telefon:
224 920 848
224 918 840


e-mail:
podatelna@gybot.cz
Gymnázium,
Praha 2,
Botičská 1


Botičská 1
128 01 Praha 2
Hlavní město Prahazřizovatel: Hlavní město Praha
Vstupenky na maturitní ples si můžete kupovat do 14.... více
Použijte tento odkaz a vítejte v naší škole. více
cz en de fr ru

Kategorie Botičský klan


Co nejvíce příbuzných, kteří se učili nebo učili na našem gymnáziu.

Nominace:

 • Klan Nedomů a Dlouhých (6 osob)
 • Klan Špánových, Sobotkových a Kösslových (6 osob)
 • Klan Rokosových a Klimešových (9 osob)

Vítěz: Klan Rokosových a Klimešových

Kategorie Botičský nej

Nominace:

 • Nejkrásnější studentka našeho ústavu – Gabriela Železná, absolventka z roku 1991
 • Největší sportovní výkon – nominaci od Tomáše Vacka a Petra Hošťálka, kteří svorně popsali, jak jejich spolužák Hynek Pekárek naplno uběhl 1 kilometr při hodině tělocviku a pak pozvracel vlivem velké únavy běžeckou dráhu i šatnu
 • Největší láska z gymnázia – nominován je pan Tomáš Soldán, který si na gymnáziu před 39 lety vybral svou životní partnerku a je s ní již 31 let šťastně ženat.

Vítěz kategorie: Tomáš Soldán.

Kategorie Letitá odhalení

Nominace:

 • Ivan Bretschneider (absolvent 1967) za historku „Boj o kačera“ – Historka se týká osudu třídního maskota, který byl třídě zabaven, když zbrzdil jejich únik ze školy při cvičném poplachu. Kačera vydal až vyděšený profesor Fuchs, na kterého při hodině branné výchovy studenti namířili své malorážky.
 • Tomáš Vacek, který nám poslal skoroudání na fyzikáře profesora Holmana, který s nimi zatahoval páteční hodinu fyziky.
 • Michal Gandalovič – přiznal, že na sportovním kurzu v Itálii po konzumaci 5litrového demižonu vína skočili nazí z mostu do řeky.

Kategorie Husarský kousek:

Nominace:

 • pan Jerie – třídnice

Třídnici byla zcizena před odchodem na „svatý týden“ v roce 1961. Od té doby slouží nejen jako památka celé třídě ale zároveň se do ní zapisuje účast na pravidelných třídních srazech. Pikantní na celé věci je skutečnost, že když asi po třech letech došly stránky, tehdejší ředitelka paní Libuše Kubátová dodala třídnici novou, aby bylo nadále kam psát.

 • pan Stain – lahvička

Student Stain přišel do školy se skleněnou ampulí s neznámou kapalinou. Křehké sklo prasklo v kapse kalhot. Vylitá tekutina způsobila strašný zápach, a proto byla evakuována celá budova našeho gymnázia. Při důkladném vyšetřování učitelé pachatele nezjistili.
Další hrůza čekala při cestě tramvají domů. Přestože se jednalo o starý typ tramvaje bez dveří, tak už ve stanici Karlovo náměstí byl spolucestujícími vyhozen a domů musel pěšky.

 • paní Hejzlarová – římsa

Pozdě příchozí vstupovali bo budovy oknem. Zpozdilec se ohlásil ťuknutím na okno, spolužáci je otevřeli, převzali jeho tašku, podali mu ruce a pomohli vylézt přímo do třídy. Bylo velkým překvapením, když se po čase pod jednou dlouhonohou spolužačkou, štíhlou jako proutek, zrádně utrhl kus okenní římsy. Studenti pak celé dopoledne trnuli obavou z prozrazení. Cestou ze školy nenápadně skopávali trosky římsy pod okraj chodníku, aby zametli stopy.

Vítězem v kategorii husarský kousek byl Josef Stain.

Nejsilnější zážitek:

Nominace:

Pavel Augusta, Jan Stěnička, Mirek Hrubý, a Jinřich Štrobl.
Vítěz: Jindřich Štrobl.


Celkem 0 komentářů Komentovat