telefon:
224 920 848
224 918 840


e-mail:
podatelna@gybot.cz
Gymnázium,
Praha 2,
Botičská 1


Botičská 1
128 01 Praha 2
Hlavní město Prahazřizovatel: Hlavní město Praha
Pražský pramen, soutěž pro žáky základních škol,... více
Zveme vás na vánoční koncerty Divertimento Choru a... více
cz en de fr ru

Prosincový KNP              

V prosinci není nic lepšího, než vyrazit na hledání vánočních dárků v podobě prvohorních fosilií na nějaké zajímavé paleontologické oblasti. Vyražte tedy s námi.

Spolu s paleontologem Muzea Beroun Mgr. Štěpánem Rakem vyrazíme na 3 významná prvohorní paleontologická naleziště Radotínského údolí. Čeká na nás Ortocerový lůmek u Lochkova a Černá rokle a Sudy u Kosoře.

Zimní období přeje geologickým a paleontologickým vycházkám, navíc se prací s paleontologickým kladívkem můžete zahřát. Takže kladívko s sebou, ať nejste smutní, že si neodnášíte nějakou fosílii. Čekají na nás silurští hlavonožci ortoceři, devonský stratotyp v Černé rokli, mlži ramenonožci, trilobiti a možná i pancířnatí předkové žraloků.

Sraz bude v sobotu 9. 12. v 8.40 na zastávce autobusu 244, který nás doveze do Radotína, kde ještě přestoupíme na autobus 120. S sebou teplé terénní oblečení a obuv, oběd a pití, jakékoliv kladívko výhodou. Dopravu zvládneme v rámci pražské MHD. Na exkurzi jsou zváni i nebotičáci. Napište se na seznam účastníků na nástěnce KNP, nebo se přihlaste mailem na sima@gybot.cz.


Celkem 0 komentářů Komentovat