové teplotě). Rodičové od teď mohou už klidně spát, jejich děti ve škole určitě neshoří, tedy alespoň v jednom slova smyslu.
středa 18. XI. Máme za sebou první třídní schůzky v letošním školním roce.
pondělí 16. XI. Vzhledem k úternímu státnímu svátku »Den boje za svobodu a demokracii« udělil ředitel gymnázia studentům ředitelské volno.
neděle 8. XI. V budově gymnázia záčíná v 9.30 třídenní soustředění žáků pražských základních škol spojené s finále přírodovědné soutěže Pražský pramen.
pátek 6. XI. Ve školním kole soutěžě v tvůrčím psaní v anglickém jazyce na téma mediální etika, které zaštiťuje Pražský mezinárodní rotační klub, zvítězili M. Poustecký (4. A) a F. Mareš (4. C).
pátek 6. XI. Dne otevřených dveří Akademie věd ČR využili studenti 3. ročníku a prohlédli si následující pracoviště:
  • Ústav živočišné fyziologie a genetiky
  • Ústav experimentální botaniky
  • Geofyzikální ústav
  • Ústav fyziky atmosféry
  • Ústav fyziky plazmatu
úterý 3. XI. Studenti 3. ročníku přežili dvouhodinový Ekologický komponovaný pořad a závěrečnou diskusi s odborníkem v kině Blaník.
pondělí 26. X. Naše gymnázium pořádalo jako středisková škola Školy OnLine, a. s. školení o práci se školní matrikou a elektronickém předávání dat ÚIV.
sobota 24. X. Celkem 8 družstev se přihlásilo, 6 vyběhlo a 4 družstva dokončila XXII. ročník Toulek na téma Praha magická. Prohlédněte si výběr z fotek.
úterý 20. X. Studenti 2. ročníku excelují v krajském kole Botanické soutěže.
pondělí 19. X. Školni kolo zeměpisné soutěže Pražský glóbus.
sobota 17. X. KNP – výlov Hornoměcholupské retenční nádrže. Rybář pan Roubal nám poví vše, co ví, a navíc nám ukáže odchycené druhy ryb.
pondělí 12. X. Třída 4. C odjíždí na jednodenní zájezd do Telče a rakouského Hornu, kde navštíví Dolnorakouskou zemskou výstavu s podtitulem »Rakousko – Česko – rozděleni – odloučeni – spojeni«.
Studenti tento zájezd získali jako hlavní cenu v soutěži, které se zúčastnili na konci minulého školního roku.
pátek 9. X. P. Poláková a J. Rydlo zastupují naši školu na botanickém víkendu pro studenty a učitele, pořádaném PřF JČU v Lomech u Kunžaku.
pondělí 5.X. Školská rada, tedy orgán sdružující učitele, rodiče, studenty a zřizovatele školy, měla v tomto školním roce první zasedání. Členové rady se seznámili s naším školním vzdělávacím programem a výroční zprávou. Po projednání Školská rada schválila školní řád a pravidla hodnocení.
pátek 2. X. Vítězné tažení našich dvou týmů v krajském kole Ekologické olympiády.
pátek 2. X. Po několika letech naši školu zase postihla hasičská kontrola. Budovu školy máme uvnitř ověšenu hasicími přístoroji a pobitu cedulkami únikových východů, evakuačních plánů a požárních poplachových směrnic. Na chodbách ale máme také nástěnky, tak uvidíme zda prověrkou projdeme.
sobota 26. IX. Zvláště odolní učitelé našeho gymnázia se zúčastnili oslav 90. výročí vzniku spřáteleného Gymnázia Břeclav.
pátek 25. IX. Odjezd některých studentů převážně z 2. ročníku do Švýcarska.
úterý 22. IX. Konečně nám dobré počasí dovolilo uspořádat Sportovní den, který jsme pro jeho nepřízeň neuskutečnili v loňském školním roce. Prohlédněte si fotografie.
neděle 20. IX. V tomto školním roce první exkurze KNP na Ameriku a další lomy Českého krasu.
středa 16. IX. Pozvolna se zotavujeme z výměny školního serveru, některé počítače již dokonce fungují a je možné se z nich připojit k internetu a tisknout.
úterý 15. IX. Studenti čtvrtého ročníku odjíždějí na jazykově-mediální kurz, který bude do konce týdne v Monínci.
sobota 5. IX. Studenti prvního ročníku odjíždějí na adaptační soustředění do Monínce.
pátek 4. IX. Na mykologický víkend pro studenty a učitele pořádaný PřF JČU odjíždí studentka 4.C Eliška Sochůrková.
pátek 4. IX. Dokončili jsme čtyřtýdenní přestavbu učebny 48 na laboratoř biologie. Učebna je vybavena audiovizuální technikou, na míru vyrobeným nábytkem a velkými úložnými prostory pro učební pomůcky předmětů biologie, geologie a zeměpis.
čtvrtek 3. IX. Studenti všech ročníků se do pátku účastní »Projektových dnů«. První ročník na ně navazuje adaptačním soustředěním, třetí končí až v pondělí.
úterý 1. IX. Zahájili jsme nový školní rok, který přináší některé výrazné změny:
• Nový ředitel našeho gymnázia Mgr. Stanislav Luňák nastoupil oficiálně na své místo.
• První ročník se bude učit podle školního vzdělávacího programu našeho gymnázia, který odráží roční úsilí učitelů a neutuchající reformy našeho školství.
• Maturanti budou (možná) maturovat podle nového modelu maturitních zkoušek, který již několik let za stovky miliónů připravuje MŠMT.

Celkem 0 komentářů Komentovat