telefon:
224 920 848
224 918 840


e-mail:
podatelna@gybot.cz
Gymnázium,
Praha 2,
Botičská 1


Botičská 1
128 01 Praha 2
Hlavní město Prahazřizovatel: Hlavní město Praha
V době letních prázdnin jsou úřední hodiny... více
Od října 2021 budou opět zdarma tři kurzy pro seniory... více
cz en de fr ru

Kalendář akcí v letošním školním roce

Sledujte též rubriky Organizace školního roku, Plán kurzů a soustředění, Přednášeli a besedovaliÚspěchy studentů.

DatumAkce
pondělí 28. až středa 30. 6. Ředitelské volno.
pondělí 28. 6. Foto z akce Tradiční úklid školní zahrady. Keře prořezávali, kytky sázeli a plevel pleli dobrovolníci z řad studentů, učitelů i zaměstnanců školy (2).
pondělí 28. 6. Asi 60 studentů přišlo i v době ředitelského volna dobrovolně laborovat do laboratoří fyziky, chemia a biologie, aby si částečně naradili nemožnost chodit do školy v době zrušení normální výuky.
pátek 25. 6. Vydávání vysvědčení a konec výuky.
středa 23. až čtvrtek 24. 6. LeVoT a OČMS. LeVoT je letní volejbalový trunaj, který jsem odehráli místo atletického dne a jako náhradu za zrušený VaVoT (Va jako vánoční), a OČMS je všemi dychtivě očekávaná ochrana člověka za mimořádných situací.
pátek 18. 6. Slavnostní předávání maturitních vysvědčení ve Velkém sálu Novoměstské radnice.
úterý 15. 6. MgA. Alena Hladká Studenti tříd 2.D a 3.A se zúčastnili akce „Herci učí literaturu“, kterou vedla herečka MgA. Alena Hladká. Vyzkoušeli si práci s hlasem, pohybovou průpravu a práci s textem od klasika – Shakespeara. Hodina proběhla v příjemné atmosféře a studentům se líbila. Akce byla podpořena dotací Hl. m. Prahy.
pondělí 7. 6. Sláva, nemusíme se dusit v rouškách v učebnách, už stačí jen na chdbách.
úterý 1. až pátek 4. 6. Ústní část maturity. Studenti 1. až 3. ročníku se zúčastnili projektových dnů v CHKO Český kras.
pondělí 24. až středa 26. 5. Písemná část maturity.
pondělí 24. 5. Venkovní učebna Současně se zahájením normální výuky jsme poprvé učili v nové venkovní učebně postavené na hřišti. Jako první hodina v ní byl ruština v 3.C s prof. Hlistovou.
Současně s novou učebnou jsme postavili i nové šatny a sprchy pro hřiště a novou vzduchotechniku pro halu.
pondělí 24. 5. Konečně. Návrat k normální výuce, pokud pomineme rouškování a testování.
pondělí 10. až středa 12. 5. Ilustrační obrázek Programu Erasmus+ na téma Bezpečnost na internetu se zúčastnilo online 37 studentů našeho gymnázia místo normální výuky.
pondělí 3. a 4. 5. Přijímací zkoušky, o 3 týdny posunuté, zarouškované a sociálně distancované.
pátek 30. 4. Studenti 1. ročníku pozvali do své hodiny sociologa Jana Balona z Filosofického ústavu AV ČR, který s nimi probral téma „Co drží českou společnost pohromadě“.
pátek 9. 4. Přednášku prof. PhDr. Bohumila Fořta, Ph.D., z Ústavu pro českou literaturu AV ČR „Česká meziválečná próza – postavy, vypravěči a jejich vztah k realitě“, pochopitelně online, vyslechli studenti 3.A a B.
čtvrtek 25. 3. Pan Juna Studenti druhého ročníku se zúčastnili besedy online Média a dezinformace. Přednášejícím byl Petr Juna, novinář Seznamu Zprávy a bývalý student GB.
pátek 19. 3. Logo soutěže (https://matematickyklokan.net)Mezinárodní soutěže Matematický klokan se zúčastnilo 65 studentů ze všech ročníků.
pondělí 15. 3. Družstvo studentů ze 4.A a B s kapitánem J. Trojanem se zúčastnilo oblastního kola Turnaje mladých fyziků. Naši studenti obstáli se ctí a stali se úspěšnými řešiteli.
čtvrtek 11. 3. Student M. Kejval z 1.B zvítězil v obvodním kole Soutěže v anglické konverzaci.
středa 10. 3. až pátek 9. 4. Setkávání studentů 1. až 3. ročníku s výchovnou poradkyní. Cílem byla psychická podpora studentů, povzbuzení a motivace při současné pandemické situaci.
středa 3. 3. Logotyp SOČŠkolního kola SOČ se zúčastnilo čtrnáct studentů, deset z nich postopupilo do krajského kola.
čtvrtek 18. 2. Školní kolo České lingvistické olympiády.
středa 10. 2.  Školní kolo Soutěže v anglické konverzaci distančně přes Teams.
pátek 15. 1. Zeměpisná olympiáda: Katedra geografie (muni.cz)Školní kolo Zeměpisné olympiády.
pondělí 5. 10. Přerušena normální výuka a zahájena distanční.
středa 24. 9. Anorektická brožurka Se studenty besedovala „O anorexii upřímně“ studentka 4.C V. Hanušová a výchovná poradkyně M. Petrová.
středa 9. 9. UčebniceBurza učebnic, tentokrát kvůli covidu-19 řádně desinfikovaná na dvoře gymnázia a s rouškami a rozestupy.
úterý 8. 9. Zástupce Mediktopu přednášel na téma „Jak se dostat na medicínu“.
úterý 8. 9. Podzimní maturity.
středa 2. až sobota 5. 9. Foto z akceStudenti 1. ročníku byli na adaptačním kurzu od 2. do 5. 9. v krásném prostředí Českého ráje.
středa 2. a čtvrtek 3. 9. Projektové dny 2. až 4. ročníku.
úterý 1. 9. Klasické zahájení školního roku vylepšené rouškami a zapáchající desinfekcí. Projev pana ředitele, poučení o bezpečnosti a nebezpečnosti od statutární zástupkyně pana ředitele a po druhé vyučovací hodině pryč ze školy, pochopitelně bezpečně a v rozestupech.

Celkem 0 komentářů Komentovat