telefon:
224 920 848
224 918 840


e-mail:
podatelna@gybot.cz
Gymnázium,
Praha 2,
Botičská 1


Botičská 1
128 01 Praha 2
Hlavní město Prahazřizovatel: Hlavní město Praha
Přípravné kurzy pro žáky ZŠ v Gymnáziu... více
Eliška Režňáková, studentka loňské 4.C, potřebuje... více
cz en de fr ru

Žraločí zuby Vrapice          

Příroda se už pomalu ukládá ke spánku, tak se vypravíme za tou spící, už milióny let. Spolu se specialistou na fosilní obratlovce, paleontologem Národního muzea RNDr. Borisem Ekrtem vyrazíme do přírodní památky Žraločí zuby u Vrapic u Kladna.

Čeká nás předposlední letošní exkurze Klubu náruživých přírodovědců. V sedimentech křídového moře máme šanci objevit zuby, obratle a koprolity – zkamenělé výkaly – druhohorních žraloků, dále zkamenělé dírkonošce, mlže, hvězdice a houbovce. Vyzkoušíme vše také rozplavovat v blízkém Dřetovickém potoce pomocí rýžování. Směrem k Dubí ještě navštívíme výchoz karbonské uhelné sloje a dozvíte se něco o dolování uhlí.
Sraz si dáme u pokladen ČD na Hlavním nádraží v 8.30 v sobotu 10. 11. Vlakem v 8.51 přes Kralupy nad Vltavou dojedeme do Kladna-Vrapic (příjezd 9.55). Pak nás čeká sice krátká, ale už v mrazivém období jistě opravdu chladivá exkurze, takže dobré oblečení, dobrou obuv, velký oběd, termosku s čajem a přírodovědné nadšení s sebou. Návrat vlakem zpět z Vrapic v odpoledne. Vítáni jsou nejen studenti Botičské!


Celkem 0 komentářů Komentovat