telefon:
224 920 848
224 918 840


e-mail:
podatelna@gybot.cz
Gymnázium,
Praha 2,
Botičská 1


Botičská 1
128 01 Praha 2
Hlavní město Prahazřizovatel: Hlavní město Praha
Vstupenky na maturitní ples si můžete kupovat do 14.... více
Použijte tento odkaz a vítejte v naší škole. více
cz en de fr ru

Kalendář akcí v letošním školním roce

Sledujte též rubriky Organizace školního roku, Plán kurzů a soustředění, Přednášeli a besedovaliÚspěchy studentů.

DatumAkce
středa 15. až sobota 19. 5. Přírodovědný minikurz 3.C.
neděle 5. až pátek 10. 6. Přírodovědný kutz druhého ročníku ve středisku Aero Holany.
neděle 29. 5. až pátek 3. 6. Sportovní kurz třetího. ročníku v Doubí u Třeboně.
neděle 29. 5. Poslední zvonění čtvrtého. ročníku na téma Cirkus.
čtvrtek 5. 5. Vybraní studenti prvního ročníků dělali testy PISA.
pondělí 25. až sobota 29. 4. Foto z akce Programu Erasmus+ ve francouzském městě Erstein poblíž Štrasburku se zúčastnilo 14 studentů s 2 učiteli.
pondělí 25. 4. Foto z akce Naši studenti dosáhli skvělých úspěchů v krajském kole SOČ
čtvrtek 21.4. Foto z akce Studenti se setkali s fyzioterapeutkou Mgr. Pavlou Sakařovou (z programu Den pro školu), která jim přišla pomoci s volbou povolání. 
středa 20. 4. Focení tříd a učitelů.
úterý 19. 4. Studenti 3. ročníku se zúčastnili mimořádného projektového dne „Liberec z pohledu přírodovědce“. Navštívili s odborníky ZOO Liberec a další přírodovědně-technické zajímavosti tohoto města.
čtvrtrk 14. 4. Nafukovací hala zbourána. Letní sezóna na hřišti začala.
úterý 12. a středa 13. 4. Foto z akce Studenti prvního a druhého ročníku se zúčastnili programu „Naučit se učit“ Městské knihovny Praha.
úterý 12. a středa 13. 4. První a druhé kolo přijímaček.
středa 6. 4. Studenti prvního až třetího ročníku absolvovali Den finanční gramotnosti.
pátek 4. 3. Foto z akce V našem gymnáziu jsme organizovali okresní kolo chemické olympiády kategorie D pro 19 olympioniků z Prahy 1 a 2.
středa 2. 3. Ilustrační obrázek Školní kolo recitační soutěže. Vítězové postupují do obvodního kola Prahy 2 – Pražský kalich, které bude 15. 3.
čtvrtek 24. 2. Obálka časopisu Vyšlo 79. číslo školního časopisu B-Komplex.
středa 23. 2. Školní kolo Konverzační soutěže v němčině, kterého se zúčastnilo 15 studentů. Na 1. místě se umístil A. Othman, který postupuje do obvodního kola.
úterý 22. 2.  Foto z přednášky Kromě toho, že bylo magické datum 22. 2., přednášel pro třídu 3.D náš absolvent z roku 2008 kpt. MUDr. Matěj Kasal z ÚVN o armádní psychiatrii.
neděle 20. až pátek 25. 2. Studenti 1.C na lyžařském kurzu v Zell am See – Bruck, Glocknerhof.
pátek 18. 2. Družstvo Badatelští kroužkovci se zúčastnilo finále soztěže Chemiklání pořádaného Pardubickou univerzitou. Skončilo na 11. místě.
úterý 15. 2. Ve školním kole SOČ, pořádaném online v prostředí MS Teams, své práce obhajovalo 20 studentů.
pátek 11. 2. Mysliveckého workshopu pořádaného Českou zemědělskou univerzitou se zúčastnilo 10 našich studentů. 
pátek 11. 2.  Ve školníhom kole Biologické olympiády soutěžilo26 studentů. Kategorii A vyhrála Barbora Kociánová z 4.A, kategorii B Amálie Rumpíková z 1.C.
neděle 30. 1. až čtvrtek 3. 2. Foto akce Studenti 3.A a B na lyžařském kurzu v rakouském Tauplitzu.
pondělí 17. 1. Druhý den otevřených dveří
pátek 7. až pátek 14. 1. Foto akce Studenti 1.A a B byli na lyžařském kurzu v rakouském Tauplitzu.
pátek 10. 12. Studenti francouzštiny navštívili Francouzský institut, kde pro ně bylo přichystáno promítání francouzského filmu Quai d´Orsay.
čtvrtek 9. 12. Zájemci z řad studentů vyslechli přednášku MUDr. Roberta Pleskota na téma léčba bolesti, psychosomatická onemocnění, psychoterapie, fyzioterapie a první pomoc mimo dosah lékařské péče.
čtvrtek 2. 12. Foto akce

