telefon:
224 920 848
224 918 840


e-mail:
podatelna@gybot.cz
Gymnázium,
Praha 2,
Botičská 1


Botičská 1
128 01 Praha 2
Hlavní město Prahazřizovatel: Hlavní město Praha
Přípravné kurzy pro žáky ZŠ v Gymnáziu... více
Ve čtvrtek 25. 10. od 15.00 do 18.00 Vás zveme na... více
cz en de fr ru

Naši studenti byli v Bochumi

vloženo: 26. 09. 2018

Němčináři opět vyrazili od 10. do 15. 9. na výměnný pobyt do německé Bochumi, kde je čekal bohatý program.

Hned po příjezdu se setkali se svými německými spolužáky a rozutekli se do nových rodin. Ráno je čekalo přivítání ředitelem školy a seznámení se s Goethe-Schule.

Druhý den byla naše výprava uvítána vedením školy a pozvána na malé občerstvení. Dále se naši žáci seznámili s městem, navštívili mimo jiné i městský park, byli provedeni radnicí a zúčastnili se výukových hodin.

Třetí den jsme jeli do Oberhausenu, kde se nachází obrovské museum Gasometer, které je v Německu proslulé svými nádhernými výstavami. Naši studenti zde obdivovali aktuálně probíhající výstavu „Der Berg ruft” (video na YouTube) a odcházeli z ní nadšení a motivovaní zahrnout některé podněty do vlastního života.

Čtvrtý den. Kolín nad Rýnem. Impozantní město s bohatou historií. Ale i ve válečných časech se dějí zázraky. Kolínský dóm přežil bombardování během 2. světové války, i když se nacházel na strategickém místě samotného města. Naši studenti tak měli možnost prohlédnout si jednu z nejnavštěvovanějších památek Německa, zapsanou na seznamu UNESCO, a vystoupat 533 schodů na její 157metrovou věž. Odpoledne poznávali město a zakončili den návštěvou Ludwig Muzeum, které je jedno z nejvýznamnějších evropských muzeí moderního umění. 

 

 


Celkem 0 komentářů Komentovat