telefon:
224 920 848
224 918 840


e-mail:
podatelna@gybot.cz
Gymnázium,
Praha 2,
Botičská 1


Botičská 1
128 01 Praha 2
Hlavní město Prahazřizovatel: Hlavní město Praha
Přijatí a nepřijatí uchazeči více
Použijte tento odkaz a vítejte v naší škole. více
cz en de fr ru

Poznávací zájezd do Petrohradu

Studenti 2. až 4. ročníku navštívili od 4. do 14. 9. Petrohrad, Litvu a Lotyšsko. Podrobný popis programu i s fotografiemi v tomto článku.

Po dlouhém celodenním přejezdu Polska se všichni účastníci zájezdu ubytovali v litevské Marijampoli a hned v pátek ráno prozkoumali jednu z nejznámějších litevských památek – Horu křížů.

Dalším přejezdem se všichni v pořádku dostali do lotyšského lázeňského města Jurmala na pobřeží Baltského moře. Prohlídka Rigy pod vedením paní Bílé a večeře v centru LIDO uspokojila všechny turistické nadšence, takže snad nikomu nevadil další dlouhý přejezd až do Petrohradu.

Nabitý nedělní program zavedl studenty našeho gymnázia do Carského letního sídla s Jekatěrinským palácem a Jantarovou komnatou. Poté do Ermitáže v Zimním paláci, na závěr dne si všichni odpočinuli při hodinové plavbě po kanálech a majestátné řece Něvě.

Pondělní ráno rozprostřelo nad Petrohradem mračna s deštěm, ale i přes nepřízeň počasí všichni absolvovali prohlídku Piskaryovského hřbitova – pietního místa obětí blokády Leningradu, dále Petro-Pavlovské pevnosti a s několika komentovanými zastávkami ve městě měli možnost samostatně prozkoumat Něvský prospekt.

Velkou zajímavostí bylo noční otvírání mostů, které zpřístupní vodní cestu z Baltského moře do Ladožského jezera velkým lodím mezi jednou a pátou hodinou ranní.

V úterý měla celá skupina možnost procházkou navštívit velkolepou a dechberoucí katedrálu Sv. Izáka a zájemci se mohli vyškrábat na ochoz, ze kterého byl nádherný výhled na celé město. Odpoledne pak trávil každý ve své režii, někteří se projeli metrem, další šli nakupovat a jiní navštěvovali muzea.

Středa byla ve znamení opuštění Petrohradu. Skupina číslo 1 odjela do Petrodvorce, aby si prohlédla další letní carské sídlo a park se 150 fontánami, který jej obklopuje. Po dvou hodinách strávených v parku a na pobřeží Finského (Něvského) zálivu následoval dlouhý přejezd do západoruského centra Pskova.

Čtvrteční dopoledne strávily obě skupiny ve pskovské pevnosti a pravoslavném kostele Nejsvětější Trojice. Po podrobném výkladu se všichni přesunuli do Vilniusu, hlavního města Litvy.

V pátek se obě skupiny konečně spojily a společně prošly centrum Vilniusu a poté okolí vodního hradu Trakai, poslední zastávku celého pznávacího zájezdu.

Šestnáctihodinová cesta autobusem byla zakončena u budovy GB v Praze.

 


Celkem 0 komentářů Komentovat