telefon:
224 920 848
224 918 840


e-mail:
podatelna@gybot.cz
Gymnázium,
Praha 2,
Botičská 1


Botičská 1
128 01 Praha 2
Hlavní město Prahazřizovatel: Hlavní město Praha
Přihlášku můžete osobně donést nebo poslat, třeba... více
Ples byl ve středu 29. 1. více
cz en de fr ru

Poznávací zájezd do Petrohradu

Studenti 2. až 4. ročníku navštívili od 4. do 14. 9. Petrohrad, Litvu a Lotyšsko. Podrobný popis programu i s fotografiemi v tomto článku.

Po dlouhém celodenním přejezdu Polska se všichni účastníci zájezdu ubytovali v litevské Marijampoli a hned v pátek ráno prozkoumali jednu z nejznámějších litevských památek – Horu křížů.

Dalším přejezdem se všichni v pořádku dostali do lotyšského lázeňského města Jurmala na pobřeží Baltského moře. Prohlídka Rigy pod vedením paní Bílé a večeře v centru LIDO uspokojila všechny turistické nadšence, takže snad nikomu nevadil další dlouhý přejezd až do Petrohradu.

Nabitý nedělní program zavedl studenty našeho gymnázia do Carského letního sídla s Jekatěrinským palácem a Jantarovou komnatou. Poté do Ermitáže v Zimním paláci, na závěr dne si všichni odpočinuli při hodinové plavbě po kanálech a majestátné řece Něvě.

Pondělní ráno rozprostřelo nad Petrohradem mračna s deštěm, ale i přes nepřízeň počasí všichni absolvovali prohlídku Piskaryovského hřbitova – pietního místa obětí blokády Leningradu, dále Petro-Pavlovské pevnosti a s několika komentovanými zastávkami ve městě měli možnost samostatně prozkoumat Něvský prospekt.

Velkou zajímavostí bylo noční otvírání mostů, které zpřístupní vodní cestu z Baltského moře do Ladožského jezera velkým lodím mezi jednou a pátou hodinou ranní.

V úterý měla celá skupina možnost procházkou navštívit velkolepou a dechberoucí katedrálu Sv. Izáka a zájemci se mohli vyškrábat na ochoz, ze kterého byl nádherný výhled na celé město. Odpoledne pak trávil každý ve své režii, někteří se projeli metrem, další šli nakupovat a jiní navštěvovali muzea.

Středa byla ve znamení opuštění Petrohradu. Skupina číslo 1 odjela do Petrodvorce, aby si prohlédla další letní carské sídlo a park se 150 fontánami, který jej obklopuje. Po dvou hodinách strávených v parku a na pobřeží Finského (Něvského) zálivu následoval dlouhý přejezd do západoruského centra Pskova.

Čtvrteční dopoledne strávily obě skupiny ve pskovské pevnosti a pravoslavném kostele Nejsvětější Trojice. Po podrobném výkladu se všichni přesunuli do Vilniusu, hlavního města Litvy.

V pátek se obě skupiny konečně spojily a společně prošly centrum Vilniusu a poté okolí vodního hradu Trakai, poslední zastávku celého pznávacího zájezdu.

Šestnáctihodinová cesta autobusem byla zakončena u budovy GB v Praze.

 


Celkem 0 komentářů Komentovat