telefon:
224 920 848
224 918 840


e-mail:
podatelna@gybot.cz
Gymnázium,
Praha 2,
Botičská 1


Botičská 1
128 01 Praha 2
Hlavní město Prahazřizovatel: Hlavní město Praha
V sobotu 7. 12. budou na naší škole oficiální... více
Gymnázium Botičská zahájilo 30. 9. čtyři kurzy pro... více
cz en de fr ru

Za houbami krajem M. Švabinského s KNP

Letošní podzim jsou na většině území České republiky houbové žně. Snad to vydrží i do půlky října, každopádně platí, že správný mykolog v lese najde zajímavé objekty vždycky. S mykologem z Přírodovědecké fakulty UK a Národního muzea Mgr. Petrem Zehnálkem

Lesy západně od České Třebové jsou krajem Maxe Švabinského, čeká nás pravěké hradiště Křivolík, rozhledna na Kozlovském kopci, půjdeme Jiráskovou cestou, starobylý park Javorka upoutá v závěru cesty sochou bájné Šárky, prostě míst, kde si užijeme podzimní romantiku, bude mnoho. V kraji, kde je mnoho lesních studánek, bude jistě dostatek vlhkosti, abychom se mohli radovat ze zajímavých druhů hub.

Sraz si dáme na Hlavním nádraží u ČD centra (pokladny) v neděli 13. října v 8.20. Přímý rychlík Vindobona odjíždí 8.47, v 10.17 jsme v Třebové. Návrat v odpoledních hodinách po stejné trase. Teplé oblečení, oběd a dobrou náladu s sebou. Vítáni jsou nejen studenti Gymnázia Botičská!

Zájemci z Botiče, pište se na seznam na nástěnce KNP před učebnou 38, externisti pište na sima@gybot.cz. Fotky z minulých akcí najdete na Rajčeti.

 


Celkem 0 komentářů Komentovat