Dnes jsme měli neobvyklou hodinu ZSV. Navštívil nás psycholog Mgr. Martin Semrád, který spolupracuje s organizací NAUTIS. Tato organizace poskytuje služby lidem s poruchami autistického spektra a jejich rodinám. Dozvěděli jsme se spoustu nových a zajímavých informacích k tomuto tématu. Nejvíce mě zaujala výjimečnost autistů a jejich způsob přenosu nervových vzruchů. Zajímavý nebyl jen obsah přednášky, ale i způsob podání přednášejícího. Celkově se mi přednáška moc líbila.

Anna Krajnikovská, 1.C

středa 24. 11. Třídní schůzky.
středa 24. 11. Plakát akceVernisáž výtvarných prací našich studentů v nové učebně na zahradě gymnázia.
středa 24. 11. Plakát akce Studenti 1. až 3. ročníku vyslechli přednášku Jak na odbornou práci BOČ v rámci projektu MKP Naučit se učit ve spolupráci se studentkami UISK FF UK.
čtvrtek 18. 11. Studenti druhého ročníku navštívili Památník Terezín. Bohatý program jim připravili externisté i učitelé společensko-vědných předmětů gymnázia.
pondělí 15. a úterý 16. 11. Ředitelské volno pro studenty. Opravujeme prasklé odpadní roury.
čtvrtek 11. 11. Obálka časopisu Vyšel již 78. školní časopis B-komplex.
úterý 9. 11. Foto z akce Studenti 2. ročníku absolvovali tři hodiny chemie v rámci akce „Hodina moderní chemie“, které vedli studenti VŠCHT, mezi kterými byl i náš absolvent Jonáš Priškin.
sobota 6. 11. Plakát akce Obnovená soutěž družstev Toulky Prahou, tentokrát na téma rudolfínské Prahy, plné tajemných zákoutí a šifer. Smyslem soutěže je pohybovat se od stanoviště k stanovišti, kde získávají družstva další instrukce, ale i úkoly, které musí řešit. Vítězí to družstvo, jež se dostane do cíle nejdříve a s co největším počtem splněných úkolů.
čtvrtek 4. a pondělí 8. 11.

Hodina základů společenských věd 1. ročníků byla obohacena o workshop na téma „Duševní zdraví“ od organizace Loono. Seznámili jsme se s nejčastějšími příznaky rozšířených duševních nemocí, byly nám vyvráceny mýty a dezinformace a dozvěděli jsme se například o prevenci a ochraně vlastní duševní pohody. Také jsme slyšeli praktické rady pro případ, že nám či někomu z našeho okolí bude třeba pomoci. Nejvíce mě zaujala jednoduchá dýchací technika, která uvolní a zklidní například před náročnou písemnou prací.

