telefon:
224 920 848
224 918 840


e-mail:
podatelna@gybot.cz
Gymnázium,
Praha 2,
Botičská 1


Botičská 1
128 01 Praha 2
Hlavní město Prahazřizovatel: Hlavní město Praha
Vstupenky na maturitní ples si můžete kupovat do 14.... více
Použijte tento odkaz a vítejte v naší škole. více
cz en de fr ru

Estetická výchova

„Cílem umění je dělat člověka šťastným.“

(Michelangelo Buonarroti)

V prvním a druhém ročníku mají studenti možnost zvolit si v rámci estetické výchovy výtvarnou nebo hudební výchovu.

Výtvarná výchova se zaměřuje na rozvoj výtvarného cítění, myšlení a přesahy estetična do každodenního života. Studenti si osvojují práci s různými výtvarnými technikami (kresba, malba, akvarel, grafika, modelování…). Praktická část je doplněna o základy dějin umění, které jsou probírány od počátků až po současné umělecké trendy 20. a 21. století. Kromě práce v ateliéru je výuka doplněna o návštěvy aktuálních výstav a akce v plenéru. Na naší škole má také mnohaletou tradici předvánoční soutěžní výstava studentských fotografií. V průběhu dvou posledních let pořádali studenti spolu s vyučujícími výstavu vybraných prací v ateliéru naší školy.

V letošním školním roce například navštívili studenti 2. ročníku 100. jubilejní výstavu pražského Rudolfína, kde se mohli studenti inspirovat pracemi Krištofa Kintery. Studenti také mohou navštěvovat nově vybavenou keramickou dílnu

Hudební výchova je zaměřena v prvním i druhém ročníku jednak na hudební teorii (postupně se prohlubují znalosti o tónech, intervalech, akordech, stupnicích, čtyřzvucích) a jednak na průřez dějinami hudby od antiky po současnost, včetně vývoje jazzu, R&B, punku, apod. Část hodiny je vždy věnována i pěvecké praxi, kdy se učí studenti pracovat s hlasem a poznávají české písně, zejména folkového charakteru.

Studenti, kteří projeví hlubší zájem o hudbu, zejména o zpěv, mohou navštěvovat gymnaziální sbor Divertimento. Ten zkouší pravidelně v pátek po škole od 15.00 a krom zpěvu se společně snažíme tužit kolektiv i jinými aktivitami – letní grilování, celoroční sportovní aktivity, desková hraní, výlety. Sbor se pravidelně účastní i soutěží a získává cenné zkušenosti po boku dalších gymnaziálních sborů z celé republiky. Více o sboru v rubrice Divertimento.

Učitelé estetické výchovy

Nora Michálková – hudební výchova

Ladislava Havelková – výtvarná výchova

Světlana Dohnalová – výtvarná výchova

Hodinová dotace

Týdenní hodinová dotace

1. ročník

2. ročník

3. ročník

4. ročník

Výtvarná výchova

2

2

Hudební výchova

2

2

Dějiny umění – volitelný předmět

1

 

Ukázky studentských prací


Celkem 0 komentářů Komentovat