telefon:
224 920 848
224 918 840


e-mail:
podatelna@gybot.cz
Gymnázium,
Praha 2,
Botičská 1


Botičská 1
128 01 Praha 2
Hlavní město Prahazřizovatel: Hlavní město Praha
Přípravné kurzy pro žáky ZŠ v Gymnáziu... více
Eliška Režňáková, studentka loňské 4.C, potřebuje... více
cz en de fr ru

Naši studenti byli v Bochumi

Němčináři opět vyrazili od 10. do 15. 9. na výměnný pobyt do německé Bochumi, kde je čekal bohatý program.

Prohlédněte si obrázky.

Hned po příjezdu se setkali se svými německými spolužáky a rozutekli se do nových rodin. Ráno je čekalo přivítání ředitelem školy a seznámení se s Goethe-Schule.

Druhý den byla naše výprava uvítána vedením školy a pozvána na malé občerstvení. Dále se naši žáci seznámili s městem, navštívili mimo jiné i městský park, byli provedeni radnicí a zúčastnili se výukových hodin.

Třetí den jsme jeli do Oberhausenu, kde se nachází obrovské museum Gasometer, které je v Německu proslulé svými nádhernými výstavami. Naši studenti zde obdivovali aktuálně probíhající výstavu „Der Berg ruft” (video na YouTube) a odcházeli z ní nadšení a motivovaní zahrnout některé podněty do vlastního života.

Čtvrtý den. Kolín nad Rýnem. Impozantní město s bohatou historií. Ale i ve válečných časech se dějí zázraky. Kolínský dóm přežil bombardování během 2. světové války, i když se nacházel na strategickém místě samotného města. Naši studenti tak měli možnost prohlédnout si jednu z nejnavštěvovanějších památek Německa, zapsanou na seznamu UNESCO, a vystoupat 533 schodů na její 157metrovou věž. Odpoledne poznávali město a zakončili den návštěvou Ludwig Muzeum, které je jedno z nejvýznamnějších evropských muzeí moderního umění. 


Celkem 0 komentářů Komentovat