Anna Krajnikovská a Anna Boudová z 1.C

čtvrtek 4. 11. Studenti 3. ročníku se tradičně zúčastnili Dnů vědy. Vyslechli přednášku doc. RNDr. Markéty Martínkové, Ph.D., „Biochemické markery v medicíně“ a odpoledne navštívíli ústavy Akademie věd: Fyzikální ústav, Ústav termomechaniky, Ústavu organické chemie a biochemie, Matematický ústav a Katedru anorganické chemie PřF UK.
pondělí 1. 11. Den s Geogebrou. Do učeben zmodernizovaných v rámci projektu Zkvalitnění výuky matematiky a cizích jazyků v Gymnáziu Botičská, který byl financován Českou republikou a Evropskou unií, jsme pozvali žáky základních škol Botičská, Drtinova a nám. Curieových na workshop.
26.-27. 10.  Sekce chemie PřF UK pořádala pro učitele a maturanty Cestu do hlubin studia chemie. Za nás se zúčastila A. Luňáčková a S. Vašina .
úterý 26. 10. Foto z akce Němčináři druhého a třetího ročníku viděli v rámci festivalu německy mluvených filmů – das Filmfest rakouský film Učitel, který byl natočen na základě skutečných událostí a který dává nahlédnout do neznámého každodenního života za zdmi věznice. Jde o emocionální drama, které je stejně hořké jako nadějné a bylo oceněno za nejlepší režii a scénář za rok 2021 včetně Ceny Maxe Ophülse.
čtvrtek 21. 10. První Den otevřených dveří.
čtvrtek 21. 10. Foto z akce Studenti čtvrtého ročníku se zúčastnili workshopu o kineziotapingu s fyzioterapeutkou Mgr. Michaelou Ragulovou.
čtvrtek 14. a pátek 15. 10. Postavili jsme nafukovací halu. Od letoška máme nové šatny, foukání a nové topení.
středa 13. 10. Studenti 4. ročníku navštívili 13. 10. divadlo v Dlouhé a zhlédli představení Romeo, Julie a tma.
středa 13. 10. Někteří studenti a učitelé se připojili k výzvě Hrdé školy a přišli v rámci mezinárodního dne Suit-Up ve formálním oblečení.
středa 6. 10. Školní kolo soutěže v piškvorkách.
středa 29. 9. až úterý 5. 10 Vybraní studenti v Kronachu v Bavorsku studovali „Odpad v moři a v řekách“
pondělí 27. 9. Ředitelské volno pro studenty.
pátek 24. 9. Velkolom Čertovy schody V rámci Evropských minerálních dnů se vybraní studenti 2. ročníku zúčastnili exkurze do Velkolomu Čertovy schody, spojené s návštěvou Muzea Českého krasu v Berouně.
středa 22. 9. Setkání s představiteli Městské knihovny Praha, které knihovna nabízí naší škole v rámci ověřovcího projektu „Naučit se učit“ bylo zaměřeno na studenty 3. ročníku jako pomoc s jejich Botičskou odbornou činností.
neděle 19. až pátek 24. 9. Foto z akce Jazykově-mediální kurz čtvrťáků doplněný dvěma dny sprtování. To vše ve Střelských Hošticích.
čtvrtek 16. 9. Foto z akce Své preference a antipatie k fotografiím hadů, schopnost rozeznat a vnímat výstražné pozice jedovatých hadů a strach z jednotlivých morfotypů afrických hadů si vyzkoušelo asi 40 našich maturantů. Akce se konala v ránci výzkum Katedry zoologie Přírodovědecké fakulty UK, který srovnával strach mladých Čechů a Somálců.
středa 8. 9. Foto z akce Díky projektu Dotkni se vesmíru mělo družstvo našich studentů možnost vypustit do stratosféry balon se sondou a vybranými měřícími přístroji. Sonda i s naměřenými daty pak dopadla na zem, kde po ní naši studenti pátrali.
středa 8. 9. Učebnice češtiny Burza učebnic kvůli covidu v areálu gymnázia před budovou.
čtvrtek 2. a pátek 3. 9  Projektové dny 2. až 4. ročníku.
středa 1. až sobota 4. 9. Adaptační kurz studentů 1. ročníku v Rekreačním středisku Český Ráj.
středa 1. 9. Covidové testování, covidové testování, covidové testování, projev ředitele gymnáza a první hodiny s třídními učiteli.

Celkem 0 komentářů Komentovat